reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • БУГАРСКИ КОНКУРЕНТИ НА ГАВАЗОВА,..

  ОКО
  ПРИЛЕП ФЕСТ НА 30 МАЈ Фестивалот Прилеп фест 2013 петти пат ќе се одржи на 30 мај, во ЦК ,,Марко Цепенков,,. Претстојното издание ќе ја собери дома...
 • “ИЗОРАНА” СЕЛЕЧКА ОД 450 ПЛАНИНАРИ

  ОКО
  Планинарите на Картуш, со 450 гости од Битола, Кавадарци, Кичево, Виница и други градови, го изведоа традиционалниот планинарски меморијален ...
 • ГРАД ВРЗ ГЛАВИТЕ ФУДБАЛЕРСКИ

  ОКО
  СУДИЈАТА НЕ ГО ПРЕКИНА МЕЧОТ ПОБЕДА - МАЏАРИ Град како камчиња паѓаше на стадионот “Гоце Делчев” кон средината на второто полувреме од фу...
 • ПЕТОКРАКА НА ЈАДРАН

  ОКО
  Спокојни 50-тите години во Прилеп. “Залегнала” старата пошта, на местото каде што е сега Комерцијална банка. До неа Синдикалната зграда. Пр...
 • МАТУРСКА ПРЕД ЛОКАЛНА

  ОКО
  Матурантите од СОУ “Кузман Јосифоски - Питу” го прославуваа полнолетството со плех музика. Откако дефилираа низ улиците со чочеци, труби и...
 • ПОЧИТ НА ГРОБОТ НА ШАРЛО ВО БУГАРИЈА

  ОКО
  Прилепско - скопска делегација во планините кај градот Пазарџик во Бугарија се поклони на гробот каде што е погребан Методија Шаторов - Шар...
 • ПОСЕЗОНСКИ ТРЕНИНЗИ

  СПОРТ
  ЖИТО ПРИЛЕП Заврши сезоната, но како е вообичаено во професионалните клубови, ракометарките на Жито Прилеп тренираат во арената “Сонце”. ...
 • КАДЕ СЕ КОЧАНЧАНКИ?

  СПОРТ
  ЖЕНИ Екипата на Кочани не прифаќа термин за гостување во Прилеп, кај Победа, на мечот одложен пред цел месец поради трагичната смрт на Хрис...
 • ВТОРНИК СИТЕ НА СТАДИОН

  СПОРТ
  КОРЗО - БАБИ Вторник, 28 мај (17 часот) на стадионот “Гоце Делчев” во последното, 30. коло се игра дербито за второлигашки опстанок, Корзо - Баби...
 • ЛИМЕНИОТ КРСТ

  СПОРТ
  ИСТОРИЈА Голем, лимен крст долги години беше пред влезот во старата канцеларија на ФК Победа, на местото каде се издигаше голема ограда на ...
 • ФИНАЛЕТО В НЕДЕЛА

  СПОРТ
  ОПШТИНСКА И ТРЕТА Деновиве е најинтересниот дел од општинската А лига, плеј - офот. Учествуваат четирите тима од основниот дел. Во вторнико...
 • НОВО ИМЕ ТАСТА 107

  СПОРТ
  РАКОМЕТ Го менува името најмладиот женски ракометен клуб Филип 107, по една дебитантска прволигашка сезона. Новото е Таста 107, според тренер...
 • ОВА НЕ Е ГОЛ!

  СПОРТ
  ПРОМАШУВАЊЕ Играчот се затрча в гол, се заплетка в мрежа, а топката не сакаше таму! На второлигашкиот меч 11 Октомври - Скопје (0-1), акцијата на...
 • НОВ ТЕРЕН ОД ЛОКАЛНАТА И ФФМ

  СПОРТ
  ФУДБАЛ: ПОДОБРЕНА ИНФРАСТРУКТУРА - ЛОКАЦИЈАТА Е КАЈ НЕКОГАШНАТА ЗООЛОШКА Конечно нешто позитивно во прилепскиот фудбал. Градов добива н...
 • НАЈ ПЕТКА

  ПЕТКА
  Драги наши зенитпетковци! Во тек е изборот за нај ученик, нај одделение, нај наставник и нај училиште за учебната 20012/13 година. Адресата zenitpetk...
 • ТРИ НАГРАДИ ДОНЕСОА ОД СКОПЈЕ

  ПЕТКА
  Ученичката Ангела Јанкулоска од СОУ “Орде Чопела” го освои првото место во дисциплината тест по хемија на Седмата средба на училишта со х...
 • УСПЕШНИ КОШАРКАРКИ

  ПЕТКА
  На општинскиот натпревар во кошарка, женски екипата од ОУ “Рампо Левката” е прва во конкуренција од шест екипи. Локалниот триумф беше виза...
 • “...РИЧКО”, ПОЗЛАТЕН НА РАНДЕВУ ВО ТЕТОВО

  ПЕТКА
  Меѓу 50 училишта од земјава, учениците од СОУ “Ристе Ристески - Ричко” го освоија првото место во категоријата, најдобро уреден штанд на обр...
 • “ЊУТН” ОД ОУ “ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ”

  ПЕТКА
  Полуматурантката Матеја Илиеска од ОУ “Гоце Делчев” се качи на тронот на државниот натпревар по физика во Скопје меѓу 100 ривали. Упехот е и...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza