reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • БРАЈЧИНСКО ЗА РЕКРЕАЦИЈА

  ОКО
  БРАЈЧИНСКО ЗА РЕКРЕАЦИЈА Скоро да нема недела, а планинарите на Картуш да не зафатат по некое село, по манастир, река, планина… во бегство о...
 • ПАЈТОН КРАЈ МОГИЛА

  ОКО
  ПАЈТОН КРАЈ МОГИЛА Битола се фали со пајтони, а ние не паѓаме многу подолу. Доволно колку да имаме староградски колорит со ландони, култура ...
 • НЕМА НОВО НА СТАРО КОРЗО

  ОКО
  НЕМА НОВО НА СТАРО КОРЗО Некогашната тесналинија или тесна нестандардна пруга одмана не е во функција. Дел од неа, заедно со металните праг...
 • СПОМЕНИК НА ЃОРЧЕ, БЛИЗУ КУЗМАН

  ОКО
  СПОМЕНИК НА ЃОРЧЕ, БЛИЗУ КУЗМАН - В година ќе се постави грандиозен споменик на Крали Марко на местото а Ченто,  првиот претседател на пре...
 • ОСУМ ЧАСА ИЗВЕШТАЈ

  СПОРТ
  Историја ОСУМ ЧАСА ИЗВЕШТАЈ Наместо како сега со компјутер, некогаш спортските извештаи се диктирале преку телефон. Не од дома, бидејќи во...
 • СВЕТСКИ КУП НА КРФ

  СПОРТ
  Карате СВЕТСКИ КУП НА КРФ Ниту летото не е празно за каратистите. Членовите на КК Ронин од 2 до 8 јули ќе настапат на Светскиот куп за млади о...
 • КАМП ВО ДОЈРАН

  СПОРТ
  Борење КАМП ВО ДОЈРАН Борачите на 7 Мај Леов, со тренерите Сашо Игњатовски, Илчо Марковски и Александар Стојаноски, реализираат подготовк...
 • НАУМОСКА И СЕРАФИМОВСКА ОБНОВИЈА ДОГОВОРИ

  СПОРТ
  Ракомет: Успешни преговори во Жито Прилеп НАУМОСКА И СЕРАФИМОВСКА ОБНОВИЈА ДОГОВОРИ Женскиот ракометен суперлигаш Жито Прилеп летово ги ...
 • ПОГЛЕДИ КОН ПРВА ЛИГА

  СПОРТ
  Даниел Талески ПОГЛЕДИ КОН ПРВА ЛИГА Младиот десен бек на Победа јуниор, Даниел Талески, се наметна со добри игри последните две сезони во ...
 • НОВИ КЛУБОВИ

  СПОРТ
  Во петта лига НОВИ КЛУБОВИ Фудбалот од една страна е во криза, од друга е се помасовен. Можеби во право е тезата дека немоќен е професионалн...
 • ПОТРАГА ПО СПОНЗОРИ

  СПОРТ
  Фудбал: Второлигашите бараат по осум илјади евра за котизација ПОТРАГА ПО СПОНЗОРИ Корзо, 11 Октомври и Победа јуниор собираат пари до 11 ју...
 • ЛЕТ БРОЈ 21 (2)

  LOVE STORY
  ЛЕТ БРОЈ 21 (2) Студената вода ја смири. Својата црна немирна коса убаво ја превитка во голема фротирска крпа. Си го погледна телото во огледа...
 • ДУБРОВНИК - БИСЕР НА ЈАДРАНОТ

  РЕПОРТАЖА
  ДУБРОВНИК - БИСЕР НА ЈАДРАНОТ Мноштво средновековни споменици Тие кои бараат рај на земјата, мора да го посетат - Џорџ Бернард Шо Дубровни...
 • МАКЕДОНСКО ОРО ВО ХРВАТСКА И ТУРЦИЈА

  КУЛТУРА
  МАКЕДОНСКО ОРО ВО ХРВАТСКА И ТУРЦИЈА Двете прилепски КУД "Мирче Ацев" и "Моминок" го претставуваат македонскиот фолклор во Хрватска и Турци...
 • СЛИКИ ОД МИРЈАНА БУБЕВСКА

  КУЛТУРА
  СЛИКИ ОД МИРЈАНА БУБЕВСКА "Фрустрациите како дел од животот" е тематската изложба од Мирјана Бубевска што ќе се отвори в понеделник од 20 ча...
 • "АНТИЦА" ДВАПАТИ НА СЦЕНАТА ВО ЗАГРЕБ

  КУЛТУРА
  Театарот на фестивалот "Еуроказ" во Хрватска "АНТИЦА" ДВАПАТИ НА СЦЕНАТА ВО ЗАГРЕБ Со претставата "Антица", по текст на Ристо Крле, во реж...
 • "ЦЕЛО ЛЕТО КУЛТУРНО ЛЕТО"

  КУЛТУРА
  ЦК "Марко Цепенков" со манифестација "ЦЕЛО ЛЕТО КУЛТУРНО ЛЕТО" "Цело лето културно лето", е манифестацијата што ќе ја организира ЦК "Марко Це...
 • ДЕН ЗА ПАМЕТЕЊЕ

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  ДЕН ЗА ПАМЕТЕЊЕ 22.06.2012 година - ДЕН ЗА ПАМЕТЕЊЕ. И за радост, би рекле. А што се случи на тој ден? Се случи ли нешто големо и важно? Но, понекогаш...
 • КЕМБРИЏ ЈА БАРА, СЛОВЕНИЈА ЈА ИЗБРА ЗА СТУДИИ

  ЖИВОТ
  Гимназиски првенец со светски амбиции - Мимоза Насеска КЕМБРИЏ ЈА БАРА, СЛОВЕНИЈА ЈА ИЗБРА ЗА СТУДИИ Со помош на локалната самоуправа и би...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza