reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ЏЕЗ ЗА МЕЗЕ ВО TAKE FIVE

  ОКО
  Џез клубот Тејк фајф уште од зимоска во затворен простор, а и пролетоска и летово под отворено небо се наметна како нестандардна кафетерија...
 • ПРИЛЕПСКА "ПРОЛЕТ"

  ОКО
  Додека во сегашно време на ТВ гледаме како паѓаат режими во Африка и на Блискиот исток од народните маси, појава позната како "Арапска проле...
 • НИ ТРАГА ОД НЕВРЕМЕТО

  ОКО
  Комуналците за неколку дена го суредија градот од реките води со ѓубре што ги донесе невремето. Над сто работници ги "светнаа" улиците и го в...
 • ШАНСА Е ТУРЦИЈА

  СПОРТ
  ПО КРАХОТ НА ГРЦИЈА За нашите најистакнати спортисти кои претендираат на кариера во странство, по банкротот на Грција, Турција е најпосаку...
 • "ФЕРИЈАЛНА" ТРИБИНА

  СПОРТ
  ИСТОРИЈА Долги децении мечевите на Победа се следеа од скалите кај старата болница. Местото на шега беше нарекувано "феријална трибина", по...
 • ПОПЛАДНЕВЕН МЕТЕЖ

  СПОРТ
  СПОРТСКИ ЦЕНТАР Секој ден по 17 часот е метеж на игралиштето од Спортскиот центар. На тревнатиот дел се фудбалери, главно помлади од ФК 11 Окт...
 • БЕЗ МАСОВНОСТ

  СПОРТ
  ШАХ Во Скопје се одржуваат државни првенства, но загрижува што нема масовност, и освен скопјани, учествуваат само уште прилепчани од школа...
 • ПРЕМНОГУ ПОРАЗИ

  СПОРТ
  МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ Скромни настапи на прилепските спортисти на Медитеранските игри во Мерсин, Турција. Женската ракометна репрезентација ...
 • ДАЈТЕ ФУДБАЛ, КАКОВ БИЛ

  СПОРТ
  ФУДБАЛ Попусто некои убедувања дека треба да се свртиме кон малите спортови, кога народот уште има мерак кон фудбалот. Каков - таков, луѓет...
 • ТРЕТОТО МЕСТО Е УСПЕХ

  СПОРТ
  РАКОМЕТ: БОРЧЕ МАРКОВСКИ, ТРЕНЕР НА ЖИТО ПРИЛЕП МРКИЌ НЕ ЗАМИНУВА, ОСВЕН ВО СТРАНСТВО Месец - два по ракометната женска суперлигашка сезон...
 • НОВА КНИГА НА ДИМЕСКА

  КУЛТУРА
  "Окото на нејзината среќа", е новата книгата со 15 раскази од Тања Димеска. Авторот е носител на наградата "Книжевен постамент". - Збирката е п...
 • КУД ,,МИРЧЕ АЦЕВ,, ВО КИКИНДА

  КУЛТУРА
  По успешниот настап на 13. меѓународен детски фестивал "Оро Весело" во Радовиш, и хуманитарниот концерт за обнова на манастирот Трескавец, КУ...
 • КУЛТУРНОТО ЛЕТО ВО ПОЛН ЕК

  КУЛТУРА
  Во полн ек е првиот дел од културното лето, што ЦК ,,Марко Цепенков,, го отвори во саботата. Денеска во манастирот Св. Илија стартува шестата л...
 • ДВА НОВИ НАСЛОВИ ОД МЕЛВИЛ

  КУЛТУРА
  Од релативно големиот број творби што ги насобрал во текот на годините, по романот "Стравови", преку издавачката куќа Зенит, авторот Даниел&n...
 • НАСЛОВНА БРОЈ 261

  НАСЛОВНИ
  ...
 • ЗОШТО СУРУТКА, А НЕ СИРАТКА

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Може ли понекогаш да згрешат и тие што знаат најмногу? Можно е. Донесуваме таков заклучок и без да бидеме наполно уверени во тоа дека имаме п...
 • СИНИ СНЕГОВИ (2)

  МОЗАИК
  СО ЦЕЛ ДА ЈА РАЗБИЕМЕ ЛЕТНАТА МОНОТОНИЈА, НО И ДА ПОТТИКНЕМЕ ЕМОЦИИ ДА ОБЈАВУВАМЕ ПРОДОЛЖЕНИЈА ОД НОВЕЛАТА СИНИ СНЕГОВИ ОД АВТОРОТ НАТАША М...
 • ЗУМБА ЗА ТЕНЧЕЊЕ

  ЖИВОТ
  КЕТИ ТОДОРОСКА - ИНСТРУКТОР - СМЕТНУВАЊЕ НА КИЛОГРАМИ, СОЗДАВАЊЕ ВИТО ТЕЛО И ОДРЖУВАЊЕ НА КОНДИЦИЈА, А И СОВЛАДУВАЊЕ ЧЕКОРИ НА НЕКОЈ ТАНЦ Е ...
 • 1500 ЕВРА ЗА ЗАМИНУВАЊЕ ОД ЕУРОКОМПОЗИТ?

  ПУЛС
  Го прекинаа штрајкот околу 380 работници на прилепскиот загубар  од наменската индустрија Еурокомпозит, откако премиерот и други владини...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza