reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • МАРШ ПО СНЕГ

  ОКО
  МАРШ ПО СНЕГ Околу 60-на планинари од ЕПД Картуш се задале да ја "одработат викенд квотата". Овојпат по течението на Црна Река. Стартувале од ...
 • ПЕСНА, ОРО, ТЕАТАР ЗА ТРЕСКАВЕЦ

  ОКО
  ПЕСНА, ОРО, ТЕАТАР ЗА ТРЕСКАВЕЦ "Да го обновиме Трекавец" е акцијата која започнува вечерва со концертот на ансамблот Танец од 20 часот во ЦК ...
 • ВОЗОВИ МЕСТО ПАЈТОНИ

  ОКО
  ВОЗОВИ МЕСТО ПАЈТОНИ    Дамнешна е традицијата на железнички превоз во градов. Уште за Првата светска војна Прилеп бил железнички ...
 • РИСТЕСКИ ДУВАШЕ РОДЕНДЕНСКА СВЕЌИ НА ТОРТА СО ЗНАКОТ НА БАЕРН МИНХЕН

  ОКО
  РИСТЕСКИ ДУВАШЕ РОДЕНДЕНСКА СВЕЌИ НА ТОРТА СО ЗНАКОТ НА БАЕРН МИНХЕН Со дување свеќи на торта со знакот на фудбалскиот тим Баерн од Минхен,...
 • ВЛОГ ВО ОНА ЗА ШТО НE БИДУВА

  СПОРТ
  Параглајдерство ВЛОГ ВО ОНА ЗА ШТО НE БИДУВА Параглајдеристите во прецизно слетување на ППК Делта, Миле, Мартин и Борјан Јованоски тренира...
 • СТРЕС ЗА НАПРЕДОК

  СПОРТ
  Корзо СТРЕС ЗА НАПРЕДОК Нема шега со засилениот состав на второлигашот Корзо. Први почувствуваа ривалите на пријателските средби. Прволи...
 • ВТОР БИТОЛЧАНЕЦ

  СПОРТ
  Победа јуниор ВТОР БИТОЛЧАНЕЦ Нов фудбалер во редовите на Победа јуниор е Дејан Велевски од Пелистер (19), последен играч за врска. Врсник и...
 • СЕМИНАР

  СПОРТ
  Џудо СЕМИНАР В недела во основното училиште “Гоце Делчев”, џудо клубовите ЏК Сеишин и ЏК Прилеп, со Џудо федерацијата на Македонија орган...
 • ГОТВАТ ПОДВИЗИ

  СПОРТ
  11 Октомври ГОТВАТ ПОДВИЗИ Младата екипа на 11 Октомври не се помирува со осмото место во есенскиот дел од второлигашкото првенство. За нап...
 • НАВИВАЧКИ СОБИРИ

  СПОРТ
  Историја НАВИВАЧКИ СОБИРИ Пред децении, кога навивањето не беше бизнис, туку од срце симпатии за Победа, навивачите секој ден се собираа н...
 • ПРИЕМ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

  СПОРТ
  Карате: По настапот на Европско ПРИЕМ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов им честиташе на шесте карате...
 • ПОДАДЕНА АМЕРИКАНСКА РАКА

  ПЕТКА
  ВО СОУ “КУЗМАН ЈОСИФОСКИ - ПИТУ” ПОДАДЕНА АМЕРИКАНСКА РАКА Иако поскромно од лани, и годинава свети Валентин се празнуваше во СОУ “Кузма...
 • ОД СУВИОТ ПРИЛЕП ДО БРОНЗА ЗА СКИЈАЊЕ

  ПЕТКА
  ОД СУВИОТ ПРИЛЕП ДО БРОНЗА ЗА СКИЈАЊЕ Секаде каде федерацијата за училишни спортови организира натпревар, гимназијата “Мирче Ацев” ја пр...
 • НАША БРУС ЛИ “РАСТУРА” НИЗ СРБИЈА

  ПЕТКА
  Во ОУ “Гоце Делчев” НАША БРУС ЛИ “РАСТУРА” НИЗ СРБИЈА Наталија Кочоска има девет години, а веќе зад себе има две награди за карате од меѓ...
 • ПОСЕТА ОД ПАРТНЕРСКИ УЧИЛИШТА

  ПЕТКА
  ПОСЕТА ОД ПАРТНЕРСКИ УЧИЛИШТА По посетата на ученици од СОУ “Ѓорче Петров” на Молдавија, организирана од асоцијацијата на централно евро...
 • ПОЕТСКИ БОЈ

  ПЕТКА
  Во ОУ “Кире Гаврилоски - Јане” ПОЕТСКИ БОЈ На учениците што негуваат љубов кон пишаниот збор како да им е малку изразувањето само за патро...
 • Репертоар на Театарот,,Војдан Черндорински,,

  КУЛТУРА
  НУЦК ,,Марко Цепенков,, Прилеп Репертоар на Театарот Сабота, 23 февруари - 19. 30 часот ,,Змејовата невеста,, режија Нела Витошевиќ...
 • БРОДСКИ ГРАФИКИ ВО “...ЦЕПЕНКОВ”

  КУЛТУРА
  Бродски графики во “...Цепенков” Изложба на над 25 дела графики од меѓународната ликовна колонија - Македонски Брод, ќе биде отворена во гал...
 • КУЛТУРАТА ВО ЈУРИШ

  КУЛТУРА
  Ане Лашкоска, пратеник - член на собраниската комисија за култура Културата во јуриш Исклучително важен документ за Македонците и за култ...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza