reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • НА ПЛАНИНАРСКИ МЕМОРИЈАЛ ПОЧИНА ПЛАНИНАР

  ОКО
  НА ПЛАНИНАРСКИ МЕМОРИЈАЛ ПОЧИНА ПЛАНИНАР             На седмиот меморијален планинарски марш над 400 планинари од ...
 • ФУДБАЛЕРИ - НАВИВАЧИ

  ОКО
  ФУДБАЛЕРИ - НАВИВАЧИ             На ракометниот натпревар Жито Прилеп - Куманово, меѓу гледачите во спортската аре...
 • ЗАБАВНА ФОНТАНА ПРЕД ЦЕПЕНКОВ

  ОКО
  ЗАБАВНА ФОНТАНА ПРЕД ЦЕПЕНКОВ Профункционира новата фонтана пред споменикот Марко Цепенков. Млазеви вода бликаат од под плочките. Се крев...
 • О-РУК ЗА ВОДОВОД

  ОКО
  О-РУК ЗА ВОДОВОД Кога се поставувале водоводните цевки од азбест низ улиците пред педесетина години, не се штедело енергија и сила, за помо...
 • “ЖИВА ВОДА” ОД МАШКА ТАНГА

  ОКО
  “ЖИВА ВОДА” ОД МАШКА ТАНГА Стотина сограѓанки се запалија на секси танцот на двајца стриптизери, организиран од Весна Ангелеска од Орифл...
 • ВРАЌАЊЕ НА ВРВОТ

  СПОРТ
  Фудбал: Корзо планира три победи ВРАЌАЊЕ НА ВРВОТ Привиден “стрес” за екипата на Корзо, поразена на дербито од Кожуф во Гевгелија. На табе...
 • НОВИ ИГРАЧИ И ТРЕНЕР

  СПОРТ
  Ракомет: Реконструкција во Жито Прилеп НОВИ ИГРАЧИ И ТРЕНЕР Заврши сезоната за Жито Прилеп и веднаш најави промени. Претстои разделба со ч...
 • ПОБЕДА СЕ БОРИ ЗА ПЕХАР

  СПОРТ
  Финале на женски фудбалски куп ПОБЕДА СЕ БОРИ ЗА ПЕХАР В сабота (16 ч.) во Кочани е финалето на женскиот фудбалски куп, меѓу скопско Наше такс...
 • СЕМЕЈСТВО ВО ТОП ФОРМА

  СПОРТ
  Параглајдерство: Во пресрет на Европското СЕМЕЈСТВО ВО ТОП ФОРМА Идниот месец е Европското првенство во параглајдерство, дисциплина прец...
 • ВЕТЕРАНСКИ ФИНТИ ПРЕД 2.000 ГЛЕДАЧИ

  СПОРТ
  Ракомет: Преполна сала за хуманитарниот спектакл ВЕТЕРАНСКИ ФИНТИ ПРЕД 2.000 ГЛЕДАЧИ Гледачите - верници преку купените влезници масовно д...
 • СЛИКА ЗА ЧУВАЊЕ НА ТРАДИЦИЈАТА

  ПЕТКА
  СЛИКА ЗА ЧУВАЊЕ НА ТРАДИЦИЈАТА На 37-та државна изложба на детски ликовни творби со тема “Народната култура како трајна инспирација во мое...
 • ВОСКРЕСНАТ ,,МРТВИОТ,, ЈАЗИК

  ПЕТКА
  ВОСКРЕСНАТ ,,МРТВИОТ,, ЈАЗИК СОУ “Ѓорче Петров” има со што да се гордее. Ученичката од прва година, од фармацевтската насока, Симона Трпено...
 • ОД ШЕСТО ДО ОСМО САМО СО НАГРАДИ

  ПЕТКА
  ОД ШЕСТО ДО ОСМО САМО СО НАГРАДИ Учениците од ОУ “Кочо Рацин” не запираат со наградите по математика. Математичкиот “ген” кај основците ...
 • “АДИО” ЗА СРЕДНО

  ПЕТКА
  “АДИО” ЗА СРЕДНО Матурантите од средните училишта ја завршија втората образовна Одисеја. Со зурли, тапани и труби гласно се збогуваа со р...
 • НАЈ ПЕТКИТЕ ЌЕ ГИ ДОДЕЛИМЕ В ЧЕТВРТОК

  ПЕТКА
  НАЈ ПЕТКИТЕ  ЌЕ ГИ ДОДЕЛИМЕ В ЧЕТВРТОК             Денес, петок 25 мај, е последниот ден за гласање за изборот на Н...
 • ГРАФИЧАРИ СО УМЕТНИЧКА ДУША

  ПЕТКА
  ГРАФИЧАРИ СО УМЕТНИЧКА ДУША Сите идни графички техничари од СОУ “Ристе Ристески - Ричко”, со волја, мотив и љубов, изработиле цртежи вредн...
 • ЗБОГАТЕНА БИБЛИОТЕКАТА ЗА ИЛЈАДА КНИГИ

  КУЛТУРА
  ЗБОГАТЕНА БИБЛИОТЕКАТА ЗА ИЛЈАДА КНИГИ Во Библиотеката “Борка Талески” се набавени нови 1000 примероци  книги - белетристика, стручна ли...
 • “ЧАДОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО” ВО СКОПЈЕ

  КУЛТУРА
  “ЧАДОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО” ВО СКОПЈЕ Точно 480 експонати од Музејот за тутун во Прилеп ги гледаат скопјани на изложбата, крстена “Чадот на...
 • СЕ ПОДГОТВУВА ,,ОД КОЛ НА КОЛ 2,,

  КУЛТУРА
  СЕ ПОДГОТВУВА ,,ОД КОЛ НА КОЛ 2,, По огромниот успех на претставата “Од кол на кол”, која доживеа над 70 изведби, театарот подготвува продолже...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza