reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ПОЖАРНИКАРИТЕ И ЗА КАЛАУЗ

  ОКО
  Пожарникари се покажаа како колегите од филмовите. На едно семејство му ја отвориле вратата да си појдат дома, откако не можеле да си ја отв...
 • МАРШ ЗА ТОШЕ

  ОКО
  Планинарите од Картуш изведоа меморијален марш за седумгодишнината од загинувањето на Тоше Проески до комплексот на манастирот Св. Преобр...
 • МУЗИКА ЗА ДУША И ОЧИ

  ОКО
  КУД "Мирче Ацев"  и октетот "Прилеп КУД "Мирче Ацев" утревечер од 19.30 часот во ЦК "Марко Цепенков", ќе заигра на годишниот концерт за 67. роде...
 • ИСЧЕЗНАА КОЊИТЕ ОД ПОД СААТ

  ОКО
  Градскиот саат дошол на местото од дрвената кула која изгорела во пожар. Градски е оти е салам в центар, во срцето на чаршијата. Новиов џанга...
 • ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА БЕРБЕРИТЕ И ФРИЗЕРИТЕ

  ОКО
  Берберите и фризерите организираа донаторска забава за собирање средства за доизградба на црквата Св. Петка. Со дружење се донираа најмалк...
 • НЕ СМЕ ХУЛИГАНИ

  СПОРТ
  Јавноста ја запознаваме со игнорирачкиот однос на ФК Победа ј. кон нас како навивачка група. Започнува со завршувањето на бараж натпревари...
 • ГОРДИ СМЕ НА НАВИВАЧИТЕ

  СПОРТ
  Навивачите се и ќе бидат дел од ФК Победа и неговата историја. Не сакаме да се конфронтираме и сме горди на нив. Целта е заедничка - враќање н...
 • БУДЕЊЕ

  СПОРТ
  Пинг-понг Прилепскиот пинг-понг знае само за успеси и по двата стартни суперлигашки порази очекувано во третото коло е будењето на Младост...
 • СВЕТСКИ ДЕН - 28 ОКТОМВРИ

  СПОРТ
  Џудо Како минатите три години, на 28 октомври се одбележува денот на џудото. Темата е "Чест". Се смета дека денес во светски рамки над 20 милони...
 • ОДНАТРЕ РАСТУРЕН ОФК

  СПОРТ
  Историја Победа направи првокласна сензација на 28 април 1988 со триумфот од 2-3 над ОФК среде Белград. Во таа второлигашка сезона беше првиот ...
 • КИКС ВО ДОЈРАН

  СПОРТ
  Фудбал Неочекувано Победа е поразена, првпат во третолигашка конкуренција. На теренот во Дојран беше 2-1 за домашното Дојранско Езеро. Ништ...
 • УБАВА ПРОМОЦИЈА

  СПОРТ
  Бокс Ретки се боксерските настани во градов, затоа од голема полза беше редовното коло од Државната лига. Благородната вештина доживеа уба...
 • ОЧЕКУВАНИ НОВИ ЗЛАТА

  СПОРТ
  Карате Првпат државава беше домаќин на сениорска карате Балканијада во Охрид, каде покрај успешната организација покажани се одлични рез...
 • РК ПРИЛЕП НА ДОБАР ПАТ

  СПОРТ
  Ракомет: Расположение во салата "...Ричко" Тешка есен за женскиот тим на Жито Прилеп Финансиите, организацијата и стручноста носат резулта...
 • ПАНАЃУР ЗА ДЕНОТ НА ЗДРАВАТА ХРАНА

  ПЕТКА
  ОУ "Кире Гаврилоски - Јане" Веќе втора година во ОУ "Кире Гаврилоски- Јане", успешно организира есенскиот панаѓур под мотото - СО ЗДРАВА ХРАН...
 • ПРАЗНИК И ХУМАНОСТ

  ПЕТКА
  СОУ "Орде Чопела"          Со богат штанд со изобилство од прехранбени артикли, СОУ "Орде Чопела" го одбележа Денот на х...
 • БОРБАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД НИКОГАШ НЕ ЗАПИРА

  ПЕТКА
  ОУ "Рампо Левката" За празникот на Македонската револуционерна борба, литературната секција при ОУ "Рампо Левката", првпат организираше ли...
 • СО КРУШЕВО ВО СРЦЕТО ДО ПРВА НАГРАДА

  ПЕТКА
  ОУ "Гоце Делчев" Дека Крушево е во нејзиното срце, херојскиот град инспирација за песна, покажа Елена Ангелеска со нејзината првонаградена ...
 • ЗЛАТНА ПЛАКЕТА ЗА ИНФРАРЕД ГИТАРА

  ПЕТКА
  Матурант од гимназијата "Мирче Ацев" победник на МАКИНОВА  Гимназијата е расадник на талентирани ученици, а професорите ја поттикнуваа...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza