reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • Бизнис од безизлез

  БИЗНИС
  Занаетчиска слаткарска работилница “Бајадера” Бизнис од безизлез Безработицата, безизлезот откако останала без работа од 11 Октомври, о...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • Кренаа мост да го згазат зовичкиот мост

  ОКО
  Кренаа мост да го згазат зовичкиот мост Осумдесеттина планинари не ги спречи ладното време да го крстарат Мариово последниот викенд. Под н...
 • Клацкањето на чезата

  ОКО
  Клацкањето на чезата Атракција е денес да се види чеза со три дами. Превозот би бил куриозитет за празници, свадби и други свечености за пам...
 • ПЕХАРИ ЗА РАСНИТЕ КУЧИЊА

  ОКО
  12. Интернационална изложба на кучиња од сите раси ЦАЦИБ Прилеп На Могилата, ПЕХАРИ ЗА РАСНИТЕ КУЧИЊА Грижата, негата, љубовта и дресурата о...
 • ДУБИОЗА КОЛЕКТИВ, ЖЕЛКО ЈОКСИМОВИЌ, ЛЕПА БРЕНА

  ОКО
  ТОП ПОНУДА ЗА 10 -ТИОТ ПИВОФЕСТ ДУБИОЗА КОЛЕКТИВ, ЖЕЛКО ЈОКСИМОВИЌ, ЛЕПА БРЕНА За сите вкусови и генерации ќе биде музичката понуда за годин...
 • Проект за млада екипа од градот

  СПОРТ
    Фудбал: Тони Наумоски, нов тренер на 11 Октомври Проект за млада екипа од градот  Тимот на 11 Октомври има и четврт тренер сезонава. По Ни...
 • Почнува борба за пехар

  СПОРТ
  Ракомет: Жито Прилеп домаќин на Купот Почнува борба за пехар Женскиот ракомет веќе е во нормален ритам, откако Жито Прилеп приврши со здод...
 • Генерација вредна за поддршка

  СПОРТ
  Спортски школи: Ракометна РК Филип Генерација вредна за поддршка Во отсуство на машки сениорски ракометен тим, градот го претставува млад...
 • Иванов шутираше топка за толеранција

  СПОРТ
  Претседателот во салата “Сонце” Иванов шутираше топка за толеранција “Младите да сфатат дека спортот е начин да стекнат чувство да се н...
 • Грст награди во ОУ ,,Кочо Рацин,,

  ПЕТКА
  Грст награди во ОУ ,,Кочо Рацин,, Основците од “Кочо Рацин” се како фантоми, тивки и ефикасни. Подолг период нема да се слушне за нив, а после...
 • Катерина и Надица се “најгерманки”

  ПЕТКА
  Катерина и Надица се “најгерманки” Германскиот јазик или ти оди, или не. Се учат на памет падежи и времиња, ама напорно е ако “немаш срце”....
 • Неделкоски и Темелкоска се хемиски махери

  ПЕТКА
  Неделкоски и Темелкоска се хемиски махери Еминентното училиште “Јахја Кемал” во Скопје ги собрало најдобрите од најдобрите по хемија од ...
 • НАЈ ПЕТКА - zenitpetka@gmail.com

  ПЕТКА
  НАЈ  ПЕТКА - zenitpetka@gmail.com Драги наши зенитпетковци! Го започнавме нај изборот за нај ученик, нај одделение, нај наставник и се разбира нај у...
 • Даскал од Канатларци ја засени Европа

  ПЕТКА
  Даскал од Канатларци ја засени Европа Дарко Талески, наставник по ликовно во ОУ “Кирил и Методиј” во селото Канатларци со соработниците о...
 • Репертоар на Театарот

  КУЛТУРА
  НУЦК,, Марко Цепенков,, Репертоар на Театарот Среда, 11 април - 19.30 часот ,, КАЛИГУЛА,, реж. Зоја Бузалковска...
 • Кино во Цепенков

  КУЛТУРА
  Кино во Цепенков Со пари од Министерството за култура, ЦК “Марко Цепенков” ќе изврши промена на старата, дотраена опрема за прикажување н...
 • Книга за Велигден во Тополчани

  КУЛТУРА
  Книга за Велигден во Тополчани Велигден ќе биде радосен за жителите на Тополчани. По повеќегодишна пауза ќе биде отворена подрачна библио...
 • Селекција на претстави

  КУЛТУРА
  Од  први јуни  47 МТФ “Војдан Чернодрински” Селекција на претстави Македонскиот театарски фестивал “Војдан Чернодрински” по 47 пат ...
 • Вечер за Бадев

  КУЛТУРА
  Во ЦК “Марко Цепенков” Вечер за Бадев “Атанас Бадев и музичките преродбеници во Прилеп” е предавањето што ќе се одржи в среда, 11 април од...

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza