reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ИСТОРИЈА ВО ПРИРОДА

  ОКО
  Прилеп не џабе е град - херој. Многу споменици сведочат за долгата и богата историја. Кулите на Крал Марко, германските воени гробишта, Могил...
 • ТРЕСКАВЕЦ ВО МЕЃУНАРОДНА ЛИСТА ЗА ЗАШТИТА

  ОКО
  Манастирот Трескавец е првиот локалитет од Македонија, кој е влезен во листата на водечката независна организација за зачувување на култу...
 • ИЛЈАДНИЦИ ЉУБОПИТНИ НА Р'ЖЕЊЕТО НА МОТОРИТЕ

  ОКО
  Кај Лагово Масовен одек имаше првата мотокрос трка на новата патека кај селото Лагово. Триесетина моторџии од Македонија, Грција и Бугариј...
 • НАСЛОВНА БРОЈ 281

  НАСЛОВНИ
  ...
 • ПРВО МЕСТО?

  СПОРТ
  РК Прилеп Викендов е последното есенско коло од Првата машка лига, а РК Прилеп оди по бодови во Гостивар, кај осмиот Вардар Полог. Со победа ...
 • ГОСТИНСКА ПОБЕДА

  СПОРТ
  Пинг понг Пингпонгарите на Младост 96 според планот. Во последното есенско коло од Првата лига прокнижија два бода на гости кај Студент во С...
 • ПРВ УСПЕХ

  СПОРТ
  Кошарка Викендов е 6. коло од Третата кошаркарска лига, а Марфил спорт гостува на Црн Дрим во Струга. Претстои шансата за втора победа со шес...
 • ТРИ ПРВИ МЕСТА

  СПОРТ
  Гимнастика Битола со сите услови и инфраструктура е седиште на гимнастиката, но медалите одат кај КГС Партизан на тренерот-селектор Златк...
 • ДОБРА ШАНСА

  СПОРТ
  Фудбал Заврши паузата и следи претпоследното есенско коло во Втората лига. Осмата Победа по успехот 0-1 над Борец во Велес, в сабота игра дом...
 • ДОАЃА ФАВОРИТ

  СПОРТ
  Жени Десеттото коло од Женската фудбалска лига е со интересен дуел на Победа со фаворитот Кочани, лидер на табелата. Гостинките имаат само ...
 • ПОРАЗИ ЗА УЧЕЊЕ

  СПОРТ
  Ракомет Според прогнозите, Жито Прилеп со високи порази се прости од ЕХФ купот, каде во 3. коло беше немоќен во Германија. Првиот меч во Гепи...
 • ОДБОЈКАРКИТЕ НА ВРВОТ

  СПОРТ
  Одбојкарките на ЖОК 11 Октомври - Волеј предводени од тренерите професорите Орде Цветаноски и Васко Гајтаноски се искачија на врвот во млад...
 • СОБИРАЊЕ ШИШИЊА ВО ЕКОНОМСКО

  ПЕТКА
  Младинската организација при СОУ "Кузман Јосифоски - Питу", спроведе еколошка акција за собирање на хартија и пластични шишиња за да влијаа...
 • ТЕСТ ЗА МЛАДИ ПОЖАРНИКАРИ

  ПЕТКА
  Огнот е добар слуга, но лош господар. Доколку се изгуби контрола, треба да се знае и умее како да се зауздаат пламените јазици, а, пред сé, да с...
 • ПРЕДАВАЊЕ ЗА СООБРАЌАЈНА КУЛТУРА

  ПЕТКА
  СОУ "Ристе Ристески - Ричко" Домаќин на едукативниот ден за сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди, 17-ти ноември, годинава беше СОУ "Рист...
 • ГО САКАМ МОЈОТ ГРАД

  ПЕТКА
  Не е ни најмалку лесно, но вистински предизвик е да се  пишува за својот град. Така велат основците, кои го прифатија предизвикот и твореа ...
 • ДРЖАВЕН ПРВАК ТРЕНИРА ВО ГРЦИЈА

  ПЕТКА
  Во ОУ "Кире Гаврилоски - Јане" учи осмоодделенецот - одликаш, Александар Рикалоски. Покрај омилените предмети, географија, математика и стра...
 • НУЦК"МАРКО ЦЕПЕНКОВ"

  КУЛТУРА
  НУЦК"МАРКО ЦЕПЕНКОВ" Репертоар на театарот "Војдан Чернодрински" Сабота, 23 ноември - 19.30 часот "Три варијации на една тема"реж.Коле Ангеловс...
 • ПРОМОВИРАН РОМАНОТ "ДА СЕ ЗНАЕ"

  КУЛТУРА
  "Да се знае" е роман првенец од Костадин Шекероски што е претставен пред љубителите на пишаниот збор. Прозното првенче на наставникот по мак...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza