reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ВИЗИИ НА ВЕЛОФЕСТ

  ОКО
  ВИЗИИ НА ВЕЛОФЕСТ Анимираниот филм “Татко и ќерка” од Михаил Дудок де Вит се прикажа на Велофест во ЦК “Марко Цепенков”. Се отвори и изло...
 • ОД ЕЗЕРО ДО ТРЕСКАВЕЦ И ДОМА

  ОКО
  ОД ЕЗЕРО ДО ТРЕСКАВЕЦ И ДОМА Ниту облаците и тмурното време не ги поколеба триесетината планинари на “Картуш” да направат пријатна проше...
 • ТОПОЛИ ЗА СПОМЕНИ

  ОКО
  ТОПОЛИ ЗА СПОМЕНИ Спомени навираат кога ќе се погледаат сликите од не така далечното минато. Еден пријател се потсети на тополите, на левио...
 • МЕДАЛИ ЗА МАНЏИ НА БРАЧ

  ОКО
  МЕДАЛИ ЗА МАНЏИ НА БРАЧ Тројца прилепски готвачи се вратија со седум медали од меѓународниот гастрономски натпревар “Бисер на морето 2011”...
 • ТРОЈЦА “БРОНЗЕНИ”

  СПОРТ
  Џудо ТРОЈЦА “БРОНЗЕНИ” Кој друг, ако не ЏК Пролетер, може да израдува со медали од странство. На меѓународен турнир во Белград, освеноени ...
 • ГО ИЗБРКА ХРИСТОВСКИ

  СПОРТ
  Пеце Томески, навивач познат по еден случај ГО ИЗБРКА ХРИСТОВСКИ Тренерот - менаџер Драган Христовски, есента 2004 ја водеше Победа само три...
 • НЕ МОЖЕЛЕ СО ТОПКА, УПОТРЕБИЛЕ БОКС

  СПОРТ
  Трета лига НЕ МОЖЕЛЕ СО ТОПКА, УПОТРЕБИЛЕ БОКС В сабота (16 ч.) продолжуваат интересни мечеви. Лидерот Победа јуниор, по триумфот 6-0 со Црна Р...
 • “БУДАЛЕСТО” ТОПЧЕ

  СПОРТ
  Пинг - понг “БУДАЛЕСТО” ТОПЧЕ Ѓоко Јочкоски од Младост загуби финале за државен шампион од Кристијан Станојковски од Крива Паланка. Гост...
 • ГЛАВИТЕ ГОРЕ

  СПОРТ
  Ракомет: Жито Прилеп пред наредните предизвици ГЛАВИТЕ ГОРЕ Треба лидер во тимот, во најтешкото да ја сврти играта во своја полза Во Жито ...
 • ФАВОРИТИ ОД ХАРТИЈА НА ДЕЛО

  СПОРТ
  Фудбал: Благојче Рутески, лев бек на 11 Октомври ФАВОРИТИ ОД ХАРТИЈА НА ДЕЛО Блиску сме до Прва лига - смета битолчанецот Еден од клучните и...
 • МЕГДАН НА УЧИЛИШНИ ХОРОВИ

  ПЕТКА
  МЕГДАН НА УЧИЛИШНИ ХОРОВИ Хоровите од ОУ “Кочо Рацин” и од ОУ “Блаже Конески” се пласираа за државен натпревар. Во силната конкуренција, ...
 • ДУША - ПОЛНА СО МУЗИКА

  ПЕТКА
  ДУША - ПОЛНА СО МУЗИКА Оливер Илиески е млад талентиран тинејџер, кој, во време со многу пороци, успева младешката енергија да ја насочи на в...
 • СТАРТУВА ИЗБОРОТ ЗА НАЈ ПЕТКА

  ПЕТКА
  СТАРТУВА ИЗБОРОТ ЗА НАЈ ПЕТКА Продолжува веќе традиционалниот избор за нај ученик, нај наставник, нај одделение и нај училиште што го орга...
 • ДЕТСКИ ВЕЛИГДЕНСКИ ПАНАЃУР

  ПЕТКА
  ДЕТСКИ ВЕЛИГДЕНСКИ ПАНАЃУР ОУ “Блаже Конески” ораганизира велигденско училишно другарување на плоштадот Александрија и спроведе вежби ...
 • РАЧЕ СО ВЕЛИГДЕНСКО ЈАЈЦЕ

  ПЕТКА
  РАЧЕ СО ВЕЛИГДЕНСКО ЈАЈЦЕ Како се подготвуваат и го слават големиот христијански празник Велигден децата од македонска и ромска национал...
 • ГЛЕДЛИВА И ИНТЕРЕСНА ПРЕТСТАВА

  КУЛТУРА
  По премиерата на “Мангите пијат чај” ГЛЕДЛИВА И ИНТЕРЕСНА ПРЕТСТАВА “Мангите пијат чај” по текст на Драгослав Михаиловиќ, во режија на ...
 • “БУБАЧКИ” ВО ЉУБЉАНА

  КУЛТУРА
  “БУБАЧКИ” ВО ЉУБЉАНА Кире Миладиноски со танц перформансот “Бубачки” настапи на фестивалот “Балканска танц платформа” во Љубљана, Сло...
 • ПРОЕКЦИИ НА “ПАНКОТ НЕ Е МРТОВ”

  КУЛТУРА
  ПРОЕКЦИИ НА “ПАНКОТ НЕ Е МРТОВ” Од 26 до 30 април во ЦК “Марко Цепенков” ќе се прикажува најновиот македонски филм “Панкот не е мртов” по с...
 • ИСТРАЖУВАЊА И КОНЗЕРВАЦИЈА НА СТИБЕРА

  КУЛТУРА
  ИСТРАЖУВАЊА И КОНЗЕРВАЦИЈА НА СТИБЕРА Започнаа годинашните истражувања на археолошкиот локалитет Стибера кај селото Чепигово. Археолого...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza