reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
    ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ПАУНИ ЗА МИЛИНА В ЦРКВА

  ОКО
  ПАУНИ ЗА МИЛИНА В ЦРКВА Чивт пауни уживаат во зеленилото и духовниот мир на дворот на црквата Свети Никола во Варош. Комшиите ги населиле и ...
 • ОД ПИСТА ВО СОКАЧЕ

  ОКО
  ОД ПИСТА ВО СОКАЧЕ Фотографијата од пред 50 години сведочи дека биле во право прилепчани, на кои, пробивањето на новиот булевар, под кој наст...
 • МАКАЛОСКИ ВО МИРУВАЊЕ

  ОКО
  МАКАЛОСКИ ВО МИРУВАЊЕ Круна на работниот век на две прослави имаа брачните сопатници Петре и Вера Макалоски. Двајцата, “еден од друг подал...
 • ХОЛАНДСКИ ВЕЛОСИПЕД ЗА ТАТКОТО НА ПРИЛЕП

  ОКО
  ХОЛАНДСКИ ВЕЛОСИПЕД ЗА ТАТКОТО НА ПРИЛЕП Велосипед со панделки му подари холандскиот амбасадор во Македонија Симоне Филипини на градона...
 • ПРЕДИЗВИЦИ ИНДОНЕЗИЈА И ЧЕШКА

  СПОРТ
  Параглајдерство ПРЕДИЗВИЦИ ИНДОНЕЗИЈА И ЧЕШКА Засилени подготовки на клубот ≠ семејство ПК Делта, на Миле, Мартин и Борјан за серијата Св...
 • БОРБИ ЗА ПОРАНЕШНА СССР

  СПОРТ
  Борење БОРБИ ЗА ПОРАНЕШНА СССР Мартин Стојаноски од БК 7 Мај Леов, одличен на силниот меѓународен турнир во Истанбул, Турција. Освои петто ...
 • МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР

  СПОРТ
  Џудо МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР В сабота (10 ч.) во арена “Сонце” е големиот меѓународен џудо турнир на ЏК Пролетер. Веќе е 12-ти по ред. Борбите на ду...
 • ВРЕМЕ ЗА РАЗВРСКА

  СПОРТ
  Трета и Општински лиги ВРЕМЕ ЗА РАЗВРСКА Лидерот Победа јуниор на Кире Овезоски, по тешката победа дома на терен со вирови над Превалец (1...
 • ЖИТО ПРИЛЕП ОДБИРА ЗАСИЛУВАЊА

  СПОРТ
  Ракомет: Управата на потег ЖИТО ПРИЛЕП ОДБИРА ЗАСИЛУВАЊА Женскиот ракометен суперлигаш, Жито Прилеп, со победата над Вардар (36≠32) во после...
 • ХЕТ ТРИК ОД КАФЕАНА

  СПОРТ
  Историја ХЕТ ТРИК ОД КАФЕАНА Не бледнеат сеќавањата и по пет години од ненадејната смрт на Бразилецот Рожерио Оливеира. Се споменува како...
 • ТРИ БОДА ЗА ПЕХАР

  СПОРТ
  Фудбал: В недела (17 ч.) круна на сезоната, 11 Октомври ≠ Влазними ТРИ БОДА ЗА ПЕХАР Победата носи прво место и трофеј Второлигашки финиш како...
 • РАЗГИГРАНИ ВТОРООДДЕЛЕНЦИ

  ПЕТКА
  РАЗГИГРАНИ ВТОРООДДЕЛЕНЦИ Весели и разиграни второодделенци од ОУ “Кочо Рацин” на Рид, водени од будното око на наставничката Јулијана Т...
 • ПРВ МЕЃУ МЛАДИТЕ ДОКТОРИ И МЕДИЦИНАРИ

  ПЕТКА
  ПРВ МЕЃУ МЛАДИТЕ ДОКТОРИ И МЕДИЦИНАРИ Прилепчанецот Вангел Здравески, студент во четврта година при Медицинскиот факултет во Скопје осво...
 • ДЕЦАТА ЗНААТ ДА ГИ ОДРЖУВААТ ЗАБИТЕ

  ПЕТКА
  ДЕЦАТА ЗНААТ ДА ГИ ОДРЖУВААТ ЗАБИТЕ Децата од ОУ “Кире Гаврилоски - Јане” редовно ги мијат забите. Знаат дека треба да ги тријат забите со ...
 • ХЕПЕНИНГ ЗА ИЗБОРОТ НАЈ ... НА ПЛАДНЕ

  ПЕТКА
  Денеска на камената сцена ХЕПЕНИНГ ЗА ИЗБОРОТ НАЈ ... НА ПЛАДНЕ Се оконча изборот на нај ученик, нај наставник, нај одделение и нај училиште....
 • ПРИЈАТНО Е ДА БИДЕШ САКАН

  ПЕТКА
  Христијан Тодороски - прилепскиот учесник на “Македонскиот идол” ПРИЈАТНО Е ДА БИДЕШ САКАН Стотина пропуштени повици дневно Шест - седу...
 • ТЕАТАРОТ ВО РАДОВИШ

  КУЛТУРА
  ТЕАТАРОТ ВО РАДОВИШ Театарот успешно ги одигра во Радовиш претставата за деца “Волшебникот од Оз” во режија на Петар Димоски и “Маратонц...
 • “ЖИТИЕ НА СОНЦЕЉУБИВИТЕ” НОВ РОМАН НА ЈОВЧЕСКИ

  КУЛТУРА
  “ЖИТИЕ НА СОНЦЕЉУБИВИТЕ” НОВ РОМАН НА ЈОВЧЕСКИ Милан Јовчески го “произведе” новиот роман “Житие на сонцељубивите”, посветен на Макед...
 • СЛИКИ ОД НИЧЕ ВАСИЛЕВ

  КУЛТУРА
  Во галеријата на ЦК “Марко Цепенков” СЛИКИ ОД НИЧЕ ВАСИЛЕВ Изложба на 20 слики и пастели од струмичкиот сликар Ниче Василев ќе биде отворе...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza