reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • УЧЕНИЦИ - КОМУНАЛЦИ

  ОКО
  Кога ќе притребала работна сила за мал потфат, на помош оделе средношколците. Се користела ученичката рака да не се вика градежна фирма. Ср...
 • СЕ УРИВА ПОЖАРНАТА СТАНИЦА

  ОКО
  Откако пожарникарите се преместија во новите, обновени простории на старото индустриско училиште, старата противпожарна станица стана бе...
 • ЛИЗГАЛИШТЕ НА "АЛЕКСАНДРИЈА"

  ОКО
  На над стотина метри квадратни осамна оградено лизгалиште на плоштадот "Александрија". Тоа ќе биде можност за уживање на вештачкиот мраз со...
 • ЛАМБЕ, ЛОБА, БИОРИТАМ НА ПЛОШТАД

  ОКО
  На Нова Година За најлудата ноќ да мине незаборавно, атмосферата ќе ја дотераат до точка на вриење македонската естрадна елита. Ќе има рад...
 • ЗАМИНА И ИВАНОВСКА

  СПОРТ
  Ракомет Некогаш доаѓаа, сега многу повеќе заминуваат од женскиот суперлигаш Жито Прилеп, сезонава македонски претставник во европскиот к...
 • СПОРТОВИ ЗА ПУБЛИКА И ЗА МЕДАЛИ

  СПОРТ
  Осврт 2013 Само неколку спортови се истакнуваат во последно време, а драстично не се се смени ништо и во 2013. Градов нема многу со што да се поф...
 • СТРАНСТВО Е МЕРИЛО, КАДЕ НЕ ПОМАГА "ВУЈКО ВЛАДИКА"

  СПОРТ
  Надежи Секоја чест, капа долу за успешните во странство, а еден од нив е 18-годишниот фудбалер Бојан Спиркоски, член на чешкиот прволигаш Вис...
 • ПРВПАТ ВТОРОЛИГАШИ

  СПОРТ
  Историја За женскиот ракометен тим на Тутунски историска е сезоната 1987/88. Крунисана е со пласман во Втората југословенска лига. Успехот на...
 • ПОБЕДА ОДМАРА ДО 9 ЈАНУАРИ

  СПОРТ
  Фудбал Во Победа сериозно ја сфатија сезоната во која опстанокот е трофеј. Мошне рано, на 9 јануари (12 ч.) е закажана прозивката и старт на по...
 • МИТЕ ТРАНС ИЗВОЗИ ДО ПЕХАРОТ

  СПОРТ
  Мал фудбал: Заврши турнирот "Свети Никола" Пред 2. 500 гледачи падна фаворитот Корнер Баба Цана Спектакуларна завршница на турнирот "Свети Н...
 • ГИМНАЗИСКИ ХУМАНИТАРЦИ

  ПЕТКА
  На иницијатива на професорката по македонски јазик во СОУ "Мирче Ацев" Елена Стојаноска и 30-на ученици предновогодишните денови ги минаа во...
 • КАРИЕРЕН ЦЕНТАР ЗА ПАТРОНАТОТ

  ПЕТКА
  За патрониот празник на СОУ "Ристе Ристески - Ричко", свечено беше пуштен во употреба кариерниот центар во училиштето. "... Ричко" е последното...
 • НОВОГОДИШЕН ПАНАЃУР

  ПЕТКА
  Вредните раце на учениците од ОУ "Добре Јованоски", создадоа многу креации, кои по симболична цена ги продаваа на заинтересираните. Честитк...
 • ОДБОЈКАРСКИ ВРВ НА "КОНЕВЦИ"

  ПЕТКА
  На локалните училишни натпревари меѓу женските екипи во одбојка за 8 одделение, првото место го освои екипата од ОУ "Блаже Конески". Според н...
 • ДЕН НА СНЕШКОТО

  ПЕТКА
  ОУ "Рампо Левката" Зимата е период на бројни активности за децата и возрасните, а меѓу нив и правењето на снешко. "Суштеството" создадено од ...
 • МАЛИТЕ КАЈ СТАРИТЕ

  ПЕТКА
  Традиционално, основците од ОУ "Кире Гаврилоски - Јане" имаа средба со станарите на Домот за стари и изнемоштени лица. Во убаво расположение,...
 • НУЦК "Марко Цепенков"

  КУЛТУРА
  Репертоар на Театарот "Војдан Чернодрински"   Недела 22.12.-12.00 часот "Мачорот во чизми"   Репертоар на киното "Мис стон"   Петок и саб...
 • НОВОГОДИШНО - БОЖИКЕН КОНЦЕРТ И ИЗЛОЖБА СО ИЗНЕНАДУВАЊА

  КУЛТУРА
  Вечерва во ЦК "Марко Цепенков" Под мотото "Уметноста нема граници" вечерва во ЦК "Марко Цепенков" ќе има две културни збиднувања -  изложба...
 • ФОТОГРАФИЈАТА Е МОЈА ПАСИЈА

  КУЛТУРА
  Прва самостојна изложба на околу 40 фотографии имаше  сограѓанинот Мики Николоски во Библиотеката. Младиот автор вели дека фотографијат...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza