reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • Пази, беснило кај лисиците

  ОКО
  Пази, беснило кај лисиците Ловечкото друштво Мукос ќе лови лисици од 20 ноември, поради беснило. Секретарот на друштвото Јане Стевананџија ...
 • Картушовци во Смилево

  ОКО
  Картушовци во Смилево Педесетина планинари на “Картуш” го одбележаа празникот 23 Октомври со марш до Смилево. Облачното време не ги спреч...
 • Триаголен парк место плочник

  ОКО
  Триаголен парк место плочник Тука, пред прилепската гордост, исправената саат кула која се издига до небеса, се наоѓал парк во форма на три...
 • Ревија на кучиња на Могилата

  ОКО
  Ревија на кучиња на Могилата Празник за очите предизвика кинолошкото друштво Прилеп со изложбата на околу 230 кучиња, кои сопствениците од ...
 • Примен гол оддалеку

  СПОРТ
  Трета и општински лиги Примен гол оддалеку Корзо потклекна на гостувањето кај Бабуна во Велес со 1-0. Прими гол оддалеку, а промаши многу ша...
 • Бисери се шанса за победа

  СПОРТ
  Ракомет: Жито Прилеп игра в среда и в четврток Бисери се шанса за победа Според изменетиот распоред на Регионалната ракометна лига за жени...
 • Како ги чекаме, така не чекаат

  СПОРТ
  Победа јуниор Како ги чекаме, така не чекаат Победа јуниор ги освои трите бода на домашен терен со жилавата екипа на Кораб од Дебар, со 2-0, с...
 • Сами се победуваме

  СПОРТ
  Фудбал: Марјан Секуловски, тренер на 11 Октомври Сами се победуваме Не запира серијата лоши резултати, прволигашки порази на 11 Октомври. По...
 • Честитки од Меси

  СПОРТ
  Фудбал: Горан Спиркоски и судеше на Барцелона Честитки од Меси Арбитража без грешка во Лигата на шампионите Среда, 19 октомври, цел живот ќ...
 • Дајте ни крилја

  ПЕТКА
  Состав Дајте ни крилја Во прекрасните предели, обвиткани со раскошна вегетација, таму каде што сонцето се капи во бистрите води на потоцит...
 • Сака да се вивне како Каролина и Шакира

  ПЕТКА
  Теодора Георгиеска, ученик во ОУ “Рампо Левката” Сака да се вивне како Каролина и Шакира Дарба за пеење има Теодора Георгиеска со 13 годин...
 • Пусоски по стапките на Квентин Тарантино

  ПЕТКА
  Пусоски по стапките на Квентин Тарантино Режисерот Квентин Тарантино, од продавач во видеотека прерасна во едно од најголемите имиња во Х...
 • Крими филмови - магнет за тинејџерка

  ПЕТКА
  Крими филмови - магнет за тинејџерка Во ОУ “Блаже Конески” учи Барбара Груеска. Таа има необични афинитети и интереси. Скромна и добро вос...
 • Весели и вредни ученици во Беровци

  ПЕТКА
  Весели и вредни ученици во Беровци Вредни и весели се основците од училиштето во Беровци. Иако учат во стар објект, а го чекаат новиот, без м...
 • Репертоар на фестивалот на новиот германски филм

  КУЛТУРА
  НУЦК ,,Марко Цепенков,, - Прилеп Репертоар на фестивалот на новиот германски филм Петок, 28 октомври ,, Алманија - добредојдовте во Германија,...
 • Имагинација ми е опкружувањето

  КУЛТУРА
  Александра Богоеска, скулптор Имагинација ми е опкружувањето “Уметноста нема граници. Црташ, сликаш, создаваш скулптури, мозаици. Имагин...
 • “Од кол на кол” на “Ин Виница веритас”

  КУЛТУРА
  “Од кол на кол” на “Ин Виница веритас” Претставата “Од кол на кол” од Реј Куни, во режија на Коле Ангеловски, театарот ја изведе на обнов...
 • Изложба на 22 скулптури

  КУЛТУРА
  Вечерва во галеријата на ЦК “Марко Цепенков” Изложба на 22 скулптури “Скулптури на новото време” е изложбата со 22 скулптури на автори од ...
 • Концерт ,,Летот на Ангелот,, во чест на Тоше

  КУЛТУРА
  Концерт ,,Летот на Ангелот,, во чест на Тоше “Летот на Ангелот” е насловен класичниот концерт утревечер во ЦК “Марко Цепенков” од 20 часот, ...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza