reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • НА ДВЕ ТРКАЛА ДО ПОЧИНКА

  ОКО
  Пред половина век, автомобилите биле реткост, а за ергените било срамота да се качат на коњ или магаре да стигнат некаде. Момите ќе ги гледал...
 • "ПЛАНИНАРСКИ ТАНЦ" ЗА МУЗИЧАРОТ

  ОКО
  Над 450 планинари од цела земја ја испешачиле Селечка на 9. традиционален меморијален марш, посветен на Петар Андоновски - Музичарот. Организ...
 • ЧОЧЕК ЗА ПОЛНОЛЕТСТВО

  ОКО
  Сé е во знакот на матурите! Од хотелските прослави каде генерациите од средните училишта ја прославуваат последната заедничка средба, до к...
 • ГЛАС ПО ЖЕЛБА НА ГОСТИТЕ

  ОКО
  Петтото издание на Изборот на бизнис за 2013, за шестиот роденден на Зенит го збогати песната на Стефан Миткоски и Лидер бенд.  Солистот Ст...
 • ВАРДАР НЕДОСТИЖЕН

  СПОРТ
  Трета Иако останува уште едно коло, во Третата лига јасно е кој е првакот - Вардар од Неготино. Со освоениот бод по ремито 2-2 кај Големо Коњар...
 • ВИЗА ЗА ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО

  СПОРТ
  Шах Само по две кола во квалификациите ШК Прилеп се пласира на државното првенство. Прво, со убедливи 5-1 го совлада 4 Ноември од Битола, а пот...
 • МЛАДИНСКА ТИТУЛА

  СПОРТ
  Историја Сезоната 2003/04 беше плодна за ФК Победа, кога покрај сениорската, освоена е и младинска титула државен шампион. До неа дојде тренер...
 • БОШЊАК НА ЕВРОПСКО

  СПОРТ
  Гимнастика Најдобриот македонски гимнастичар, Дино Бошњак, член на словенечки Марибор, настапува на Европското првенство во Софија, кое з...
 • ЖДРЕПКА В ПОНЕДЕЛНИК

  СПОРТ
  Фудбал Победа по безболниот пораз 1-3 дома од Дрита заврши на деветтото место и сите погледи се кон квалификациите за опстанок во Втората ли...
 • МЕДАЛИ ЗА САТИСФАКЦИЈА

  СПОРТ
  Пинг - понг Титулата во Супер лигата за Младост е недостижна, но пингпонгарите пропуштеното го надополнија со медали од државното првенств...
 • ПЕНАЛИТЕ СУДБИНА

  СПОРТ
  Куп Куп натпреварите нудат драматика. Во 1. коло од фудбалскиот куп на Македонија за ОФС Прилеп, три меча беа одлучени со пенали. Во Мало Коњ...
 • ШАМПИОНСКИ ПЕХАР ЗА РК ПРИЛЕП

  СПОРТ
  Ракомет: В сабота е последното прволигашко коло Настанот е за рекорден број гледачи во салата "Ричко" Завршува првенството во Првата машка...
 • НАЈПЕТКА

  ПЕТКА
  Цела учебна година ја полневме Петка со успеси на ученици, кои постигнатото во голема мера го должат на нивните наставници. Нашите ученици ...
 • ГЕНИЈАЛЕН АВТОМАТИЧАР ВО "...РИЧКО"

  ПЕТКА
  Со сто поени Ѓорѓи Сиракоски од СОУ "Ристе Ристески - Ричко" ја освоил првата награда на 33. државен натпревар на електро-технички, машински и ...
 • ТЕЛЕФОН И ТАБЛЕТИ ЗА ЗНАЕЊЕ СООБРАЌАЈ

  ПЕТКА
  На државниот натпревар "Детски Семафор", за основните училишта од  84 натпреварувачи, Прилеп го освои 3. место екипно, а поединечни награди ...
 • РАДОСТ ОД ЕКОНОМИСТИТЕ ЗА "ЅУНИЦА"

  ПЕТКА
  Ученици од СОУ "Кузман Јосифоски - Питу" ги распределија парите собрани од хуманитарната акција за продажба на честитки во Дневниот центар ...
 • "СЕЧА" НА НАГРАДИ ВО ОУ "КИРЕ ГАВРИЛОСКИ - ЈАНЕ"

  ПЕТКА
  Христијан Р'жаникоски со сребро и Ѓорѓи Коцески со бронза се вратиле од победоносниот поход на државниот натпревар по математика. Во Скопј...
 • ВО 10. НАЈДОБРИ "РЕДАЧИ НА БУКВИ"

  ПЕТКА
  ОУ "Климент Охридски" Во англискиот јазик не е важно само да се знае вокабуларот и слепо да се следи граматиката. Во пишувањето потребна е в...
 • "ВО МАКАТА, ДРУГАР СЕ ПОЗНАВА".

  ПЕТКА
  И најмалите дечиња, сочувствуваат со природните непогоди во Србија и БиХ. Гледаат ТВ слики како страдаат нивните врсници и во нивните главч...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza