reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ДЕНИС НА “ОХРИД ФЕСТ”

  ОКО
  ДЕНИС НА “ОХРИД ФЕСТ” Младиот, надежен пејач Денис Димоски имаше успешен настап на годинешното издание на “Охрид фест 2010”. Димоски отпеа...
 • ЕДУКАТИВНО ПЛАНИНАРЕЊЕ И “ТУШ” - ВОДОПАДИ

  ОКО
  ЕДУКАТИВНО ПЛАНИНАРЕЊЕ И “ТУШ” - ВОДОПАДИ   Охридски Плаошник не ги исплаши планинарите од ПД “Козјак”. Воодушевени од богатството, н...
 • ПРИЛЕПСКИ ЗАГОВОР НА ПАРК

  ОКО
  ПРИЛЕПСКИ ЗАГОВОР НА ПАРК Вечерва на Паркот на револуцијата започнува дводневниот мултимедијален фестивал “Прилепски заговор”, поддржа...
 • ПЛАЧ ЗА МАСЛИНЕСТО

  ОКО
  ПЛАЧ ЗА МАСЛИНЕСТО Запоставени се полигоните, пистите, објектите од касарната. Иако добро позиционирана, поткована со воени ресурси и капа...
 • ЖЕДНО КУЧЕ

  ОКО
  ЖЕДНО КУЧЕ   Фотографијата со сувото грло на кучето не е направена на фонтаната кај Градскиот часовник. Белиот пес со долги влакна, со гол...
 • МАРТИН СО ТРЕТО И 11 МЕСТО

  СПОРТ
  Параглајдерство МАРТИН СО ТРЕТО И 11 МЕСТО Победник на последна петта трка од Параглајдинг претсветскиот куп во прелети, во Крушево, на пат...
 • ''ТАЕН'' ТРЕНЕР ПРОТИВ ВИКТОРИЈА

  СПОРТ
  ''ТАЕН'' ТРЕНЕР ПРОТИВ ВИКТОРИЈА Аутсајдерот Млекар од Мало Коњари загуби само со 0-1 од фаворитот Викторија, а една од причините е откриена ...
 • СИВЧО ПРОТИВ ''СВОИТЕ''

  СПОРТ
  СИВЧО ПРОТИВ ''СВОИТЕ'' В недела (16 ч.) е ново дерби во Трета лига - Југ. На Градски Големо Коњари е гостин на првиот фаворит Викторија. Кај гос...
 • БИТОЛЧАНИ ЈА ГЛЕДАА ПОБЕДА, НЕ ПЕЛИСТЕР

  СПОРТ
  Историја БИТОЛЧАНИ ЈА ГЛЕДАА ПОБЕДА, НЕ ПЕЛИСТЕР Битолчани, ако симнуваат капа на градов, тоа го прават за фудбалот. низ децениите, со мера...
 • КРСТЕСКИ ВО БЕЛГРАД

  СПОРТ
  Велосипедизам КРСТЕСКИ ВО БЕЛГРАД Иле Крстески (18) , велосипедистот на ВК Илинден, викендов настапува на јуниорската Балканијада во Белгр...
 • НАЈМЛАДИ ВО А - РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

  СПОРТ
  Борење НАЈМЛАДИ ВО А - РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Голема чест за боречкиот клуб 7 Мај Леов е повикот на младите Мартин Стојаноски и Дејан Заов во сенио...
 • БАСКЕТ МАЈСТОРИ НА МОГИЛА

  СПОРТ
  Кошарка БАСКЕТ МАЈСТОРИ НА МОГИЛА Се готви атрактивен турнир во баскет, на Могила, од 29 до 31 август. Натпреварите се во категории до 15, 18 и н...
 • БАРААТ ГОЛМАНКА

  СПОРТ
  ЖФК Победа БАРААТ ГОЛМАНКА Блаже Филипоски, тренерот на женскиот фудбалски тим Победа и Зоран Мирчески, секретарот, беа на ракометниот ме...
 • СТАРАТА ПОБЕДА СЕ ПОАКТИВНА

  СПОРТ
  СТАРАТА ПОБЕДА СЕ ПОАКТИВНА Вистинската Победа, која очекува симнување на суспензијата од ФИФА, поддржана од поранешни првотимци е се поа...
 • ПАНДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ТРЕНЕР

  СПОРТ
  ПАНДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ТРЕНЕР Корзо победи во Големо Коњари 1-0, со голот на Боби Талески, а заслугата покрај играчите ја има и претседателот П...
 • ТЕСНА СОРАБОТКА СО МЕТАЛУРГ

  СПОРТ
  Фудбал: 11 Октомври шири контакти со прволигаши ТЕСНА СОРАБОТКА СО МЕТАЛУРГ На второлигашот 11 Октомври не му оди на терен, освои само два о...
 • УНИВЕРЗАЛНА – РАКОМЕТЕН ХРАМ

  СПОРТ
  Ракомет: Мажите прават место за девојките УНИВЕРЗАЛНА – РАКОМЕТЕН ХРАМ Машкиот суперлигаш Златен даб петти ден тренира во Универзална, а ...
 • “ПОСЛЕДНА” КОЦКА ВО МУЗИЧКАТА КАЛДРМА

  ФОРУМ
  “ПОСЛЕДНА” КОЦКА ВО МУЗИЧКАТА КАЛДРМА Будноста на помнењето мора да се сфати како дослух со времето што содржи свест за процесниот принц...
 • МАКЕДОНСКИОТ ЧАПАЕВ

  ФОРУМ
  Илија Игески - Цветан, народен херој, (1920 - 1944) МАКЕДОНСКИОТ ЧАПАЕВ  Годинава се одбележуваат 90 години од раѓањето и 66 години од херојск...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza