reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • МАСАКР НА ВОШКИ

  ОКО
  Човек што во животот немал вошки, веројатно лаже. Сите сме имале мали вампир - инсекти, кои ни ја цицале крвта од главата, при тоа создавајќи ...
 • ИНДИЕЦ НА ПИВО

  ОКО
  "Заскитан" Индиец во "своја руба" се гоштеваше со пиво и мезе на Пивофестот. И не само што уживаше во слатко горчливиот вкус од камен студенат...
 • КАФЕ И КИКИРИКТИ

  ОКО
  Покрај разно разните тезгиња со мајмунчиња - маскоти и трептачки вампири и којзнае што уште не, на Пивофестот, фирмата за печење на кафе Рој...
 • ЛАМИ НА МОГИЛА

  ОКО
  На паркот кај Могилата, на понијата Фреди и Сузи, плус двете засега безимени, им прават друштво чифт јужноамерикански лами. Комуналец еднат...
 • ПОСТОЈАТ "М. ВНУЦИ"

  СПОРТ
  НАВИВАЧИ Иако 1997 година навивачката група од градов се преименува во "Мајмуни", ден - денеска, дел од повозрасните членови, се сметаат за "Ма...
 • ПОБЕДЕНА ВАЛЕНСИЈА

  СПОРТ
  КАРАТЕ Без застој, дури во лето, продолжуваат успесите на каратистките од КК Ронин на тренерот Елизабета и селекторот, Златко Димоски. Меда...
 • ЖАЛ ЗА ФК ЗИК ПРИЛЕП

  СПОРТ
  ИСТОРИЈА Пред Втората светска војна постоел фудбалски клуб Хајдук, обновен 1951 година, а во шеесеттите преимеименувал во ФК ЗИК Прилеп, под ...
 • НАПРЕДОК - ПОБЕДА 3-3

  СПОРТ
  ФУДБАЛ После уплатата на котизацијата, второлигашите од градов полесно дишат и се посветуваат на подготовките. Победа со Златко Петрески ...
 • ПЕТМИНА НА БАЛКАНСКО

  СПОРТ
  АТЛЕТИКА Петмина членови на АК Трети ноември одат на Балканијада до 17 години, во Турција. Службениот претставник на репрезентацијата, трен...
 • СИЛНИ ГЕРМАНКИ ВО АРЕНА "СОНЦЕ"

  СПОРТ
  РАКОМЕТ: ЖИТО ПРИЛЕП - ГЕПИНГЕН - БУНДЕСЛИГАШОТ ИМА ЕВРОПСКО ФИНАЛЕ ВО КУПОТ ЧЕЛЕНЏ Очекувана ждрепка за силен ривал на женскиот ракометен...
 • СИНИ СНЕГОВИ (6)

  МОЗАИК
  СО ЦЕЛ ДА ЈА РАЗБИЕМЕ ЛЕТНАТА МОНОТОНИЈА, НО И ДА ПОТТИКНЕМЕ ЕМОЦИИ ДА ОБЈАВУВАМЕ ПРОДОЛЖЕНИЈА ОД НОВЕЛАТА СИНИ СНЕГОВИ ОД АВТОРОТ НАТАША М...
 • ВКУС БЕЗ НИКОТИНСКИ ЧАД

  ФОРУМ
  ВО ИМЕ НА САМОКОНТРОЛИРАЊЕТО "НЕМА ПОГОЛЕМА ВЛАСТ ОД ОНАА НАД САМИТЕ СЕБЕ И НАД СВОИТЕ СЛАБОСТИ" - ГРАЦИАН Да победуваме во животот, потреб...
 • ПРИЛЕПСКО КУЛТУРНО ЛЕТО 2013

  КУЛТУРА
  НУЦК "МАРКО ЦЕПЕНКОВ" 26 јули 2013- Голема сала  на ЦК "Марко Цепенков"   19.30ч ЦИКЛУС ФИЛМСКИ ПРОЕКЦИИ НА МАКЕДОНСКИ КРАТКОМЕТРАЖНИ ФИЛМ...
 • "МИРЧЕ АЦЕВ" ВО ШАБАЦ

  КУЛТУРА
  КУД "Мирче Ацев" од Тополчани од утре до први август ќе го демонстрира богатото македонско фолклорно наследство на четвртиот меѓународен л...
 • ЧАТЛЕСКИ ВО БУГАРИЈА - КРСТЕВСКИ ВО ПОЛСКА

  КУЛТУРА
  Сликарите Тони Чатлески и Златко Крстевски го претставуваа градот и земјава на меѓународни ликовни колонии во Бугарија и во Полска. Чатлес...
 • ПОЕТСКО МАРКУКУЛЕ 2013 НА 10 АВГУСТ

  КУЛТУРА
  Традиционалната мултикултурна манифестација Поетско Маркукуле 2013 ќе го доживее седмото издание на 10 август кај природниот споменик Слоно...
 • ЕТНОЛОШКА ПОСТАВКА ЗА ЖИВОТОТ ВО РЕГИОНОТ

  КУЛТУРА
  ГОРДАНА Д. СПИРОСКА, ДИРЕКТОР НА ЗАВОД И МУЗЕЈ Реконструкција на просторот за етнолошката поставка почна во Заводот и Музеј. Со 150 илјади де...
 • НЕ ГАЛАМА, ТУКУ ВРЕВА

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Протестираа македонските новинари. На некој нивни колега му била определена мерка притвор. Имаа разговор и со судијата. Тој вели: "Новинаро...
 • ПИВОФЕСТ Е ГРАДСКА РЕКЛАМА ЗА ЏАБЕ

  ПИВО ФЕСТ
  Капење со пиво и лет на пластични шишиња на над десетиците илјади фанови на музиката на Горан Бреговиќ беше финишот од 11- тото издание на Пи...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza