reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • МИЛЕНА ЈОВАНОСКА СО ПРВО ЦД

  ОКО
  МИЛЕНА ЈОВАНОСКА СО ПРВО ЦД Пејачката Милена Јованоска по повеќе години на македонската музичка сцена, го издаде првото ЦД “Еден живот - е...
 • АРАБАЏИИ И КОМПЈУТЕРИ

  ОКО
  АРАБАЏИИ И КОМПЈУТЕРИ Некогаш градот беше препознатлив по магарињата за пренесување на тутун во кошеви. При прелистувањето на старите фот...
 • АВСТРАЛИСКИ НАШИНЦИ ВИЕЈА ОРО НА ПЛОШТАД

  ОКО
  АВСТРАЛИСКИ НАШИНЦИ ВИЕЈА ОРО НА ПЛОШТАД Среде Прилеп одекна македонска песна од грлото на нашинците од КУД “Бисер” од Џилонг, Австралиј...
 • ЛИТВАНСКИ РИВАЛ ЗА ЖИТО ПРИЛЕП

  СПОРТ
  Ракомет: Ждрепка за европскиот куп ЛИТВАНСКИ РИВАЛ ЗА ЖИТО ПРИЛЕП Мечевите се на 3/4 и 10/11 септември Ждрепката му донесе прилично лесен рив...
 • ПОБЕДЕН ПЕЛИСТЕР

  СПОРТ
  Победа јуниор ПОБЕДЕН ПЕЛИСТЕР Жестока контрола на второлигашите. Победа јуниор го совлада со 4-3 соседот Пелистер и му врати за поразот во...
 • ЗАМИНА ТРАЈЧЕ МАЏОСКИ – СУДИЈАТА НА ВЕКОТ

  СПОРТ
  ЗАМИНА ТРАЈЧЕ МАЏОСКИ – СУДИЈАТА НА ВЕКОТ Прилеп се збогува со фудбалскиот судија на сите времиња, Трајче Маџоски (69), долги 15 сезони делит...
 • СО 10 ИЛЈАДИ ДЛАНКИ ПРОТИВ ВАРДАР

  СПОРТ
  Фудбал: В сабота (17 часот) прволигашко деби на 11 Октомври СО 10 ИЛЈАДИ ДЛАНКИ ПРОТИВ ВАРДАР  Полесно се стасува до триумф со поддршка од дв...
 • ИСТАНБУЛ - ГРАД НА ДВА КОНТИНЕНТИ

  МОЗАИК
  Летна понуда ИСТАНБУЛ - ГРАД НА ДВА КОНТИНЕНТИ Престојот во туристичкиот центар Кумбургаз претставува вистинска можност за активен одмор...
 • КРСТЕВСКИ ВО ПЕРАСТ

  КУЛТУРА
  КРСТЕВСКИ ВО ПЕРАСТ Стрип авторот Златко Крстевски, по покана од Друштвото на стрип автори од Црна Гора, учествува на стрип работилница во ...
 • НАШ СТАРОГРАДСКИ МЕЛОС НА “ИЛИНДЕНСКИ ДЕНОВИ”

  КУЛТУРА
  НАШ СТАРОГРАДСКИ МЕЛОС НА “ИЛИНДЕНСКИ ДЕНОВИ” Културно уметничките друштва “Пере Тошев” и “Пензионер”, кои долги години го негуваат с...
 • КУД “МИРЧЕ АЦЕВ” ВО ХРВАТСКА

  КУЛТУРА
  КУД “МИРЧЕ АЦЕВ” ВО ХРВАТСКА Серија концерти од 29 јули до трети август ќе има низ Хрватска КУД “Мирче Ацев”. Ќе се претстави македонскио...
 • ЈАПОНСКО ПРИЛЕПСКИ ОПЕРСКИ КОНЦЕРТ

  КУЛТУРА
  Прилепско културно лето од вечерва до 28 август ЈАПОНСКО ПРИЛЕПСКИ ОПЕРСКИ КОНЦЕРТ Со оперски концерт вечерва од 21 часот, по повод 20 години...
 • РАМНИ АПОСТОЛИ

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  РАМНИ АПОСТОЛИ И оваа година, како и секоја друга, во чест на Св. Кирил и Методиј, наша државна делагација патуваше во Ватикан. Медиумите изв...
 • БАДИЈАЛА ДОКТОР НА НАУКИ

  ФОКУС
  Марија Тодороска без работа БАДИЈАЛА ДОКТОР НА НАУКИ Предизвик за секое општество е обезбедувањето на слобода за. Ова “за” е клучното, ј...
 • ПОМАДА ЗА ОУ “ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ”

  ПУЛС
  ПОМАДА ЗА ОУ “ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ” Се реновира фасадата на ОУ “Добре Јованоски” со пари од локалната самоуправа. Откако се уреди внатрешнио...
 • БЛАГОДАРНИЦИ ЗА ПИВО ФЕСТОТ

  ПУЛС
  БЛАГОДАРНИЦИ ЗА ПИВО ФЕСТОТ Пиварници, полицијата, противпожарната единица, итната помош, јавното комунално претпријатие, повеќе фирми и ...
 • ПОЧИТ ЗА ДВАТА ИЛИНДЕНИ!

  АКТУЕЛ
  ПОЧИТ ЗА ДВАТА ИЛИНДЕНИ! Втори Август во македонската историографија е датум на кој се случиле два настана од големо значење за македонски...
 • МАКЕДОНИЈА ДА ЈА ПРИЗНАЕМЕ ПОД УСТАВНО ИМЕ

  АКТУЕЛ
  Џон Хајд, пратеник од Австралија во посета на Прилеп МАКЕДОНИЈА ДА ЈА ПРИЗНАЕМЕ ПОД УСТАВНО ИМЕ “Македонскиот народ има значаен придонес ...
 • МЕРАКЛИСКА ОБРАБОТКА НА КАМЕН

  БИЗНИС
  Крип трејд МЕРАКЛИСКА ОБРАБОТКА НА КАМЕН Важно е прецизното сечење на мермерот и прецизната обработка Ентериерно уредување на идивидуал...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza