gototopgototop

sledenbroj-318

reklama

reklama

reklama

ЗЕНИТ БРОЈ 318, Петок, 29 Август 2014 година

ПЕНЗИЈА ЗА "ВТОРАТА" МАЈКА НА КАСАНДРА

Никогаш не работела 62 годишната Ганимед Алиова, а ќе добие државна пензија од осум илјади денари. Таа е една од неколкуте прилепчани кои ги "фаќаат"&...

ЗА ДЕЦАТА БЕЗ РОДИТЕЛИ БЕСПЛАТЕН ГРАДСКИ

Децата без родители бесплатно ќе се возат во градскиот превоз одлучи Советот на општинава. Претходно ваква одлука за ослободување од плаќање советници...

МАЈКА БОГОРОДИЦА ШТИТИ И ЗАКРИЛУВА

OдбелеЖан празникот Успение на Пресвета Богородица Мирната и тивка атмосфера на манастирот Свети Димитрија во с. Селце, сместен под пазувите на Селеч...

ПЕРНИЦИ И КНИГИ ЗА СТАРИТЕ ЛИЦА

По повод јубилејот - 10 години Комфи Ангел Перници за лесен сон и книги за разбивање на монотонијата добија штитениците на Домот за стари лица "Киро ...

  • ПЕНЗИЈА ЗА "ВТОРАТА" МАЈКА НА КАСАНДРА

  • ЗА ДЕЦАТА БЕЗ РОДИТЕЛИ БЕСПЛАТЕН ГРАДСКИ

  • МАЈКА БОГОРОДИЦА ШТИТИ И ЗАКРИЛУВА

  • ПЕРНИЦИ И КНИГИ ЗА СТАРИТЕ ЛИЦА

МОЗАИК

ЗАЉУБЕНИ ВО БОДРУМ

На местото каде се среќаваат Егејско и Средоземно ...

СПОРТ

ПИНГПОНГАР СТАНУВА ВРВЕН МАРАТОНЕЦ

Атлетика: Саше Јаковлески го смени спортот - Пате...

БРОНЗА ЗА ДИМЕСКИ

Моделарство Одличен настап на Бојан Димески од АК...

ПОБЕДА ПРЕД ТРИ ИЛЈАДИ НЕГОТИНЦИ

Фудбал В недела (17 ч.) стартува Третата лига - Ј...

ПРИЛЕПСКА ТОРЦИДА

Историја Полскиот новинар, Павел Чадо пишува спом...

ПОЛЕЗЕН КАМП

Џудо Џудо клубот Сеишин организираше еднонеделен ...

ДВА ПРОБЛЕМА

Кошарка Тешки денови и за овој спорт, односно за ...

ОХРИД ДОАЃА НА 20 СЕПТЕМВРИ

Ракомет Според одлуката на РФМ, машката ракометна...

ЛИГАТА СЛАБЕЕ

Жени Некогаш женскиот ракомет беше над машкиот, с...

ЖИВОТ

ЖИВОТ ВО ОБЛАЦИ

Висококатниците се украс за градот - Поглед на д...

АКТУЕЛ

ПЕНЗИЈА ЗА "ВТОРАТА" МАЈКА НА КАСАНДРА

Никогаш не работела 62 годишната Ганимед Алиова, а...

ПУЛС

ЧАТИП ЗА ИМОТ

Легализацијата во полн ек Процесот на легализациј...

СТАНОВИ НА ПРОДАЖБА СО НАДДАВАЊЕ

Прилеп е меѓу 7-те општини во кои Акционерското др...

ЗА ДЕЦАТА БЕЗ РОДИТЕЛИ БЕСПЛАТЕН ГРАДСКИ

Децата без родители бесплатно ќе се возат во градс...

ПЕТКА ЗА АДМИНИСТРАЦИЈАТА

Министерството за информатичко општество со анкета...

СЕ ДОТЕРУВААТ УЧИЛИШТАТА ВО КРИВОГАШТАНИ

Кривогаштани не престанува со реновирањето и адапт...

OKO

ПЕРНИЦИ И КНИГИ ЗА СТАРИТЕ ЛИЦА

По повод јубилејот - 10 години Комфи Ангел Перниц...

180 ЖЕШКИ МИНУТИ СО АНА НИКОЛИЌ

Во клубот Калипсо Речиси три часа со своите хитов...

ДИСЦИПЛИНА КИЧМЕ ЗА ФИНИШ

Џез викенд По синоќешниот старт на третиот џез фе...

ЈАВАЊЕ НА ДВЕ КОЛЦА

Велосипедите отсекогаш биле примамливо превозно ср...

КУЛТУРА

КОНТИНУИРАН ЖИВОТ НА ЛОКАЛИТЕТОТ ВИСОКА

Археолошката екипа предводена од магистер Дејан Ке...

ЌЕ ЕЧАТ ГАЈДИ, ГУСЛИ, ФРУЛИ, ТАПАНИ, ТАМБУРИ...

Вечерва на камената бина "Балкански фолклор 2014...

КНИГАТА "ДИВЈЕ БАБЕ" ОД ЉУБЕН ДИМКАРОСКИ ПРЕД ЧИТАТЕЛИТЕ

"Дивје бабе" е книгата од авторот Љубен Димкароски...

ТВОРЕШТВОТО ОД ЛЕСНОВО

Дваесетина дела од 22. меѓународна ликовна колониј...

БИЗНИС

ОД ИГЛА ДО ЛОКОМОТИВА ЗА АВТОМОБИЛИ

Ангромеханика По 42 години работен стаж во државн...

РЕПОРТАЖА

МАЈКА БОГОРОДИЦА ШТИТИ И ЗАКРИЛУВА

OдбелеЖан празникот Успение на Пресвета Богородица...

ЈАЗИЧЕН АГОЛ

ГРЕШКИ И БЕСМИСЛИЦИ

Селото Косел, близу Охрид, познато е по специфична...

ЗЕНИТ БРОЈ 318

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza

dolu