reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ПРВИ И ВТОРИ РИБАРИ СЕ "МАМЕЦ"

  ОКО
  ПРВИ И ВТОРИ РИБАРИ СЕ "МАМЕЦ" Тројцата членови на спортското риболовното друштво Мамец, Блаже и Рубин Николоски и Иван Илиоски им одржаа л...
 • СВИРАТ ЏЕЗ ПАЛИСЛАМА ОД АВСТРАЛИЈА СО МАНАКО И ЛЕЈДИО

  ОКО
  Со бели коси по 40 години, СВИРАТ ЏЕЗ ПАЛИСЛАМА ОД АВСТРАЛИЈА СО МАНАКО И ЛЕЈДИО Љубовта кон музиката по 40 години не спласнува, туку ги собра...
 • СЛАДОЛЕДЏИЈАТА ЈАНКО НА ВАРОШ

  ОКО
  СЛАДОЛЕДЏИЈАТА ЈАНКО НА ВАРОШ Децата, а и возрасните, отсекогаш уживале на слатките замрзнати задоволства кои ги приготвуваше и ги продав...
 • ПАРНА ЛОКОМОТИВА В ГРАД

  ОКО
  ПАРНА ЛОКОМОТИВА В ГРАД Парната локомотива, што повеќе од еден месец стои на железничката станица, а беше користена при снимањето на филмо...
 • ШЕСТМИНА НОВИ

  СПОРТ
  11 Октомври ШЕСТМИНА НОВИ Во екипата на 11 Октомври многумина искусни заминаа, исто толку млади дојдоа на проба. Стручниот штаб на чело со То...
 • МАРКОВСКИ ПОЧНА СО ШЕСТ НОВИ

  СПОРТ
  Ракомет: Жито Прилеп тргна со подготовки МАРКОВСКИ ПОЧНА СО ШЕСТ НОВИ - Дојдоа Бошковска, Крстевска, Мурговска, Саздова, Шалевска и Адамчес...
 • ПОЛОВИНА ВЕК НА СТАДИОН

  СПОРТ
  Кире Иваноски - Балче ПОЛОВИНА ВЕК НА СТАДИОН На спортските натпревари се ретчат гледачите, но упорните ништо не ги спречува. На првенстве...
 • БОШЊАК НА КАМП ВО СРБИЈА

  СПОРТ
  Гимнастика БОШЊАК НА КАМП ВО СРБИЈА Најдобриот македонски гимнастичар, Дино Бошњак, е поканет на подготовки во Костолац, Србија. Организи...
 • РИСТЕСКА ТРЧА СЛЕДНИОТ ПЕТОК

  СПОРТ
  Олимпијада РИСТЕСКА ТРЧА СЛЕДНИОТ ПЕТОК Христина Ристеска во средата, заедно со преостанатите тројца македонски олимпијци, отпатува за Л...
 • КРИЈАТ ЗАСИЛУВАЊА

  СПОРТ
  Корзо КРИЈАТ ЗАСИЛУВАЊА Новиот второлигаш, Корзо, почна серија контролни средби со победа 4-2 над младинците на 11 Октомври, со головите на Н...
 • ПОБЕДНИК ВО ЗЕМЈАТА НА "ЏАБЕ БЕНЗИН"

  СПОРТ
  Звонко Станојоски прв во Тунис ПОБЕДНИК ВО ЗЕМЈАТА НА " ЏАБЕ БЕНЗИН " Еден од најдобрите наши спортисти во историјата, шаховскиот велемајс...
 • НАД ОЧЕКУВАЊАТА

  СПОРТ
  Шах: ШК Прилеп петти на Државно во Струга НАД ОЧЕКУВАЊАТА - Освоени ист број бодови со фаворитот Кочани На 21. Државен екипен шампионат на М...
 • ЛЕТ БРОЈ 21 (6)

  LOVE STORY
  Објавуваме продолженија од новелата Летот број 21 од авторот Наташа Мирческа со цел да ја разбиеме летната монотонија, но и да поттикнеме ем...
 • БОКА - "НЕВЕСТА" НА ЈАДРАНОТ

  РЕПОРТАЖА
  БОКА  -  "НЕВЕСТА" НА ЈАДРАНОТ Бока остава без здив, сеедно дали се доаѓа преку морски пат или по копнен. На патниците им се чини како пла...
 • КОНЦЕРТИ И ИЗЛОЖБА ВО " ...ЦЕПЕНКОВ "

  КУЛТУРА
  "Цело лето - културно лето" КОНЦЕРТИ И ИЗЛОЖБА ВО " ...ЦЕПЕНКОВ " Концерт на флејта и гитара ќе се одржи вечерва од 21 часот во фоајето на ЦК "Ма...
 • МАКЕДОНСКАТА МУЗИКА ВО СРЦЕТО

  КУЛТУРА
  Марија Куне, пејачка во данската група ,,Kynnes Kabale,, МАКЕДОНСКАТА МУЗИКА ВО СРЦЕТО Марија Куне е Данка, фронтмен на групата "Kynnes Kabale", формиран...
 • НОВИ ПЕЧЕНИ МАКЕДОНЦИ

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  НОВИ ПЕЧЕНИ МАКЕДОНЦИ Кога некои луѓе, некако набрзина, стекнуваат некој повисок социјален статус, богатство, функција и слично, често пат...
 • УГОРЕ ВИСОКО, УДОЛУ ДЛАБОКО

  ЖИВОТ
  Млади спелеолози во словенечка пештера УГОРЕ ВИСОКО, УДОЛУ ДЛАБОКО - Наш "врв", поточно длабочина, беше минус 534 метри во пропаста "Брезно п...
 • НА ЕЗЕРО ИЛИ ПЛАНИНА ЗА СОЦИЈАЛНА ИНТЕГРАЦИЈА

  ПУЛС
  НА ЕЗЕРО ИЛИ ПЛАНИНА ЗА СОЦИЈАЛНА ИНТЕГРАЦИЈА На седумдневен бесплатен  летен одмор, како дел од последниот пакет економско-социјални м...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza