reklama

reklama

reklama

ЗЕНИТ ПРЕС ЗУМ Д.О.О Прилеп
Адреса:
ул. "Маршал Тито" бр.13
7500 Прилеп, Македонија

E-пошта: Оваа e-mail адреса е заштитена од spam bots, треба да ви е вклучен JavaScript за да ја видите.
телефон: ++389 48 550 140
Факс: ++389 48 550 140

 


Практични совети

КАКО ДА ПОДГОТВИТЕ ЛИМОНОВО МАСЛО

Маслото од лимон е одличен начин да го збогатите...

КОРА ОД МАНДАРИНА И РАКИЈА ПРОТИВ БОЛНО ГРЛО

Ако ве мачи упорна и надразнителна болка во грлото...

ЗДРАВЈЕ

ПРАВИЛНА ИСХРАНА ЗА ИМУНИТЕТ

Да го зајакнете имуниетот, на организмот му е потр...

ГЛОГОТ Е РЕГУЛАТОР НА КРВНИОТ ПРИТИСОК

Глогот го зајакнува срцевиот мускул, регулирајќи ј...

ПРАЗНИК

ПЧЕНИЦА СО КОНОПНИ ЗРНА ЗА ТРИМИР

Познатиот прилепски специјалитет „пченица со кон...

ПРЕПРАВАЊЕТО ПРОДОЛЖИ

16. Меѓународен карневал „Прочка 2018“ „Мечкари...

ЈОВАНОСКИ ВО ЛИК ОД ЈАПОНСКИ ЦРТАН ФИЛМ

Градоначалникот Илија Јованоски ја носеше маскат...

OKO

КИФЛИЧКИ СО КОМПИРИ

Потребни состојки, 2 Јајца, 200 грама брашно, 100 ...

АЛЕКСАНДАР Е КРАЛОТ - СРЦЕ

Многу луѓе во светот не го знаат потеклото на клас...

АПЧИЊА ЗА ЗДРАВИ

Шут со рогат не може освен ако не е дворски шут. ...

ЗИБИЈА ЗА КИКИРИТКИ

Разно-разни производи излегуваат од некогашната ...

СЛУШАЈ ШТО КАЖУВА ПОП, А НЕ ГЛЕДАЈ ШТО ПРАВИ

Дошол некој поп по мракот в село. На гумната на кр...

АКТУЕЛ

СТАВЕТЕ КРАЈ НА ПОНИЖУВАЊАТА

Писмо од Австралија до Претседател на Република Ма...

БИЗНИС

ВИТАМИНКА ГО КУПИ ИМОТОТ НА ШТИПСКИ БРИЛИЈАНТ ЗА 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА

Витаминка потпиша договор за купопродажба на имо...

loading...

ПЕТКА

ВО СЕЛОТО НА БАЈКИТЕ

Наставничките Каролина Јовеска и Јулијана Талеск...

УСПЕХ ВО БЕЛГРАД

ОМУ „Ордан Михајлоски - Оцка“ Младиот пијанист ...

ПОЕЗИЈА ВО ЧАША

СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Поетско музичкиот на...

КУЛТУРА

WINTER APRICOTS ВИКЕНД ВО КИНО МИС СТОН

Филмскиот фестивал Winter apricots ќе с еодржи ден...

„МОСКВА ДЕНЕС“ ВО ПРИЛЕП

Тематската изложба на фотографии „Москва денес“ ...

СВЕТЛИНА НА ДЕЛАТА ОД ПРИЛЕПСКИ АВТОРИ

Изложба на дела од прилепски автори ќе биде отворе...

ПОЕТСКА ВЕЧЕР ЗА ДЕНОТ НА МАЈЧИНИОТ ЈАЗИК

Впечатлива поетска вечер во библиотеката „Борка Та...

РЕПЕРТОАР НА ТЕАТАРОТ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“

27 февруари (вторник) 2018 – „Хроника на еден сон“...

СПОРТ

ТРИ ТЕШКИ ВРЗАНИ МЕЧА ЗА ПОБЕДА

Фудбал: Борба за опстанок -Во Битола со Шкупи и А...

ПРОДОЛЖУВА ЖЕНСКАТА ЛИГА

Ракомет Според одлуката на РФМ пролетниот дел од ...

РЕВИЈАЛНА ВО „РИЧКО“

Ветерани Новоформираниот ВРК Млади ветерани Приле...

ПАДНА МАКАБИ

Историја За реномето на Победа значајни беа меѓун...

ПУЛС

ЛЕСНОСКИ СТАНА МИЛИОНЕР ОД ОБЛОЖУВАЛНИЦА

Половина милион евра за 400 денари влог Праш...

1,5 МИЛИОН ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Според програмата на Комисијата за здравство и соц...

ЕДЕН ВЕК ОД МАШКИОТ ЦРКОВЕН ХОР

На 25 декември 1917 година, пред век, на денот н...

ПРОЕКТОТ СРЕЌА СО ПАРИ ОД СКИ АВАНТУРИТЕ

Здружението за хумано-општествен развој „Проект ...

ЕНЕРГЕТСКА ДОЛИНА - ПРИЛЕП

Прилепското друштво за иновации и патенти како е...

ЈАЗИЧЕН АГОЛ

КУКА - КУКЕСТ, ИГЛА - ИГЛЕСТ

Дневен весник. Високотиражен. Во него, статија, со...

ФЕЉТОН

МАРУЛ ВО „МАТИЧНИТЕ“ КНИГИ (6)

Фељтон: Белешките на Томе Велјановски -Со цел д...

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza