reklama

reklama

reklama

ИМПРЕСУМ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 6309 пати.

 

ИЗДАВА: ЗЕНИТ ПРЕС ПЛУС  Д.О.О. ПРИЛЕП

ул. „Рампо Левката“ 8а 7500 Прилеп

 

Oсновачи: Љупчо Мургоски и Светлана Ристеска


главни и одговорни уредници Љупчо Мургоски и Светлана Ристеска

Излегува секој петок


Првиот број излезе на 2 мај 2008 г.


Уредува - Редакциски колегиум

 

Tел-факс ++389 48 550 140


е-
mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 

ж-сметка 210070822900104

Тутунска банка А.Д. Скопје

 

Печати- Европа 92 Кочани

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АКТУЕЛ

ПОМОШ ПРОТИВ ПЕПЕЛ

Сите добронамерни граѓани кои сакаат да му помог...

УЧИЛИШТАТА СО НОВИ ДИРЕКТОРИ

Именувани се нови в.д. директори во основните и ср...

ЈАНЕСКИ Е НОВИОТ В.Д. ДИРЕКТОР НА ЈКП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“

Дипломираниот економист Емил Јанески, инаку магист...

ТАЛЕСКА ГО ПОВИКАЛА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАКО ПРИЈАТЕЛ

И новинарот, а не во улога на советник, како што...

ДАЛИ Е СКРИЕНА СООБРАЌАЈКА НА ТАЛЕСКА?

ВМРО - ДПМНЕ ОК на ВМРО -  ДПМНЕ во соопштен...

ПЕТКА

ЕСЕНТА ВО КНИГА

ОУ „Добре Јованоски“ Најубавото годишно време з...

ЕКОЛОШКА ЕДУКАЦИЈА

Гимназија „Мирче Ацев“ Со неколку активности ги...

‎ПРИЛЕП И МАКЕДОНИЈА ОТКРИЕНИ ВО ПОЗИТИВНА СМИСЛА

СОУ „Орде Чопела“ СОУ „Орде Чопела“ успешно реа...

РЕПОРТАЖА

МИХАИЛ - АНГЕЛ НАД АНГЕЛИТЕ

Манастирски комплекс Свети Архангел Михаил во Варо...

КУЛТУРА

ИНСТАЛАЦИЈА НА ПЕРО КОВАНЦАЛИЕВ

„365 килограми живот“ е насловот на уметничката ...

„АПОТЕОЗА НА СМРТТА“ - ВТОРА КНИГА НА АЛЕКСАНДАР МАРКОСКИ

Младиот автор Александар Маркоски пред јавноста ја...

ПОЕТСКИ СЛЕМ ПО СЕДМИ ПАТ

Седмипат утревечер од 19 часот во библиотеката ќе ...

СТРИПОВИТЕ ОД КРСТЕСКИ ВО БРИТАНСКА АНТОЛОГИЈА

Стрипови од уметникот Златко Крстески се објавени ...

loading...

СПОРТ

ПОБЕДА ДА „ВРЗИ“ БАРЕМ ДВА ТРИУМФА

Фудбал: Претстои битен дел од првенството - Наред...

ПАРТИЗАН ПАК ПРИ ВРВОТ

Трета Екипата на Партизан Обршани, како во мина...

ДИМОСКИ ПРОТИВ ПЕЛЕ

Историја Крал на фудбалот е Бразилецот Пеле, и се...

ПРИЛЕП СИТИ - ЈУНАЈТЕД 0-2

Општинска Локално фудбалско дерби, според англиск...

ПРИЛЕП - МЕТАЛУРГ 2

Ракомет Екипата на Прилеп „нанижа“ два пораза, до...

ЖИВОТ

ГРАН ПРИ ЗА НАЈКРЕАТИВЕН СУШИ МАЈСТОР ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ

Ќе пукнат Јапонците од мака - Македонец ги победи ...

ЈАЗИЧЕН АГОЛ

ДВА ДИЈАЛОГА И ЕДЕН МОНОЛОГ

Така! Два дијалога. Ќе ги пренесеме како што ни се...

OKO

13 - ТА ПЛАТА ЗА ВРЕДНИ РАБОТНИЦИ

Комфи Ангел Комфи Ангел е компанија која го ...

ПЕХАР ЗА ТОДОР ЗА ФРИЗУРА

Во Солун Пехар и медал „грабна“ Тодор Тодоро...

ТУТУНОТ ТРГНА КОН МОНОПОЛОТ

Почнува откупната кампања Тутунски комбинат вчера...

ПАРКИНГ НА КРУЖЕН

Кружниот тек кај поштата, кој своевремено предиз...

ДРЕВЕН ПРИЛЕП - РИЗНИЦА НА ЖИВОТ

Прилеп во втората деценија од минатиот век. 1918...

476

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza