reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • Планинарите под Крушево

  ОКО
  Планинарите под Крушево Марш под крушевските села изведоа шеесеттина планинари ЕПД Картуш. Тие одвај го издржаа велигденското мирување б...
 • ЕКС АЛКОХОЛИЧАРИ САДЕА ДРВЦА

  ОКО
  ЕКС АЛКОХОЛИЧАРИ САДЕА ДРВЦА Во знак на благодарност кон медицинскиот персонал на болницата за помошта во совладувањето на порокот, члено...
 • Калдрма и неон

  ОКО
  Калдрма и неон Многу дуќани од старата чаршија се урнати во налетот на урбанизацијата на централното градско јадро. Чаршијата не била расп...
 • Се пробудија јапонските цреши

  ОКО
  Се пробудија јапонските цреши Буи природата по долгата зима. Јапонските цреши, засадени зад старата турска бања, од “грмушки” израснаа во...
 • Фатен коњ в парк

  ОКО
  Фатен коњ в парк Комуналните редари во соработка со “Комуналец” фатија коњ, ослободен од  својот сопствник, што пасе низ зелените површ...
 • Вардар пречка до финале

  СПОРТ
  Ракомет Вардар пречка до финале Според ждрепката во Купот, Жито Прилеп во полуфиналето за ривал го има Вардар. Незгоден тим, кој изваде нео...
 • Тренинзи до полноќ

  СПОРТ
  РК Прилеп Тренинзи до полноќ Сериозно тргна обновувањето на машки ракометен клуб Прилеп. Стартуваа тренинзите со 30 ракометари. Некогашни...
 • Будо - Варошко маало

  СПОРТ
  Бизнис лига Будо - Варошко маало В сабота (16, 30 ч.), во салата “Сонце” е завршниот турнир од градската Бизнис лига во мал фудбал. Од четирите ...
 • Дерби Корзо - Бабуна

  СПОРТ
  Трета лига Дерби Корзо - Бабуна Кулминираат возбудувањата во Третата лига - Југ. В недела (10ч.), во Тополчани се игра дербито меѓу водечкото ...
 • Витаминка откажа

  СПОРТ
  Фудбал: 11 Октомври останува без спонзор на 23 мај Витаминка откажа Последното место е антиреклама - смета претседателот Спиркоски После тр...
 • Вардар никогаш лесно во Прилеп

  СПОРТ
  Фудбал: В недела (16, 30 ч.) 11 Октомври со петкратниот првак Вардар никогаш лесно во Прилеп В недела (16,30 ч.) е најинтересниот дуел до крајот на п...
 • Полезна игра

  СПОРТ
  Спортски школи: Шаховска Станојоски Полезна игра Низ Европа шахот станува училишен предмет, а кај нас добро е што децата членуваат во десе...
 • Месец на детско творештво

  ПЕТКА
  Месец на детско творештво Манифестацијата Месец на детско творештво во ЦК “Марко Цепенков”, почнува на трети мај. Учениците до 20 мај ќе се...
 • Економско буди еко свест во Бугарија

  ПЕТКА
  Економско буди еко свест во Бугарија Помина дводневното Образовно рандеву во Струмица, каде нашите “економисти се тркаа” во јавно говоре...
 • Мали математичари

  ПЕТКА
  Мали математичари Им нема регионална конкуренција на четвртоодделенците Јована Стојческа и Кристијан Селчанец од ОУ “Климент Охридски”...
 • НАЈ ПЕТКА - zenitpetka@gmail.com

  ПЕТКА
  НАЈ  ПЕТКА - zenitpetka@gmail.com Драги наши зенитпетковци! Разбудете се! Изборот за нај ученик, нај одделение, нај наставник и се разбира нај учили...
 • Нашите основци прв “штимунг”

  ПЕТКА
  Нашите основци прв “штимунг” ОУ “Гоце Делчев” петтипат ги отвори широко вратите за децата од Прилеп, Кривогаштани, Македонски Брод и До...
 • Репертоар на театарот

  КУЛТУРА
  НУЦК ,,Марко Цепенков,,  Репертоар на театарот Сабота, 28 април - 20.00 часот ,,Кавкаскиот круг со креда,, реж. Мартин Кочовски...
 • Уметничко видување на градбите

  КУЛТУРА
  Уметничко видување на градбите “Градбите низ уметноста и графиката”, е тематската изложба отворена во изложбениот салон на ЦК “Марко Це...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza