reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • Сено, автобуси и катна гаража

  ОКО
  Сено, автобуси и катна гаража Автобуси на Сенарникот. На овој простор кај сегашната катна гаража и автобуската станица одамна се токмело д...
 • Ги “натфаштавме” охриѓани

  ОКО
  Ги “натфаштавме” охриѓани Риболовците од “Мамец” се покажаа најумешни, собирајќи бројни награди на Петтиот меморијален куп “Христо Па...
 • Тридневна слава на медот

  ОКО
  Тридневна слава на медот Од вчера до сабота триесетина пчелари од земјава се собраа во центарот на градот три дена да ги афирмираат медот и...
 • Нема стоп за Корзо

  СПОРТ
  Трета и општински лиги Нема стоп за Корзо ФК Корзо на Панде Трајчески и Горан Тодоорвски прави чуда. Иако е меѓу неколку клубови кои бараат...
 • Дерби кај Пелистер

  СПОРТ
  Победа јуниор Дерби кај Пелистер Второлигашот Победа јуниор в недела оди на дерби кај Пелистер во Битола. Важен е мечот за ривалите, кои се...
 • Атакуваме со три шпица

  СПОРТ
  Фудбал: В сабота (15 ч.), 11 Октомври - Ренова Атакуваме со три шпица Победата е неопходна за фаќање приклучок на табелата Уште не е доцна, туку...
 • Металург да ги плати долговите

  СПОРТ
  Ракомет: Жито Прилеп в сабота (19 ч.) во Регионална лига Металург да ги плати долговите Се очекува полна сала да ги поддржи домашните После д...
 • Модерен танц

  ПЕТКА
  Модерен танц Сите љубители на модерниот танц на 2 октомври во салата Сонце имаат прилика да следат танцов натпревар. Порано, но натпреварув...
 • Фотка од Каракаш во Скопје

  ПЕТКА
  Фотка од Каракаш во Скопје Изложба на фотографии на младинци од 42 земји во светот во Музејот на Македонија се отвори вчера во Скопје. Меѓу д...
 • ЛИТЕРАТУРНИ ЧИТАЊА

  ПЕТКА
  ЛИТЕРАТУРНИ ЧИТАЊА Стартуваа учениците одморени под полна пареа и акумулирана летна енергија во нова трка по знаење во новата учебната го...
 • “Индијанците од Тутунленд” во Шабац и Бања Ковиљача

  ПЕТКА
  Учениците од ОУ “Климент Охридски” повторно на карневали “Индијанците од Тутунленд” во Шабац и Бања Ковиљача Со групната маска “Индиј...
 • Цвеќе и песна за патронот

  ПЕТКА
  ОУ “Рампо Левката” Цвеќе и песна за патронот Со свечена програма учениците од ОУ “Рампо Левката” го одбележаа патрониот празник, покажу...
 • Крстевски во Словенија

  КУЛТУРА
  Крстевски во Словенија Уметникот Златко Крстевски деновиве учествуваше на најстарата сликарска колонија на Медитеранот “Екс темпоре” в...
 • Чатлески изложува во Неготино

  КУЛТУРА
  Чатлески изложува во Неготино Изложба на 25 пејзажи и портрети на уметникот Тони Чатлески е отворена во Неготино. На првото претставување в...
 • Изложба од Беди Ибрахим

  КУЛТУРА
  Изложба од Беди Ибрахим Изложба на 25 цртежи од Беди Ибрахим ќе биде отворена вечерва од 20 часот во галеријата на Центарот за култура. Истор...
 • Овации во Љубљана

  КУЛТУРА
  Театарот на фестивал во Словенија Овации во Љубљана Ансаблот доби покана за повторно учество на МЕСС во Сараево Со петнаесетминутни овац...
 • ,,Перото на прилепските новинари,, на јаве

  КУЛТУРА
  Нов труд на Драги Башески ,,Перото на прилепските новинари,, на јаве ,,Перото на прилепските новинари,, е новата книга на нашиот сограѓанин, ...
 • Македонијо, кого си “изабрала” да те брани

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Македонијо, кого си “изабрала” да те брани Помина конституирањето на новиот Парламент. Според Законот, седницата ја водеше најстариот пр...
 • Со велосипед на патот на срцето

  ЖИВОТ
  Славко Божиноски поминал илјадници километри на две тркала Со велосипед на патот на срцето По ланската неколку дневна рута од 230 километр...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza