reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • “Шпанец” од Прилеп до Битола и назад

  ОКО
  “Шпанец” од Прилеп до Битола и назад Стар воз, со репарирани нови вагони од таканаречните “шпанци”, ќе се сообраќа од Прилеп кон Битола о...
 • Риби ќе пливаат низ река

  ОКО
  Риби ќе пливаат низ река Оревоечката Река, која го дели градот на два дела, некогаш знаела да изненади и да поплави. Затоа властите, пред год...
 • БРЕНА, МЕРЛИН И БРЕГОВИЌ НА ПИВОФЕСТ?

  ОКО
  БРЕНА, МЕРЛИН И БРЕГОВИЌ НА ПИВОФЕСТ? Се шушка дека босанската фолк поп пеачка, Фахрета Јахиќ Живојиновиќ, за повеќемината позната како Ле...
 • Фудбалот е гигантски проект

  СПОРТ
  По поразите на 11 Октомври Фудбалот е гигантски проект Одамна не се памети толку спуштено фудбалско расположение. Полошо отколку кога пред...
 • Два автобуси варошани во Тополчани

  СПОРТ
  ФК Варош Два автобуси варошани во Тополчани Необичен меч одиграа петтолигашите ФК Прилеп сити и ФК Варош. Градски екипи на дуелот во Топол...
 • Јочкоски на Светско

  СПОРТ
  Пинг - понг Јочкоски на Светско Пингпонгот на највисоко ниво е претставен со Ѓоко Јочкоски, членот на идниот првак Младост. Учествува на Св...
 • Финиш со голови

  СПОРТ
  Бизнис лига Финиш со голови Сé повеќе голови во градската Бизнис лига во мал фудбал. Колку приближува финишот, толку стрелците порасполож...
 • Дерби со Пелистер

  СПОРТ
  РК Филип Дерби со Пелистер В недела (14 ч.) во салата од комплексот “Маркови кули” е дербито од машката младинска ракометна лига помеѓу РК Ф...
 • Жито Прилеп зеде група

  СПОРТ
  Ракомет Жито Прилеп зеде група Женскиот ракометен тим на Жито Прилеп тргнува во нов обид за освојување пехар. Најдобрата шанса е Купот и о...
 • Наесен второлигаши

  СПОРТ
  Спортски школи: ОК 11 Октомври Наесен второлигаши Во салата Партизан трипати неделно тренираат школите на женскиот одбојкарски клуб 11 Окт...
 • Магаре

  ПЕТКА
  Магаре   Чукш, чукш, магарче само се натагарче, да ми бидиш акалче, да ме носиш в самарче.   Кој те тебе натера, овде што те дотера, без да ...
 • Сé во знакот на љубовта

  ПЕТКА
  Сé во знакот на љубовта Уште еден доказ дека струката не ја “заточува” личноста во “еднонасочна улица”, туку е мотив да се искаже што сак...
 • Наши хармоникаши на тронот во Србија

  ПЕТКА
  Наши хармоникаши на тронот во Србија Да се се фати место за учество на меѓународен музички натпревар по хармоника во Србија, само по себе е ...
 • Сериозни математичари од Гимназијата

  ПЕТКА
  Сериозни математичари од Гимназијата Годинава е плодна за математичарите од гимназијата “Мирче Ацев”. На натпреварот во Скопје, организ...
 • НАЈ ПЕТКА ЗА 2011/12 година

  ПЕТКА
  НАЈ ПЕТКА ЗА 2011/12 година Драги наши зенитпетковци почнете да се подготвувате за годинешниот избор за НАЈ училиште, НАЈ одделение, НАЈ учени...
 • За природата во природата

  ПЕТКА
  За природата во природата Третоодделенците од ОУ “Добре Јованоски” заедно со наставниците Каролина Николоска, Гоце Перески и Валентина ...
 • Репертоар на театарот

  КУЛТУРА
  НУЦК “Марко Цепенков” Репертоар на театарот  Сабота, 31 март -19.30  “Кавкаскиот круг со креда” реж. Мартин Кочовски...
 • Радоста, возбудата и љубовта да ја споделуваме со публиката

  КУЛТУРА
  Одбележан 27 март светскиот ден на театарот Радоста, возбудата и  љубовта да ја споделуваме со  публиката Со 15-та изведба на претстава...
 • Изложба и предавање за Македонија

  КУЛТУРА
  Изложба и предавање за Македонија Изложба и предавање на тема “Македонија вечна - сонот што стана реалност”, ќе има вечерва во ЦК “Марко Ц...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza