reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ТРЕТ ЖИТО МАРКЕТ

  ОКО
  Трговската мрежа Жито Маркет отвори трет маркет во Прилеп кој пак е 46-ти во синџирот на компанијата низ државава. Маркетот е лоциран на улиц...
 • ВЕКНА ЗА 15 ДЕНАРИ ЗА РОДЕНДЕН

  ОКО
  во Жито Прилеп Најголемиот производител на леб и бели печива, компанијата Жито Прилеп, ја намали цената на векната леб од 500 грама, викана И...
 • ЛУСТРИРАН ПРИЛЕПСКИ БИВШ ФУНКЦИОНЕР НА СКМ

  ОКО
  Поранешниот секретар на ОК на СКМ за Прилеп Петар Мирчески бил соработник на Службата за државна безбедност. Ова го утврдила Комисијата за ...
 • СТАРИНАРОТ ОД ЦЕНТАРОТ

  ОКО
  Централното градско подрачје е неисцрпен извор на приказни за своето постоење. Фотографијата кажува многу. На местото сега никнуваат нови ...
 • ПРИЛЕП ВО СПОТ НА МИЛЕ КУЗМАНОВСКИ

  ОКО
  Сними дури четири спота Миле Кузмановски последните два месеци. За еден од спотовите го одбра Прилеп, каде што го бие глас дека има девојка ...
 • СПИРКОСКИ ВО ТУРНОВО - ПЕТРЕСКИ ВО ПЕЛИСТЕР

  СПОРТ
  Трансфери Прилепските фудбалери се ценети и барани во другите градови. Зимава убав трансфер направија играчите за врска Благојче Спиркос...
 • ЧИСТ ОБРАЗ

  СПОРТ
  Ракомет Градов посакува сé посилен и посилен РК Прилеп. Тоа значи доведување докажани, квалитетни ракометари. Меѓутоа во клубот не отстапу...
 • ШЕСТ ПО ТРИ - НУЛА

  СПОРТ
  Пинг - понг Вториот зимски турнир "Здравје Радово" во Скопје беше плоден за надежите на Младост 96. Кај пионерите блесна Александар Рикалоск...
 • ПРОДОЛЖУВА ВО КОБЛЕНЦ

  СПОРТ
  Матилда Атанасоска И во новава година ракометарката Матилда Атанасоска останува во досегашниот клуб, германскиот бундеслигаш Вулкан Коб...
 • ГРАН ПРИ КРОАЦИЈА

  СПОРТ
  Карате Речиси секој викенд се постигнуваат добри резултати од прилепските каратисти. Клубот Бонсаи освои трето место со ката тимот за јун...
 • РАБОТИЛНИЦИ

  СПОРТ
  Џудо Во пресрет на новата сезона, во Михајлово, Кавадарци, се одржа дводневен џудо семинар под мотото "Џудо работилници". Џудо федерацијата ...
 • СПОРТСКА САБОТА

  СПОРТ
  Историја Кон крајот на осумдесеттите и на почетокот од деведесеттите години од минатиот век на Радио Прилеп се емитуваше најдолгата емиси...
 • НАВАЛИЦА ВО ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал Третолигашкиот лидер Победа почна со воведни тренинзи, в среда тргнува официјалниот дел на подготовките. Во фокусот е играчкиот ка...
 • РИСТЕСКА БРОЈ 1

  СПОРТ
  Атлетика Според изборот на Атлетската федерација на Македонија, најдобра атлетичарка во државава за лани е Христина Ристеска. Таа имаше у...
 • ТРЕНЕР КАЈ САМСОНЕНКО

  СПОРТ
  Тенис Сон на многумина е печалба во странство, но ретко кој успева во својата област да достигне ниво за да биде конкурентен на тој пазар. М...
 • ПОЖАР НЕ СЕ ГАСНЕ СО ВОДА

  ПЕТКА
  ОУ "Климент Охридски" Во ОУ "Климент Охридски" се спроведе обука за противпожарна заштита. При теоретскиот дел, стручното лице инспектор Јо...
 • ВРСНИЧКИ - ЕДУКАТОР ЗА РОДОВА ДИСКРИМИНАЦИЈА

  ПЕТКА
  Гимназија "Мирче Ацев" Гимназијалката Роберта Ацеска меѓу 20 средношколци од 7 општини од Македонија беше нашиот претставник на тридневнио...
 • АМЕРИКАНСКИ ВОЛОНТЕР ПОМАГА ВО АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК

  ПЕТКА
  СОУ "Кузман Јосифоски - Питу" Сузан Шел, е волонтер од Мировниот корпус на САД во програмата за заедничко подучување со други професори, вкл...
 • СРБИТЕ "НАВРАТИЈА" КАЈ КОНЕВЦИ

  ПЕТКА
  Речено-сторено! И Србите не чекаа ни две, ни три, да го одржат зборот за возвратна посета во нашиот град. Дел од колективот од ОУ "Бранко Радич...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza