reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ,,Картушовци,, го славеа роденденот на Тоше

  ОКО
  ,,Картушовци,, го славеа роденденот на Тоше Студенилото и снежните намети на места до 60 сантиметри, не ги поколебаа планинарите од ,,Картуш,, ...
 • За Тоше - "ДЕН ЗА ТЕБЕ"

  ОКО
  Трета димензија со нова композиција За Тоше - "ДЕН ЗА ТЕБЕ" Групата Трета димензија вечерва во кафулето "Лимит" ќе ја промовира новата компо...
 • Не бледнее Студенчица

  ОКО
  Не бледнее Студенчица Сликата е еден фрагмент од неколкугодишниот грандиозен зафат за снабдување на Прилеп со вода од пред повеќе од трие...
 • Пензионерски прослави на Василица, Божик...

  ОКО
  Пензионерски прослави на Василица, Божик... Разгранокот на пензионерите "Гоце Делчев", за Старата Нова година, имаше другарско попладне со з...
 • Шведски "очи" за марулчанец

  ОКО
  Шведски "очи" за марулчанец Десетина нашинци од Шведска му подарија "очи" на марулчанецот Раде Петрески - Бабјак. На иницијатива на школскио...
 • Силекс го бара Талески

  СПОРТ
  Победа јуниор Силекс го бара Талески Десниот бек на второлигашот Победа јуниор, Даниел Талески е пред заминување во прволигашот Силекс. В...
 • Каде е машкиот ракомет?

  СПОРТ
  Каде е машкиот ракомет? Година и некој месец помина од згаснувањето на суперлигашот РК Прилеп, а обидите да се возобнови не вродуваат плод. ...
 • Прилепски грла во Белград

  СПОРТ
  Стотици сограѓани навиваа на ЕП Прилепски грла во Белград Навивачката ракометна еуфорија не го одмина спортски Прилеп. Примерот со градо...
 • Доаѓа честиот гостин Јагодина

  СПОРТ
  Ракомет: В сабота (17 ч.) првенствен меч на Жито Прилеп Доаѓа честиот гостин Јагодина Треба повторување на одличната игра со Будуќност Утре ...
 • Читателите гласаат по СМС

  СПОРТ
  Финишира Изборот ЗЕНИТ спортист 2011 Читателите гласаат по СМС Четвртпат избираме Спортист на Зенит за 2011, а за разлика од минатите три г...
 • Светско, а наше

  ПЕТКА
  Светско, а наше На уникатен начин, учениците и вработените во СОУ "Ѓорче Петров" го промовираат училиштето. Подготвија календар, на кој секо...
 • Гимназиски снајперист

  ПЕТКА
  Гимназиски снајперист Јулијана Димитриоска која е втор клас во Гимназијата е прв стрелец со воздушна пушка на државно ниво. Иако почнала д...
 • Неизбежна на натпревари

  ПЕТКА
  Неизбежна на натпревари Малата Јана Неделкоска од ОУ "Климент Охридски", е талентиран ученик. На 11 години веќе освоила повеќе општински наг...
 • Двајца браќа - два талента

  ПЕТКА
  Двајца браќа - два талента Двајцата браќа Филипоски, Виктор и Филип се ученици во ОУ "Блаже Конески". Виктор, помалиот, е махер за фудбал како...
 • Изложба на графики

  КУЛТУРА
  Во галеријата на ЦК,, Марко Цепенков,, Изложба на графики Изложба на дваесетина графики на уметници од земјата и странство од колонијата на...
 • ЗАДГРОБНИОТ ЖИВОТ ВО ДРЕВНИОТ ГРАД ПРИЛЕП

  КУЛТУРА
  Предавање ЗАДГРОБНИОТ ЖИВОТ ВО ДРЕВНИОТ ГРАД ПРИЛЕП "Задгробниот живот во древниот Прилеп" беше темата на предавањето на новинарот и публ...
 • Министерството го ,,одврза,, ќесето

  КУЛТУРА
  Позната програмата за 2012 година за културните институции Министерството го ,,одврза,, ќесето Богата програма ќе претстават културните инс...
 • БАБА ЧИТА ВЕСНИК

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  БАБА ЧИТА ВЕСНИК Убаво е понекогаш да се спори со некого за некој проблем. Па дури и на јазични теми. Но, спорот треба да биде аргументиран, а...
 • АНКЕТА

  TEMA
    АНКЕТА Благоја Димески - Седам во Точила на петти спрат. Слабо е снабдувањето на вода. Според ситуацијава, благодарен сум и на таа вода ко...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza