reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • БИСТРИ НАГРАДИ ЗА ПРИЛЕПСКИ РИБАРИ

  ОКО
  БИСТРИ НАГРАДИ ЗА ПРИЛЕПСКИ РИБАРИ Прилепскиот риболовен клуб Пец - пец го освои првото место, екипно на интернационалниот куп во риболов ...
 • КРОСРОУД БЛУЗ БЕНД ВО МОСТАР

  ОКО
  КРОСРОУД БЛУЗ БЕНД ВО МОСТАР Групата Кросроуд блуз бенд ќе свири на меѓународниот Мостар блуз фестивал од 22 до 25 јули. Нашите блузери ќе би...
 • ОД СТРУМИЧКИТЕ ВОДОПАДИ ДО ШАРА

  ОКО
  ОД СТРУМИЧКИТЕ ВОДОПАДИ ДО ШАРА Околу осумдесетина планинари од ЕПД Картуш се сладеа во убавините на струмичките водотеци и манастири. На ...
 • “МЕТАЛНО ПИЛЕ” НА ЗЕМЈА

  ОКО
  “МЕТАЛНО ПИЛЕ” НА ЗЕМЈА Урнат германски авион во Првата светска војна во близината на Прилеп ги собрал граѓаните како околу чудо. Неколку...
 • ЏИНОВИЌ УВЕРТИРА НА ЧОЛА

  ОКО
  На Пивофестот од 14 до17 јули ЏИНОВИЌ УВЕРТИРА НА ЧОЛА Популарниот интерпретатор Харис Џиновиќ ќе ги забавува гостите и домаќините на сабот...
 • ПРЕГОВОРИ И ОДМОРИ

  СПОРТ
  Ракомет: Најавени уште засилувања во Жито Прилеп ПРЕГОВОРИ И ОДМОРИ Вчера беше последниот тренинг Мина последниот овосезонски тренинг н...
 • ЕДЕН – ВРЕДЕН СУДИЈА ЈОВАНОСКИ

  СПОРТ
  Одбојка ЕДЕН – ВРЕДЕН СУДИЈА ЈОВАНОСКИ Од плејада одбојкарски судии, остана само еден искусен, Рубинчо Јованоски. Најчесто е делегиран на...
 • КОРЗО ОТПУШТИ 13 ИГРАЧИ

  СПОРТ
  Трета лига КОРЗО ОТПУШТИ 13 ИГРАЧИ Третолигашот Корзо бргу реагираше по дебаклот од 0-6 со Победа јуниор во последното коло. Клубот стави ду...
 • ГЛИГОРО ГО КРИЕЛЕ ВО ПЛАНИНА

  СПОРТ
  Историја ГЛИГОРО ГО КРИЕЛЕ ВО ПЛАНИНА Далечната 1970 година Победа договарала историски трансфер со најбараниот напаѓач во тоа време, охри...
 • ПОБЕДА Ј. СТАРТУВА УТРЕ

  СПОРТ
  Втора лига ПОБЕДА Ј. СТАРТУВА УТРЕ Само 10 дена траеше одморот за новиот второлигаш, Победа јуниор. По последниот куп триумф на 15 јуни со 4=1 н...
 • ОБРАДОВИЌ СЕ ВРАТИ ДОМА

  СПОРТ
  Фудбал: Засилувања во новиот прволигаш 11 Октомври ОБРАДОВИЌ СЕ ВРАТИ ДОМА Покрај Србинот пристапија Велјановски од Пелистер и Талески од ...
 • ФЕРЕЏЕ И МИНИ ЗДОЛНИШТЕ

  МОЗАИК
  Мароко ФЕРЕЏЕ И МИНИ ЗДОЛНИШТЕ Кока - кола низ Казабланка и афричка беда со џамија од 600 милиони долари, само за муслимани Читав за Мароко, ...
 • УЧАСТАКОТ СЕ РЕКОНСТРУИРА

  КУЛТУРА
  УЧАСТАКОТ СЕ РЕКОНСТРУИРА Се обновува Меморијалниот Музеј 11 - ти Октомври. Се дренираат темелите, за потоа да се санираат другите оштетува...
 • ПРОМОВИРАНА “ВЕЛИГДЕНСКИ СОЛЗИ”

  КУЛТУРА
  ПРОМОВИРАНА “ВЕЛИГДЕНСКИ СОЛЗИ” Бел ден видоа расказите “Велигденски солзи” од шесттооделенката Теодора Тасевска. Првенчето е сублима...
 • МИЛАДИНОСКИ НА ИМПАКТ ФЕСТ

  КУЛТУРА
  МИЛАДИНОСКИ НА ИМПАКТ ФЕСТ Танчерот Кире Миладиноски успешно се претстави на првиот театарски фестивал Импакт во Велес. Настапи со перфо...
 • ТАПАН И ГАЈДА НА ПЛОШТАД

  КУЛТУРА
  Фестивалот на народни инструменти и песни “Пеце Атанасоски” ТАПАН И ГАЈДА НА ПЛОШТАД Наместо на Рудина во Долнени, по 36 годишна традициј...
 • “АМНЕЗИЈА” ЗА НАВРАЌАЊЕ НА ЗАБОРАВЕНИТЕ ВРЕДНОСТИ

  КУЛТУРА
  “АМНЕЗИЈА” ЗА НАВРАЌАЊЕ НА ЗАБОРАВЕНИТЕ ВРЕДНОСТИ Прилепскиот вајар Петре Николоски со интернационална кариера, кој живее и твори во Ло...
 • ИЗЛОЖБА НА МЛАДИ АВТОРИ

  КУЛТУРА
  Во галерија на ЦК”Марко Цепенков” ИЗЛОЖБА НА МЛАДИ АВТОРИ Изложба на дваесетина слики, цртежи, графики од млади автори ќе биде отворена в...
 • ТОМЕ ОД ГЕТЕБОРГ ПОСТАВИ ПЛОЧА ЗА КОМАНДАНТОТ ДОНЧО

  РЕПОРТАЖА
  Во дворот на црквата Пресвета Богородица во селото Марул ТОМЕ ОД ГЕТЕБОРГ ПОСТАВИ ПЛОЧА ЗА КОМАНДАНТОТ ДОНЧО Во Марул престојувала Втора...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza