reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • НАСЛОВНА БРОЈ 298

  НАСЛОВНИ
  ...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ОТВОРЕН ЦЕНТАР ЗА РАН ДЕТСКИ РАЗВОЈ

  ОКО
  Во селото Десово Околу 70 деца од предшколска возраст од селото Десово ќе го посетуваат новоотворениот центар за ран детски развој. Инициј...
 • "ГРАНАП"

  ОКО
  Во македонските дијалекти, посебно во скопскиот, често место  зазема зборот продавница или бакалница. Го слушаме и зборот гранап. Ретко к...
 • ПЕНЗИОНЕРИ СО ПУШКИ

  ОКО
  После женскиот дел на пензионерки кои и со наочари и во поодминати години ја гаѓаат метата со дијаболи од воздушна пуша за рекреација во ст...
 • ЗАПОСТАВЕНИ ЗАСОЛНИШТА

  ОКО
  Засолништата, градени од воени заробеници по Втората Светска војна, како што биле направени, така останале, без некој да води грижа.  Наме...
 • ИЗНЕНАДУВАЊА

  СПОРТ
  Трета Колку пониски лиги, поголема неизвесност. Тешко се предвидуваат резултатите во Третата лига - Југ. Екипата на Варош победи на гости 0-1...
 • ТАСТА 107 ПРОТИВ ЖИТО ПРИЛЕП

  СПОРТ
  Ракомет Ждрепката во Купот одреди двете женски екипи од градов, Таста 107 и Жито Прилеп, да бидат ривали во првата четвртфинална група. Ако с...
 • ОДЛИЧНИ ПИОНЕРИ

  СПОРТ
  Пинг - понг Ако судиме по малите таленти, нема зима, туку иднина за пинг - понгот. На 22. Државно поединечно пионерско првенство во Куманово, ч...
 • ТЕСТ СО НАЈСИЛНИОТ

  СПОРТ
  Кошарка Викендов се игра 13. коло од Третата кошаркарска лига, а Марфил спорт е домаќин на Карпош Соколи од Скопје. Мечот во салата на СОУ "Р. ...
 • ПРИЛЕПСКА ДОМИНАЦИЈА

  СПОРТ
  Џудо Државното првенство за пионери и јуниори во Скопје, го промовира ЏК Пролетер во најдобар клуб. Освои 22 медали: 10 златни, седум сребрени...
 • ПОБЕДА СЕ ВРАЌА ПРЕД НАВИВАЧИТЕ

  СПОРТ
  Втора После пет пролетни кола надвор од Прилеп, од кои два меча како домаќин одигра во Битола, Победа од сабота се враќа на свој терен, на Мо...
 • РАМНО КАКО ВЕМБЛИ

  СПОРТ
  Игралиште Зоолошка Вештачката трева има предности над природната, а тоа се гледа на новото игралиште кај Зоолошката. Таму веќе се поставув...
 • ВЕЖБИ ЗА МЕДАЛИ И ЗДРАВЈЕ

  СПОРТ
  Гимнастика: Клуб Партизан Прилеп - Спортот е превентива за исправање деформитети, зајакнување коски - вели тренерот Валентин Ангелески Ми...
 • ИНСПИРАЦИЈА - СОВЕТИТЕ ОД НАСТАВНИЧКАТА

  ПЕТКА
  - Најпрво измислував песни, па дури потоа научив да ги пишувам сам - вели Михаил Крстески. Верувајте му дека е така. Можат да потврдат сите н...
 • ЗДРАВА ХРАНА НИЗ ИГРИ

  ПЕТКА
  Во еко игрите во ОУ "Рампо Левката" се вклучија 134 ученици од прво до седмо одделение. Низ низа на физички активности, како игри без граници, с...
 • СМЕНЕТИОТ СТИЛ НА ЖИВОТ ШТЕДИ СТРУЈА

  ПЕТКА
  Одбележување на Светскиот ден на заштеда на енергијата По повод Светскиот ден на заштеда на енергијата, еко - одборот од СОУ "Орде Чопела", ...
 • СТРАНСКИТЕ ЈАЗИЦИ СЕ АТРАКТИВНИ ВО ГИМНАЗИЈАТА

  ПЕТКА
  - Бесплатни дипломи за најдобрите "Германци" Гимназијата "Мирче Ацев", по иницијатива на професорот по германски јазик Зоран Стојкоски, орг...
 • ПОНУДА ЗА ПРЕТСТАВИ И ФИЛМОВИ

  КУЛТУРА
  Сабота, 29 март 2014 - 19.30 часот "Три варијации на една тема"   Влезници на Билетарницата од театарот. Резервации на 428 644 или 076 442 378   Од че...
 • СЕ СЕЛЕКТИРААТ ПРЕТСТАВИ

  КУЛТУРА
  За 49 издание на МТФ "Војдан Чернодрински" Се избираат театарските претстави за 49 издание на МТФ "Војдан Чернодрински". Уметничкиот директо...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza