reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ВЕЌЕ МИРИСА НА НОВОГОДИШНА АРОМА

  ОКО
  ВЕЌЕ МИРИСА НА НОВОГОДИШНА АРОМА Нова година на прагот. Полека се декорира центарот во новогодишно руво, со шаренило, со светлечки украси. ...
 • ЅИДАНО ГРАДСКОТО КОРИТО ПРЕД СТОЛЕТИЕ

  ОКО
  ЅИДАНО ГРАДСКОТО КОРИТО ПРЕД СТОЛЕТИЕ Прилеп 1915 година. Долж, Градската река - денес Кеј 1- ви мај, од кај Старата гимназија, односно училишт...
 • ТРЕСКАВЕЦ Е “ЦЕНТАРОТ НА СВЕТОТ” СО ПАТОКАЗ

  ОКО
  ТРЕСКАВЕЦ Е “ЦЕНТАРОТ НА СВЕТОТ” СО ПАТОКАЗ Рио, Казабланка, Париз, Рим, Токио, Њу Јорк... се дел од насоките и оддалеченоста на патоказот по...
 • ОЛИМПИСКИ КАНДИДАТ ЗА ЛОНДОН

  СПОРТ
  Борење ОЛИМПИСКИ КАНДИДАТ ЗА ЛОНДОН По успехот на Мартин Стојаноски во Дупница, Бугарија, еуфорија во боречкиот клуб 7 Мај Леов. Откако соб...
 • НАТЕЖНАА ПОРАЗИ

  СПОРТ
  Кошарка НАТЕЖНАА ПОРАЗИ Колата на Ултимејт баскет тргна надолу. Машкиот кошаркарски прволигаш од хит на есента, кога во првите шест кола ...
 • БЕСТРАШНИ ДЕВОЈКИ

  СПОРТ
  Ултимејт фајт БЕСТРАШНИ ДЕВОЈКИ Ивана Тренкоска и Катерина Атанасоска од клубот “Максам” се првите девојки на Балканот, кои излегоа на ...
 • ТАБЛАТА ИМ Е ИГРАЧКА

  СПОРТ
  Шах ТАБЛАТА ИМ Е ИГРАЧКА Единствената шаховска школа запишува најмлади членови од претшколска возраст, со кои работи велемајсторот Звон...
 • СТАТУЕТКИ ЗА ПРИЛЕПЧАНИ

  СПОРТ
  Карате СТАТУЕТКИ ЗА ПРИЛЕПЧАНИ Карате федерацијата на Македонија ги прогласи најдобрите, носителите на “златни” медали од Балканијадат...
 • АТРАКЦИИ ПРЕД ЏОРЏ

  СПОРТ
  Ракомет: Жито Прилеп со 12 победи во серија АТРАКЦИИ ПРЕД ЏОРЏ Женскиот ракометен суперлигаш “Жито Прилеп” со триумф ја заврши есенската ...
 • БОШЊАК “ПОЗЛАТЕН” НА КРУГОВИ

  СПОРТ
  Гимнастика БОШЊАК “ПОЗЛАТЕН” НА КРУГОВИ  Одличен настап на Дино Бошњак на силниот меѓународен гимнастички турнир во Нови Сад, Србија. ...
 • НЕСТОРОВСКИ ДОМА ЗА НОВА ГОДИНА

  СПОРТ
  Професионализам НЕСТОРОВСКИ ДОМА ЗА НОВА ГОДИНА Фудбалерот Илија Несторовски по тешката полусезона во чешкиот прволигаш Словачко, осми ...
 • НЕ СЕ СОМНЕВАВ ВО КВАЛИТЕТОТ НА 11 ОКТОМВРИ

  СПОРТ
  Фудбал: Николче Здравески, тренер НЕ СЕ СОМНЕВАВ ВО КВАЛИТЕТОТ НА 11 ОКТОМВРИ Можеме и подобро - смета стратегот  Големо задоволство при...
 • ЕКОЛОШКИ МЕЃУНАРОДНИ ПАРАЛЕЛИ

  ПЕТКА
  ЕКОЛОШКИ МЕЃУНАРОДНИ ПАРАЛЕЛИ Џилијан Шустер, Ана Марија и Семуел биле гости на СОУ “Орде Чопела”. Тие, заедно со учениците, се потрудиле ...
 • ЉУБОВТА ВО ЧЕСТ НА МИРЧЕ АЦЕВ

  ПЕТКА
  ЉУБОВТА ВО ЧЕСТ НА МИРЧЕ АЦЕВ Рецитирање под мотото “Вечер на љубова поезија” ќе има вторник, во 19 часот, во ликовната галерија на ЦК “Мар...
 • ХАРМОНИКАШИ СО ДАРБИНИ

  ПЕТКА
  ХАРМОНИКАШИ СО ДАРБИНИ Александар Алексоски има 12 години. Свири хармоника и оди на интерни часови по хармоника во музичкото училиште во гр...
 • КАРТИЧКИ ЗА НОВИ ДОЖИВУВАЊА

  ПЕТКА
  КАРТИЧКИ ЗА НОВИ ДОЖИВУВАЊА Новата година тропа на вратата. Фантазијата, мечтите се распламтуваат. Новогодишните модерни честитки пленат ...
 • ПАТРОНАТ НА ОУ,,КОЧО РАЦИН”

  ПЕТКА
  ПАТРОНАТ НА ОУ,,КОЧО РАЦИН” По повод патронатот на ОУ ,,Кочо Рацин,, во училиштето, покрај литературното читање, имаше натпревар по географи...
 • ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПРВО КАЈ ПРВАЧИЊАТА

  ПЕТКА
  ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПРВО КАЈ ПРВАЧИЊАТА Градоначалникот Марјан Ристески стаса заедно со Дедо Мраз кај првооделенците во ОУ ,,Кочо Рацин,,. Со п...
 • ДЕДО МРАЗЧИЊА СО ЦРВЕНИ КАПЧИЊА

  ПЕТКА
  ДЕДО МРАЗЧИЊА СО ЦРВЕНИ КАПЧИЊА Сите дечиења од училиштата во градов и населените места, од Центарот за посебни потреби, од градинките, од ...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza