reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ШЕСТ ДЕЦЕНИИ БУЛЕВАР

  ОКО
  Фотографијата е од дел од булеварот, кога се уредувал парче по парче. Центарот се дотерувал по социјалистички терк со широки улици со посла...
 • ПАНДЕЛКА ЗА СЕЗОНАТА НА КАПЕЊЕ

  ОКО
  Во хотел Сонце ГА Спасот од летните горештини веќе може да се најде во водите на отворениот базен на хотелот Сонце ГА. И официјално стартув...
 • СО ГИТАРИ НА КОНЦЕРТ КАЈ ДАВИД И ДАМЈАН

  ОКО
  Најдобри гитаристи Давид Нешкоски и Дамјан Пејчиноски, на  11-ти јули, во 20 часот, имаат концерт во ЦК "Марко Цепенков". Концертот ќе биде за...
 • ЕМИНА И ЖЕЉКО ЗА КУЛМИНАЦИЈА НА ФЕШТАТА

  ОКО
  Од 17 до 20 јули, Пивофест по 12-ти пат Позната е програмата за годинешното, 12-то издание на најголемиот фестивал на пивото и скарата кој ќе се о...
 • МОЗОК Е ИВАН ЦАПЕСКИ

  СПОРТ
  Шах Шаховската школа дава резултати, а тоа не е изненадување кога работи велемајсторот Звонко Станојоски. Успех е постигнат на младинскит...
 • ТОРТА ЗА ТРЕТИОТ РОДЕНДЕН

  СПОРТ
  Прилеп сити И малите клубови го свртуваат вниманието кога прават нешто оригинално. Општинскиот А - лигаш Прилеп сити в недела прославува т...
 • СПОНЗОРИТЕ ОСТАНУВААТ

  СПОРТ
  Фудбал Победа отпадна во Третата лига - Југ, не се остварија шпекулациите за спојување со второлигашот Еуромилк и добра вест во оваа ситуац...
 • ЕВРОПСКО МЛАДИНСКО

  СПОРТ
  Ориентација Од средата до недела, во Струмица е Европското младинско првенство во ориентација, со меѓународниот Струмица ОПЕН, а на двата ...
 • ОСВОЕНИ 37 МЕДАЛИ!

  СПОРТ
  Џудо Со вкупно 37 медали блеснаа прилепските џудисти на Меѓународен турнир во Струга. Од ЏК Прилеп информираат за 19 медали, од кои четири зл...
 • СВЕШТЕНИЦИ НА ПРОЗИВКА

  СПОРТ
  Историја На 18 јули 2005 Победа имаше старт на подготовките. Пред првиот состанок свештениците Ацо Алинчанец и Златко Ангелески извршија осв...
 • МЕДАЛИ НИЗ КАВГИ

  СПОРТ
  Гимнастика Во Битола се одржа првиот турнир од А - Лигата и пак успеси на КГС Партизан Соколи од Златко Ангелески. Блесна Димитар Илиоски со...
 • ПОДГОТОВКА НА ГОЛЕМ ТУРНИР

  СПОРТ
  Борење Лето е, а нема застој, туку засилена динамика во БК 7 Мај Леов. Во клубот подготвуваат голем меѓународен турнир за 9 август, за деца, ка...
 • НАЈДОСКИ КОН ВРВОТ

  СПОРТ
  Моделарство На Спортскиот аеродром кај Мало Коњари се одржа натпревар од Купот на Македонија во воздухопловно моделарство, во слободноле...
 • НАШ ТРЕНЕР ВО КЛУБОТ НА ГАДАФИ

  СПОРТ
  Фудбал: Дарко Крстески работеше во Либија Стадионите се без публика, оти нема полиција - вели Крстески Седум месеци во Либија работеше Дар...
 • ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО ПЕХАР И 13 ЗЛАТА

  ФОРУМ
  19-ти регионални спортски пензионерски игри во Крушево "Копјата" на спортски план ги вкрстија пензионерите од југозападниот регион во мина...
 • ДВЕСТЕ БАБИ И ДЕДОВЦИ ЌЕ ПЕАТ И ИГРААТ

  ФОРУМ
  Утре во ЦК "Марко Цепенков" ќе се одржи манифестацијата "Пензионерите пеат" Во Здружението на пензионери од Прилеп работат друштвата КУД "П...
 • КАРПИ УКРАСЕНИ СО ФРЕСКОЖИВОПИСИ

  РЕПОРТАЖА
  - Недоволно се афирмирани десетици дела Минатото остава христијански траги и во природата. Феномен се фрескоживописите на карпи, својстве...
 • ИЗЛОЖБА СТАВ ВО ЛИКОВНИОТ САЛОН

  КУЛТУРА
  Изложбата Став - студентска архитектонска визија со дипломски проекти на архитекти од 2006 година на Архитектонскиот факултет од Скопје ќе с...
 • СТАРТ СО КОЛОНИЈАТА ДРЕН

  КУЛТУРА
  Цело лето културно лето во ЦК"Марко Цепенков" ЦК "Марко Цепенков", и годинава ќе го разбие летното сивило, стеротипија и монотонија со тради...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza