reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • НАСЛОВНА БРОЈ 293

  НАСЛОВНИ
  ...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • СЛАЛОМ НА ТОПТАШ

  ОКО
  Привршуваат олимписките игри во Сочи, а нашите се појдени таму, колку да го испочитуваат мотото, кажано  во кратка верзија - важно е да се ...
 • УЧЕНИЦИ И ВОЈНИЦИ ВО СПОРТСКО РИВАЛСТВО

  ОКО
  Војниците во касарната ги измерија силите во фудбал, кошарка и други дисциплини со средношколците, како и со екипи од неколку општествено о...
 • НАШАТА ПАЦЕ МИС - ПЕНЗИОНЕРКА

  ОКО
  Дека прилепчани се посебни и лидери во сите сфери, докажува и освојувањето на титулата мис пензионерка од наша сограѓанка. Паце Милонас (65 г...
 • ЛАВРИ ЗА ПРИЛЕП

  ОКО
  Прилеп стана носител на наградата за најдобар град според изборот на  Македонската радио телевизија. Градоначалникот Марјан Ристески и...
 • ТЕСТОВИ СО ОХРИД И ПРЕСПА

  СПОРТ
  Ракомет Машкиот прволигаш РК Прилеп стартуваше завчера со пријателски, дома со суперлигашот Охрид (23-27), а реваншот е предвиден за в сабота ...
 • ПРВЕНСТВЕНИ НА МОГИЛА

  СПОРТ
  Алтернатива Во тек е реновирање на теренот од градскиот стадион "Гоце Делчев" и разбирливо што второлигашите 11 Октомври и Победа ќе мора да...
 • ДВАПАТИ ДОМАЌИНИ

  СПОРТ
  Џудо Џудо клубот Сеишин од ЏФМ доби организација на значајно натпреварување за тековнава година, државното екипно сениорско првенство. Пл...
 • ДОВОЛНО ТЕСТОВИ ЗА ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал За разлика од минатите тешки години, зимава Победа одработи тренинзи надвор и одигрува многу пријателски. Последната е со второлиг...
 • МАЈСТОРИ ОД 10 ЗЕМЈИ

  СПОРТ
  Билијард во клуб Инсомниа Гркот Никос Економопулос е победник на "Инсомнија ОПЕН", меѓународниот турнир во истоимениот билијард клуб. Во ф...
 • ШЕСТИОТ ПЕХАР ЗА КАРАТИСТКАТА МАТРАКОСКА

  СПОРТ
  Избор Зенит - спортист за 2013 - Членката на Ронин има успеси на Европско, Премиер, Балканско и Државно Најдобар спортист на градов за 2013, спор...
 • ХУМАНОСТ ЗА СВЕТИ ВАЛЕНТИН

  ПЕТКА
  СОУ "Кузман Јосифоски - Питу" Англискиот клуб од економското училиште заедно со членот на Мировниот корпус, Ерин Хулихан, го одбележаа Св. В...
 • ГРИЖА ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК

  ПЕТКА
  Гимназијата, пак ќе го одбележи меѓународниот ден на мајчиниот јазик со трибина, насловена "Стандардниот македонски јазик и воспитно образ...
 • ПРОДОЛЖУВААТ СПОРТСКИТЕ УСПЕСИ

  ПЕТКА
  ОУ "Блаже Конески" Женската ракометна екипа составена од осмоодделенки од точилското училиште, успешно ги заврши општинските натпревари. ...
 • ДЕЦАТА КАЈ ДЕЦАТА ВО ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР

  ПЕТКА
  На поканата од Центарот за дневен престој, за светскиот ден на деца со посебни потреби, се одѕваа учениците и колективот од ОУ "Кире Гаврило...
 • ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ПРОЕКТОТ

  ПЕТКА
  Во склоп на проектот ,,Разликите нî зближуваат,, од ОУ "Добре Јованоски" учениците Роми и Македонци низ забава учат за различните традиции и ...
 • УСПЕШНО ВКЛУЧУВАЊЕ НА УЧЕНИЦИТЕ СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

  ПЕТКА
  Во ОУ "Гоце Делчев" се одвива пилот проектот за вклучување на учениците со посебни образовни потреби. Дефектологот Елизабета Секулоска зае...
 • НУЦК "Марко Цепенков"

  КУЛТУРА
  Репертоар на киното Мис Стон   од четврток 20.2. до сабота 22.2.2014 г.  - 19.00 часот "МИНАТОТО"- драма   Недела, 23.2.2014 - 11.00 часот Детски аними...
 • ПРОМОЦИЈА НА "СТО ГОДИНИ КОПНЕЖ" ОД МИШО ЈУЗМЕСКИ

  КУЛТУРА
  "Сто години копнеж", збирка раскази од Мишо Јузмески, ќе биде промовирана в четврток, 27 февруари од 19 часот во галеријата на ЦК" Марко Цепенко...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza