reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • Тутун на кантар

  ОКО
  Тутун на кантар Додека тутунот расте по нивите на поволните за него, пеколни температури, додека се бере и се ниже третата рака, сликата дем...
 • “Нашиот” Грк стана прилепски зет

  ОКО
  “Нашиот” Грк стана прилепски зет Помладиот сопственик на конфекцијата Васидора, Јорго Васидополос, стана прилепски зет. Негова избранич...
 • Старите песни во изведба на UNIQUE

  ОКО
  Старите песни во изведба на UNIQUE Пет - шест наши студенти на музичката акаденија “засилени” со еден битолчанец неуморно тренираат секој де...
 • Срце во одбрана, памет во напад

  СПОРТ
  Ракомет: Во налет младиот тим на Жито Прилеп Срце во одбрана, памет во напад -Најчудни голови се на Тамара Стојановиќ Без проблем течат под...
 • Највисок ракометар во Грција

  СПОРТ
  Филип Ангеловски Највисок ракометар во Грција Левиот бек, Филип Ангеловски (25), останува во Грција, каде е највисокиот во Супер лигата, со 19...
 • Старт в недела

  СПОРТ
  Трета лига Старт в недела Третата лига -Југ стартува в недела, а во последен миг кон 12 тима е можен приклучок на уште два: Бирлик од Велес и П...
 • Гостува Барса од Миравци

  СПОРТ
  Победа јуниор игра дерби Гостува Барса од Миравци В недела (16, 30 ч.), на стадионот “Гоце Делчев”, во четвртото второлигашко коло десеттата ...
 • Победете го Тетекс!

  СПОРТ
  Фудбал: Со нов тренер во прва победа на 11 Октомври Победете го Тетекс! -Не се плашиме од никого, најмалку од тетовци -вели Трајче Илиоски По ...
 • Пици, лазањи, море и забава во Италија во мало

  МОЗАИК
  Пици, лазањи, море и забава во Италија во мало - Долги песочни плажи - Градови кои пленат со историја Италија е земја со добра храна - вкусни ...
 • ПРИЛЕПСКО КУЛТУРНО ЛЕТО

  КУЛТУРА
  НУЦК”Марко Цепенков” Прилепско културно лето Петок, 26 август Плоштад Александрија - 21.00 часот ВЕЧЕР НА ИЗВОРЕН ФОЛКЛОР НА БАЛКАНСКИТЕ Н...
 • Нови наслови во Библиотека

  КУЛТУРА
  Нови наслови во Библиотека “Венецијанско предавство” од Стив Бери, “Кодот на Алтман” од Роберт Ладлам, “Алеф” од Паоло Куејло, “Крстоп...
 • Чатлески на колонија во Кавадарци

  КУЛТУРА
  Чатлески на колонија во Кавадарци Сликарот Тони Чатлески учествува на ликовна колонија во Кавадарци, организирана од Домот на културата. ...
 • “Калигула” на сцената на театарот

  КУЛТУРА
  “Калигула” на сцената на театарот “Калигула” во режија на Зоја Бузалковска е новата претстава што ја подготвува ансамблот на театарот. ...
 • Прва камена колонија за мозаици и скулптури

  КУЛТУРА
  Прва камена колонија за мозаици и скулптури Прва камена колонија “Прилепски кринови” за изработка на мозаици и скулптури се одвива во фа...
 • Завршница на Прилепското културно лето

  КУЛТУРА
  Завршница на Прилепското културно лето “Прилепското културно лето” организирано од ЦК “Марко Цепенков” финишира. Вечерва од 21 часот на ...
 • НЕОБИЧНА ТЕНДЕНЦИЈА

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  НЕОБИЧНА ТЕНДЕНЦИЈА Во врска со имињата и презимињата, кај определен број луѓе, преовладува некакво мислење, дека тука никој не може да се ...
 • Пензионер плива илјада метри дневно девет години

  ЖИВОТ
  Иван Пипиџаноски - професор во пензија на 70 години секој ден е на градскиот базен Пензионер плива илјада метри дневно девет години Натплив...
 • Нова сала за седници

  ПУЛС
  Нова сала за седници Профункционира новата, голема сала за седници на општинскиот совет и за свечени манифестации во новата градска куќа. ...
 • Невремето стори зијан 400 илјади евра

  ПУЛС
  Невремето стори зијан 400 илјади евра Комисијата за проценка на штетите објави дека штетите од августовското невреме, кое го зафати дел од г...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza