reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ПОПАТНИТЕ ДУПКИ ДО МАНАСТИРОТ ЗРЗЕ

  ОКО
  ПОПАТНИТЕ ДУПКИ ДО МАНАСТИРОТ ЗРЗЕ Манастирот Свето Преображение кај селото Зрзе, местоположбата, уникатноста на ископините на монашките...
 • ТРАТ ЗА “ДЕВОЈЧЕТО СО КИБРИТЧИЊА”

  ОКО
  ТРАТ ЗА “ДЕВОЈЧЕТО СО КИБРИТЧИЊА” Габата на дрвото, што личи на шаторче од печурка, планинарите велат дека се нарекува - трат. Се користи з...
 • ПРАСЕ ЗА ПОКРСТЕНИ МУСЛИМАНИ НА ВАРОШ

  ОКО
  ПРАСЕ ЗА ПОКРСТЕНИ МУСЛИМАНИ НА ВАРОШ Двајца муслимани ја примаат христијанската вера. Настанов е случка од 1912 година во манастирскиот ко...
 • СВЕТИ НИКОЛА ЗА НОВАТА ГРАДСКА КУЌА

  ОКО
  СВЕТИ НИКОЛА ЗА НОВАТА ГРАДСКА КУЌА Икона на Свети Никола во димензии од 200х125 сантиметри веќе е готова да ја краси аулата на новата градска...
 • УНИВЕРЗАЛНА СТАНУВА “СОНЦЕ АРЕНА”

  СПОРТ
  Жито Прилеп со своја сала УНИВЕРЗАЛНА СТАНУВА “СОНЦЕ АРЕНА” Универзалната сала конечно преминува под капата каде заслужува, кај женскио...
 • РОНИН НАСОБРА ТРОФЕИ ПРЕД СКОПЈАНИ

  СПОРТ
  Карате РОНИН НАСОБРА ТРОФЕИ ПРЕД СКОПЈАНИ Таму каде е најтешко, се покажува КК Ронин. На Државно јуниорско - кадетско првенство освои 15 ме...
 • ТРИ СО РЕД НА ГОСТИ

  СПОРТ
  Кошарка ТРИ СО РЕД НА ГОСТИ Нема спас од играње настрана на кошаркарскиот прволигаш Ултимејт баскет. По завчерашното дерби во Битола, со П...
 • СТАТИВИ СО “МЕВ”

  СПОРТ
  Историја СТАТИВИ СО “МЕВ” Фудбалската инфраструктура во градот денеска не задоволува, без ниеден 100 насто по европски стандарди дотеран...
 • ЖДРЕПКАТА ВТОРПАТ НОСИ ГРКИНКИ

  СПОРТ
  Ракомет: Жито Прилеп против Арион од Птолемаида ЖДРЕПКАТА ВТОРПАТ НОСИ ГРКИНКИ Грчкиот Арион од Птолемаида е противникот на Жито Прилеп, ...
 • КОРЗО - ЈУНАЦИ

  СПОРТ
  Трета лига КОРЗО - ЈУНАЦИ В недела (10 ч.) на Градски е дерби на последното коло, Корзо - Победа јуниор. Претходно, Победа го начека Борец со 7-0, ...
 • ПОЧНАЛЕ СО ПОДАРОЦИ, ЗАВРШИЛЕ СО ТУРКАНИЦИ

  СПОРТ
  Општински лиги ПОЧНАЛЕ СО ПОДАРОЦИ, ЗАВРШИЛЕ СО ТУРКАНИЦИ Дербито на А - Општинската лига, помеѓу второпласираниот Пролетер и лидерот Дин...
 • МАЈСТОРИИ СО БОЛНО КОЛЕНО

  СПОРТ
  Фудбал: Новче Ацески, играч за врска во 11 Октомври МАЈСТОРИИ СО БОЛНО КОЛЕНО Само здравје, напролет можам подобро - вели креаторот на играт...
 • “СТИКЕРМАНИЈА” ИНТЕРЕСНА И ЗА ДЕЦА И РОДИТЕЛИ

  ПЕТКА
  “СТИКЕРМАНИЈА” ИНТЕРЕСНА И ЗА ДЕЦА И РОДИТЕЛИ Флуоросцентни самолепливи сликчиња ,лепенки со разни форми и теми залепени во фотоалбуми с...
 • ГИМНАЗИЈАЛЦИ – УСПЕШНИ ШАХИСТИ

  ПЕТКА
  ГИМНАЗИЈАЛЦИ – УСПЕШНИ ШАХИСТИ Од 30-тина средни училишта на натпреварите во шах во Скопје, гимназијата,,Мирче Ацев успешно ја претставија ...
 • АЛЕКСАНДРА ПРВА НА ,,ИНТЕРФЕСТ,, ЗА КЛАВИР

  ПЕТКА
  АЛЕКСАНДРА ПРВА НА ,,ИНТЕРФЕСТ,, ЗА КЛАВИР Со девет години Александра Гическа плови по брановите на музиката. Александра е трета година во м...
 • СПАСЕНИОТ ЖИВОТ

  ПЕТКА
  Награден расказ, од ЈОУ,,Градска библиотека - Борка Талески,, СПАСЕНИОТ ЖИВОТ Летен сончев ден. Помислив ќе минам пријатно попладне. Пожар в...
 • ПОФАЛНИЦА ОД ВЕЛЕШАНИ ЗА ФИЛИП ФИЛИПОСКИ

  ПЕТКА
  ПОФАЛНИЦА ОД ВЕЛЕШАНИ ЗА ФИЛИП ФИЛИПОСКИ  Тројца ученици од ОУ,,Блаже Конески учествуваа на Детските Рацинови средби. Филип Филиповски ...
 • РАКАТКА ОД ПЕСНА

  ПЕТКА
  РАКАТКА ОД ПЕСНА На Охридскиот фестивал за детско творештво ,,Детски лирски треперења,, седмооделенката Милена Трајкоска со поетска творб...
 • КОНЦЕРТ НА КУД “МОМИНОК” СО ГОСТИ

  КУЛТУРА
  Во ЦК “Марко Цепенков” КОНЦЕРТ НА КУД “МОМИНОК” СО ГОСТИ Играорците од КУД “Моминок” вечерва од 19.30 часот ќе се претстават со сплет ора ...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza