reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • КАМИОН, МЕСТО АВТОБУС

  ОКО
  На фотографијава е фрагмент од сообраќајната историја. Стар камион, со отворена приколка, приспособен колку што се можело со клупи, наместо...
 • КАМЕНА ФАСАДА

  ОКО
  Се интензивира ѕидањето на фасадата со украсен камен на црквата "Св. Наум Охридски" кај спорткста сала Македонија. Иницијативниот одбор соо...
 • ЧЕЛУСТИ ПОКРАЈ ШКОЛО

  ОКО
  Знакот ни укажува дека имотот го чува куче. Ништо ново. Доста огради од куќи се "накитени" со предупредувања за опасност од куче, кое ја брани...
 • ПОЛИТИЧАРИ ВО ШЛЕМОВИ

  ОКО
  Градоначалникот Марјан Ристески и претседателот на Советот Никола Димески беа дел од политичките наблуљдувачи на воената вежбата на Крив...
 • КАСАПНИЦА ОД БОРЧИЊАТА НА ШАТОРОВ КАМЕН

  ОКО
  Некогашното популарно излетничко место Шаторов Камен беше озеленето со импозантна борова шума. Последниве години, убавиот зелен покрив се...
 • НЕИСКУСТВО

  СПОРТ
  Ракомет Во женската Прва лига, Таста 107 в недела оди кај Кичево за закрепнување по поразот дома 25-29 од велешки Борец, во чии редови беа довол...
 • НОВИ ТАЛЕНТИ

  СПОРТ
  Гимнастика Мали, петгодишни, талентирани гимнастичари има КГС Партизан на Златко Ангелески. Во Битола се покажаа на финалниот натпревар о...
 • РАЗИГРАН ТРЕНЕР

  СПОРТ
  Пинг - понг Во Супер лигата, двоен профит на Младост. Во саботата на гости со 1-5 ја победија Струга, во неделата дома со 5-3 го средија и фавори...
 • ПОДВИГ

  СПОРТ
  Жени Во женската лига, младите фудбалерки на Победа дојдоа до подвиг 2-4 во Скопје над Единство. По примениот гол, пресврт со два гола направ...
 • ДОМАШНИ СУДИИ

  СПОРТ
  Реалност Победа има право на поплаки по поразот од Тетекс 3-1. Судиите претерале со поништен гол и недосудени пенали. Потврдена е наклоноста...
 • ИСПУШТЕНА ШАНСА

  СПОРТ
  Трета В недела (14 ч.) е 10. коло од Третата лига - Југ, со интересно гостување на второто Г. Коњари кај 13-то Сирково. Големокоњарци пропуштија да...
 • ГАЗЕТА ДЕЛО СПОРТ

  СПОРТ
  Историја На 14 септември 2000 во Скопје, Победа загуби 0-2 од половина милијарда скапата Парма, во 1. коло на Купот УЕФА. Дуелот беше најавуван, о...
 • БЛИЗУ ДО СВЕТСКИОТ ВРВ

  СПОРТ
  Параглајдерство Параглајдеристите на Делта во налет со амбиција за светскиот врв. Формата ја покажуваат на турнири. Последен е успехот на ...
 • ГРАДОТ ДАВА СÉ ЗА ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал: Многу оптимизам по смената на Управата Први мерки: финансиска и инфраструктурна санација Новиот УО на Победа со дел од спонзорите ...
 • ТРИ ДНИ, ЕУ ПРАТЕНИЦИ

  ПЕТКА
  СОУ "Мирче Ацев" Гимназијалците од трета година Андреј Димитриоски, Тереза Кузманоска и Фросина Цветкоска, три дена беа "европратеници" од ...
 • СОРАБОТКА СО СЛОВЕНИЈА

  ПЕТКА
  СОУ "Ристе Ристески - Ричко" Професори од СОУ "Ристе Ристески - Ричко", беа во Целје, Словенија на меѓународен симпозиум за "Интердисциплинар...
 • СО ВИДЕО СПОТ ПО ФУНТИ ОД КЕМБРИЏ

  ПЕТКА
  ОУ "Климент Охридски" По повод 100 години од првото полагањето на тестови по англиски јазик од страна на Универзитетот Кембриџ, оваа образов...
 • ПТИЦИ НА ХАРТИЈА

  ПЕТКА
  Учениците од 4-5 одделение од ОУ "Добре Јованоски", практично го искористија убавиот ден на отворањето на изложбата на украсни птици. Здружен...
 • ПРВАЧИЊА СО ПАСОШИ

  ПЕТКА
  ОУ "Кире Гаврилоски - Јане"    За Детската недела, во ОУ "Кире Гаврилоски - Јане", имаше прием на првачињата во детската организација с...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza