reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ЖЕНА МЕЃУ БЕРБЕРИ

  ОКО
  Меѓу еснафите низ Стара чаршија бил и фризерскиот занает кој бил предодреден за машки мајстори. Првата жена - фризер која замешала прсти во ...
 • ТРЕНЕРИ ДВОЈНИЦИ

  ОКО
  Викторија Тобако, најмладата екипа на турнирот во мал фудбал "Свети Никола", имаше двајца тренери истоименици. На главниот Тони Наумоски, не...
 • МИЛЕНИУМСКА ТОРТА

  ОКО
  Во прославата на милениумот од постоењето на Прилеп се вклучија речиси сите угостителски објекти со отворени сали по полноќ на 20 и 21 декемв...
 • НОВОДИШНА НАГРАДНА ИГРА

  ОКО
  На 31 декември на плоштадот Методија Андонов Ченто Прилепчани со познати музички имиња заеднички ќе ја дочекаат Новата година на плоштадот...
 • ДОАЃА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

  СПОРТ
  Ракомет После дербито и спектаклот пред 2000 гледачи со Зомимак (23-26) следи уште еден интересен меч на суперлигашот Прилеп. В сабота (17 ч.) во с...
 • ГЛАВНА НА ТУМБЕ КАФЕ

  СПОРТ
  Фудбал Ирена Велевачкоска беше првата главна судијка на меч, каде играа прволигашки фудбалери, во Битола, помеѓу Б - тимовите на Пелистер и ...
 • ФУДБАЛСКИ ВОЛШЕБНИК

  СПОРТ
  Спортски времеплов ДИМЧЕ МОСКОСКИ - МАЛАКОТ (1915 - 2ОО2) Да се пишува за прилепскиот фудбал, а да не се подвлече името на Димче Москоски - Мала...
 • ИДНИНАТА НА МАРФИЛ СПОРТ

  СПОРТ
  Кошарка Во Младинската кошаркарска лига до 16 години учествува екипа на КК Марфил спорт, предводена од тренерот Златко Ристески. Наспроти к...
 • ПЕНАЛИТЕ НЕИЗБЕЖНИ ДО ФИНАЛЕ

  СПОРТ
  Мал фудбал: Завршница од турнирот "Свети Никола" - Ревијален меч на ветеранската репрезентација на Македонија Најинтересниот дел од тради...
 • ПОДАРОЦИ ЗА НАСМЕВКИ

  ПЕТКА
  Играчки и новогодишни подароци на децата од градинката "Весело штркче" им подари сопругата на градоначалникот на Кривогаштани, Силвана Зат...
 • КОНЕВЦИ НАЈДОБРИ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ

  ПЕТКА
  ОУ "Блаже Конески" На Регионалните училишни натпревари, го освои првото место во футсал екипата на ОУ "Блаже Конески". Заслужни се Наумоски, ...
 • МИНИ КОНЦЕРТОТ "ИЗМАМИ" АПЛАУЗИ

  ПЕТКА
  ОМУ "Ордан Михајлоски - Оцка" Учениците од музичкото училиште поделени по класи-инструменти и во две возрасни групи до 12 години и над 12 годи...
 • МЕСЕЦ БОГАТ СО АКТИВНОСТИ

  ПЕТКА
  СОУ "Кузман Јосифоски - Питу" Учениците од СОУ "Кузман Јосифоски - Питу" ја окончаа годината со низа работилници за практична настава, волонт...
 • Репертоар на Кино Мис Стон

  КУЛТУРА
  Сабота, 27.12.2014 12.00 часот ,,Полициската кола Плоди“ Детски анимиран филм синхронизиран на македонски...
 • МОНОГРАФИЈА ЗА МИЛЕНИУМСКИ ПРИЛЕП

  КУЛТУРА
  Монографијата "Прилеп - милениумско пулсирање 1014 - 2014" го доживеа електронското издание кое беше промовирано вчера. Книгата наскоро ќе го до...
 • НАШИ УМЕТНИЦИ НА ,,МАЛ ФОРМАТ“

  КУЛТУРА
  Уметниците Билјана Бинчев, Марјан Стојаноски, Валентина Илијевска и Илија Кавкалески се учесници на годинашната изложба „Мал формат“, шт...
 • „ЧОВЕК - ФОРМА“ НА СЛОБОДАН ПАНДОВ

  КУЛТУРА
  Изложба на скулптури во метал                                  &n...
 • ЈАВЕ ЗА РОМАНОТ "ТАА" ОД НАТАЛИЈА ТРАЈКОВСКА

  КУЛТУРА
  "Таа" е насловот на романот од Наталија Трајковска, што ќе биде промовиран вечерва од 19 часот во библиотеката. Книгата од жанрот драма и крим...
 • ,,ПРЕДИГРА НИЗ ПЕСНА“ ОД БИЉАНА ЈАНДРЕСКА

  КУЛТУРА
  Промоција во кафетеријата Вирус Утре во 18 ч. во амбиент на кафулето Вирус, ќе се одржи промоција на поетската книга „Предигра низ песна“ о...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza