reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ОКТЕТОТ ,,ПРИЛЕП,, ВО ОХРИД

  ОКО
  ОКТЕТОТ ,,ПРИЛЕП,,  ВО ОХРИД Октетот ,,Прилеп,, вечерва ќе настапи на 24 фестивал на староградски песни во Охрид. Ќе испее три староградски п...
 • КАРТУШОВЦИ ВО АЛБАНИЈА НА ПАСТРМКА

  ОКО
  КАРТУШОВЦИ ВО АЛБАНИЈА НА ПАСТРМКА Планинарите од Картуш не ги фаќа место. Постојано се движат. Некогаш ектремен марш кој бара добра конди...
 • ВРТЕЛЕШКА КАЈ КИНОТО

  ОКО
  ВРТЕЛЕШКА КАЈ КИНОТО Вртелешките, циркузите, велосипедите, моторите, па и мечките што играат, биле своевидна забава за младите пред полови...
 • ПЕХАРИ И МЕДАЛИ ЗА РИБАРСКИ МАЈСТОРИ

  ОКО
  ПЕХАРИ И МЕДАЛИ ЗА РИБАРСКИ МАЈСТОРИ Екипата на риболовното друштво Мамец се врати со седум пехари и медали од риболовниот меморијален ку...
 • ПРИЛЕПЧАНИ СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВО ЊУ ЏЕРСИ

  ОКО
  ПРИЛЕПЧАНИ СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВО ЊУ ЏЕРСИ Неколку стотина прилепчани и другите Македонци кои живеат во близината на Њу Јорк, во државата Њу ...
 • ДВА СВЕТСКИ КУПА

  СПОРТ
  Моделарство ДВА СВЕТСКИ КУПА Одамна најавените светски купови во воздухопловно моделарство се викендов, во организација на ВФМ и АК Прил...
 • ЕДНА ЖЕНА МЕЃУ 10. 000 ГЛЕДАЧИ

  СПОРТ
  Историја ЕДНА ЖЕНА МЕЃУ 10. 000 ГЛЕДАЧИ Пред повеќе децении било незамисливо жена да оди на стадион. Фудбалот бил сметан за строго машка рабо...
 • РК ПРИЛЕП СО ШЕСТМИНА ОД ТК БРЕНДРК ПРИЛЕП СО ШЕСТМИНА ОД ТК БРЕНД

  СПОРТ
  Ракомет РК ПРИЛЕП СО ШЕСТМИНА ОД ТК БРЕНД Машкиот РК Прилеп, низ официјална промоција во кафетеријата "Калипсо", е претставен на јавноста. ...
 • ПРОФЕСИОНАЛКИ НЕ СМЕАТ ВАКА

  СПОРТ
  Жито Прилеп ПРОФЕСИОНАЛКИ НЕ СМЕАТ ВАКА Две лица на Жито Прилеп. По победата 32-19 на пријателската, меѓународна со грчкиот првак Орми Патра...
 • ЦЕЛ ТИМ ПОБЕДНИЦИ

  СПОРТ
  Параглајдерство ЦЕЛ ТИМ ПОБЕДНИЦИ На меѓународниот параглајдерски натпревар во прецизно слетување "Опен Гостивар", клупски другари се на...
 • ИСЧЕКОР НА ВЕЛЕСКИ

  СПОРТ
  Шах ИСЧЕКОР НА ВЕЛЕСКИ МК Роберт Велески со одлични настапи на Меѓународниот турнир во Хум, Хрватска. Во конкуренција на 44 учесници, меѓу к...
 • МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР

  СПОРТ
  Џудо МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР Пред празникот 11 Октомври, в недела (11 ч.) во арената "Сонце" е Четвртиот меѓународен џудо турнир на ЏК Сеишин, за пи...
 • КЛУБОВИ БЕЗДОМНИЦИ

  СПОРТ
  Фудбал: Порано недостасуваа екипи, сега - терени КЛУБОВИ БЕЗДОМНИЦИ Проблемот тежи на Корзо, Пролетер, Прилеп сити... Како луѓето бездомниц...
 • ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ - НАЈДОБРИ САМАРЈАНИ

  ПЕТКА
  ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ - НАЈДОБРИ САМАРЈАНИ Миксот од поранешни и сегашни гимназијалци го урна континуитетот на победи на скопските училишта во д...
 • УЧЕБНАТА ГОДИНА ПОЧНА СО НАГРАДИ

  ПЕТКА
  ОУ "Кирил и Методиј" УЧЕБНАТА ГОДИНА ПОЧНА СО НАГРАДИ Учебната година успешно им тргна на првачињата од ОУ "Кирил и Методиј" од селото Канат...
 • ИДНИ БИБЛИОТЕКАРИ

  ПЕТКА
  ИДНИ БИБЛИОТЕКАРИ Читалната на градската библиотека ја исполија 24 ученици од сите основни училишта, трудејќи се да го одговорат тестот оп...
 • ЧАО, ЛЕТО

  ПЕТКА
  ЧАО, ЛЕТО Се лаже кој мисли дека е лесно да се збогуваш со летото и да ја дочекаш есента. Уште потешко е ако седиш во клупата, треба да ја слуш...
 • ВОВЧЕТО - РАДОСТ ЗА УЧЕНИЦИТЕ

  ПЕТКА
  ВОВЧЕТО - РАДОСТ ЗА УЧЕНИЦИТЕ Неделава, возниот ред на градското вовче беше со специјална агенда. Кој што имаше наумено понекогаш, само да с...
 • НУЦК ,,Марко Цепенков,, - Прилеп

  КУЛТУРА
  НУЦК ,,Марко Цепенков,, - Прилеп   Репертоар на театарот ,,Војдан Чернодрински,,   Сабота, 29 септември - 20.00 часот ,,Змејовата невеста,, ре...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza