reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • ИТАР ПЕЈО СТАНА НУДИСТ

  ОКО
  Итар Пејо стана нудист Пејо, како и сите нудисти во Австралија во слободното време, кога Австралијанката се одмарала се слекол огул гол, ле...
 • СТО БОЛДЕРИ ПОД МАРКУКУЛЕ

  ОКО
  Сто болдери под Маркукуле Околу сто авантуристи - болдери од Македонија, Франција, Словенија, Хрватска, Полска, Бугарија, Грција, Албанија и...
 • ДЕТЕ ВО ПЕСОК

  ОКО
  Дете во песок Додека возрасните ги боли главата како да ги наредат плочките покрај пропаднатиот камион со асфалт во каналот зад поштата, е...
 • ДВОКРИЛЕЦ НА ЗЕМЈА

  ОКО
  Двокрилец на земја Чудо невидено било уривањето на двокрилен авион во Варош во Првата светска војна. Според симболот, аеропланот бил герма...
 • “КОМФИ АНГЕЛ” ЌЕ ПОЛНИ ТРИТОНСКА ПЕРНИЦА ЗА ГИНИС

  ОКО
  “Комфи Ангел” ќе полни тритонска перница за Гинис Гигантска перница, поголема од три тони ќе прави компанијата “Комфи Ангел” да го урне ...
 • МЕТАЛУРГ ЗА ТРЕСКАВЕЦ

  СПОРТ
  Металург за Трескавец РК Металург ги пренесе средствата собрани од натпреварот против Вардар ПРО во рамките на СЕХА Регионалната лига во ...
 • УСПЕШЕН ПРВ ФИЛТЕР

  СПОРТ
  Карате Успешен прв филтер Во Скопје се одржа државното првенство за сениори, на кое настапија членовите на КК Ронин. Првенството е филтер ...
 • ЗБОГУМ ЗА МИГАЧО

  СПОРТ
  In Memoriam Збогум за Мигачо На 96 години почина Борка Конески - Мигачо, пензионер, занаетчија, некогашен фудбалер на Хајдук, но низ градот познат...
 • МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО

  СПОРТ
  Џудо Меѓународно искуство Во Ниш, Србија на меѓународниот турнир за јуниори и пионери “Младоста на Европа” учествуваа 12 членови на ЏК Се...
 • ЖИТО ПРИЛЕП - КИЧЕВО

  СПОРТ
  Ракомет Жито Прилеп - Кичево После одличниот меѓународен тест и победата од 23-22 над грчки ПАОК Солун, екипата на Жито Прилеп се свртува кон...
 • ВИСОКО НА РАНГ ЛИСТА

  СПОРТ
  Параглајдерство Високо на ранг листа Меѓу првите 50 во најновата светска ранг листа на ФАИ, за параглајдерство, во дисциплината прецизно с...
 • КОПНЕЖ ЗА УБАВ СТАДИОН

  СПОРТ
  Историја Копнеж за убав стадион Одамна прилепчани сонуваат за стадион според меѓународните стандарди. Околу 1997 година се зачна идејата з...
 • ПЕТТО МЕСТО

  СПОРТ
  Петто место По 1. коло во женската фудбалска лига, Билјанини Извори од Охрид има 27 бода, Единство Скопје и Борец по 25, Младост Оризари и Побед...
 • НЕМА ПОПУСТ ОД ФАВОРИТИТЕ

  СПОРТ
  Трета и општинска Нема попуст од фаворитите Поранешниот прволигаш Борец, ја окупира лидерската позиција и не попушта во Третата лига - Југ...
 • ВРАЌАЊЕ ТРИ РАТИ

  СПОРТ
  Фудбал: В сабота (15 ч.) Корзо - Победа Враќање три рати Ново градско фудбалско дерби, после “вечното” на кое Победа со 2-1 го надигра 11 Октомв...
 • НЕМА МЕСТО ЗА ЧЕТВОРКИ

  ПЕТКА
  Нема место за четворки Осмоодделенката од ОУ “Гоце Делчев”, Доротеја Дамјановска е скромен ученик со таленти од сите области. Тешко е да с...
 • НЕГА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ЈАЗИК

  ПЕТКА
  Нега за францускиот јазик Сите основни и средни училишта го прославија меѓународниот ден на Франкофонијата, со изведба на шансони, читање ...
 • ЗА МАЛКУ, ВТОРО МЕСТО

  ПЕТКА
  Во ОУ “Кире Гаврилоски - Јане” За малку, второ место На Александра Стојаноска во натпреварот со над 400 ученици од цела Македонија за позна...
 • МАКЕДОНЦИТЕ - НАЈДОБРИ

  ПЕТКА
  Македонците - најдобри Талентите на хармоника од музичкото училиште се вратија со највисоки награди и насмевка од 6-от Меѓународен натпрев...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza