reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • НАШ ДРАКУЛА

  ОКО
  Посебно кај нашиот народ постои некоја морбидна фасцинација од митските креатури, остаток од паганските времиња. Интерес и страв предизви...
 • ТОПКА, НАМЕСТО МЕТЛА

  ОКО
  Гробари против депонирачи, чистачи против инкасатори, селектори против механичари... Така некако се поделија комуналците да ги "размрдаат" ...
 • СКУЛПТУРА НА СИЛЈАН ШТРКОТ ВО МАЛО КОЊАРИ

  ОКО
  Локалните власти им подарија скулптура на штрк и два парка на потомците на Силјан Штркот од селото Мало Коњари, оживувајќи го духот на овој ...
 • НИШТО БЕЗ БОДОВИ ОД ГОСТИ

  СПОРТ
  Фудбал  Шестопласираната Победа оди на гости кај четвртиот, разнишан тим на Маџари в сабота во 8-то коло од Втората лига. После триумфот 2-...
 • Г. КОЊАРИ КОН ВРВОТ

  СПОРТ
  Трета лига В недела (16 ч.) е 6. коло од Третата лига - Југ и нов атак на бодови од есенскиот хит, Големо Коњари. По триумфот на гости 1-2 кај Варош,...
 • ПРИЛЕП - БИТОЛА

  СПОРТ
  Прва лига Стартува Првата ракометна лига за мажи со дуелот Прилеп - Битола в сабота (14 ч.) во салата од СОУ "...Ричко". Се очекува исполнетост н...
 • ОДЛИЧЕН ПЛАСМАН

  СПОРТ
  Параглајдерство Параглајдинг клубот Делта или семејството Јованоски, достојно нé претставија во Вршац, Србија, на Светкиот куп, кој воедн...
 • ПИНГ - ПОНГ СО СТОМАК

  СПОРТ
  Историја Легендарниот хрватски пингпонгар Драгутин Шурбек беше во Прилеп во 1997 година. Универзалната сала беше преполна од љубопитни гра...
 • НАСКОРО СПЕКТАКЛ

  СПОРТ
  Бокс После една година пауза, во ноември е планиран нов боксерски професионален спектакл, организиран од "Про бокс Македонија". Земјата ќе ...
 • ВРЗИ МИ ГИ КОПАЧКИТЕ!

  СПОРТ
  На фудбалски меч Победа - Новаци (2-0), гостинскиот голман Дарко Атанасовски имаше проблем со одврзаните врвци на копачките. Да не губи време ...
 • ПРАЗЕН ВИКЕНД ЗА ЖИТО ПРИЛЕП

  СПОРТ
  Станува здодевно во женскиот ракомет. Цело лето бедни две пријателски беа одиграни, а само што почна првенството во Супер лигата веднаш пра...
 • ШАМПИОНИ КАЈ МАЛО КОЊАРИ

  СПОРТ
  Моделарство: Викендов два светски купа со 70 натпреварувачи од 10 земји На аеродромот кај Мало Коњари викендов се двата меѓународни натпрев...
 • ФОТОГРАФИЈА СО ПРИКАЗНА

  ПЕТКА
  СОУ Мирче Ацев Ученикот од трета година во Гимназијата, Ѓорѓи Десподов ја доби првата награда на Меѓународниот фото конкурс во Кикинда, С...
 • ВЕЛОСИПЕДИ И РОЛЕРИ ПРОТИВ АВТОМОБИЛИ

  ПЕТКА
  Кривогаштани Две групи деца со велосипеди и ролери од Кривогаштани и од селото Обршани возеа неколку километри да се сретнат во селото Кру...
 • ОГЛЕДАЛО ВО ВЕСНИК

  ПЕТКА
  ОУ "Добре Јованоски" Македонци и Роми, или "МиР" се вика весникот кој здружено го подготвуваат професорката м-р Каролина Николоска, наставн...
 • НАШИ ДЕЦА НА "БРАЌА МАНАКИ"

  ПЕТКА
  ОУ "Кирил и Методиј" Експертот за иновативната стоп моушн анимација, професорот по ликовно образование Дарко Талески од ОУ "Кирил и Методиј...
 • ДАРБА ЗА ФИЗИКА, КЛАВИР...

  ПЕТКА
  ОУ "Кочо Рацин" Илија Тавчиоски го финишира од основното образование, а во седмо одделение лани освоил прво место на државниот натпревар по...
 • ПАК ХАИКУ НАГРАДА ЗА ТОНИ ПАВЛЕСКИ

  КУЛТУРА
  Поетот Тони Павлески е добитник на втората награда за циклус хаику поезија на тема "Лето во градот" на Диоген фестивалот, која ја освоил во к...
 • "КАЛИФОТ ШТРК" ЗА ШТИПСКИТЕ ДЕЦА

  КУЛТУРА
  Дел од ансамблот на театарот вечерва гостува во Штип со куклената претстава "Калифот штрк" од Вилхелм Хауф, во режија на Дарко Ковачовски на...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza