reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • Шарени новогодишни ноќи

  ОКО
  Шарени новогодишни ноќи Новогодишни елки во полн сјај, украси на секоја светилка, блеснати фонтани, шарени дрвја и фантастични ноќни л'сна...
 • Камени магацини за тутун без инсекти

  ОКО
  Камени магацини за тутун без инсекти Камените магацини, каде и сега вработените на Тутунскиот комбинат  складираат стокмен тутун од нај...
 • Новинари - Камермани 3-1

  ОКО
  Ревијален меч во мал фудбал Новинари - Камермани 3-1 Во рамките на хуманитарниот турнир, во спортска арена "Сонце" се одигра ревијален меч во...
 • Ближи Изборот на спортист на Зенит

  СПОРТ
  Сиромашна 2011 година Ближи Изборот на спортист на Зенит Изминува уште една година, сиромашна со добри спортски резултати од прилепските сп...
 • Шесто место

  СПОРТ
  Кошарка Шесто место Ултимејт баскет го победи на гости со 68 - 80 последното Неготино и со двата бода се искачи на шестото место од второлига...
 • Одмор до 15 јануари

  СПОРТ
  Фудбал: План за подготовки на 11 Октомври Одмор до 15 јануари Според планот на тренерот на прволигашот 11 Октомври, Трајче Илиоски, стартот на...
 • Две Црногорки заминаа, три останаа

  СПОРТ
  Ракомет: Промени во Жито Прилеп Две Црногорки заминаа, три останаа Отпуштања во женскиот ракометен клуб Жито Прилеп. Заминаа две првотимк...
 • Овации за ветераните на Вардар и Победа

  СПОРТ
  Хуманитарен турнир во мал фудбал Овации за ветераните на Вардар и Победа Ветераните на најпопуларните македонски фудбалски клубови, Побе...
 • Ќе ме затвореа, ако имаше нешто

  СПОРТ
  Александар Забрчанец година ипол по суспензијата Ќе ме затвореа, ако имаше нешто Велеа во Истанбул сум зел пари, а на пасошов се гледа не с...
 • Потсетување на небрежанецот

  ПЕТКА
  Потсетување на небрежанецот Годинава ОУ "Блаже Конески" славеше 90 години од раѓањето на творецот на модерната македонската граматика и 25 г...
 • Снег нека вее - ново парно грее

  ПЕТКА
  Снег нека вее - ново парно грее Во ОУ "Добре Јованоски", зимава нема да биде студена. У чениците ќе имаат "тропска клима" и во ходниците и во уч...
 • Нема "рубикова коцка" за Меланија

  ПЕТКА
  Нема "рубикова коцка" за Меланија Да беше војник, сигурно дека Меланија Мицеска ќе дешифрираше пораки со брилијантното познавање на матема...
 • "Кочо Рацин" ги зграби наградите на Лајонс

  ПЕТКА
  "Кочо Рацин" ги зграби наградите на Лајонс На тестирањето спроведено од Лајонс клубот, минатата недела, најдобар избор на ученици имаше ОУ...
 • Монодрамата "...Шаторо" наградена во Корча

  КУЛТУРА
  Монодрамата "...Шаторо"  наградена во Корча Специјална награда за најдобра претстава во целина доби прилепската монодрама "Јас, Илија Дим...
 • Репертоар на театарот

  КУЛТУРА
  НУЦК,, Марко Цепенков,, Репертоар на театарот Сабота, 24 декември 19.30 ,, Од кол на кол,, режија Коле Ангеловски Недела, 25 декември 12.00 ,,Јунаци...
 • Новогодишен концерт на музичкото училиште

  КУЛТУРА
  Новогодишен концерт на музичкото училиште Со изведба на дела од Дебиси, Бах и други автори, учениците од музичкото училиште ќе ја презенти...
 • Слики, инсталции... на ДЛУП

  КУЛТУРА
  Слики, инсталции... на ДЛУП Под мотото "Традицијата е код - традицијата е течение" во среда од 19 часот во галеријата на ЦК "Марко Цепенков" ќе б...
 • Виделина на пишаниот збор

  КУЛТУРА
  Цеца Видова Трајческа, претседател на Клубот на литературни творци Виделина на пишаниот збор "Литературата досега немаше канал, излез да ...
 • На јаве каталогот за Музејот за тутун

  КУЛТУРА
  На јаве каталогот за Музејот за тутун Каталогот за експонатите на Музејот за тутун, испечатен на македонски и англиски јазик ќе доживее ја...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza