reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ЦВЕТНАТА УЛИЧКА НАЛИК НА АМСТЕРДАМ

  ОКО
  Измешани чувства на тага и жал за минатото, но и среќа за сегашноста. Проткаени со спокој на повозрасните и немир и бучава кај помладите. Меѓ...
 • КУЧИЊА НА ПАРАДА

  ОКО
  Фудбалскиот терен на Паркот на револуцијата ќе биде писта за избор на "мис" на убавина на миленици в недела на интернационалната изложба на ...
 • ПАЛАДА НА ЧЕЛО ВО БОРДО

  ОКО
  Креациите, прилепскиот стилист Александар Гочески познат како Алек Палада го искачија на највисокото место на пиедесталот на најголемото ...
 • И ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ ЗИНАТИ НА КУЛИНАРСКИТЕ КРЕАЦИИ

  ОКО
  Ланската победничка Зорица Димоска ќе го афирмира градот на традиционалната државна манифестација "Вешта жена" во Тетово. Неа ќе ја придру...
 • АВТОСВЕТ НА ДЛАНКА

  ОКО
  Со Роман во Белград Околу 1500 прилепчани, страсни љубители на моќни машини, главно со агенцијата Роман отидоа да си ги плакнат очите со најн...
 • ПОБЕДУВААТ СО 11-0

  СПОРТ
  Подмладок на Победа Милина е да се следат сите категории од подмладокот на Победа. Претходниот викенд ги полнеа мрежите на противниците, о...
 • ПРОЛЕТЕР ВТОР ВКУПНО

  СПОРТ
  Џудо Продолжуваат успешните настапи на прилепските џудисти. На Државното кадетско првенство во Гостивар, имаше жетва на медали. Се истакн...
 • ОДЛУКИ ВО МАЛО И ГОЛЕМО КОЊАРИ

  СПОРТ
  Фудбал Претстојното 14. коло од Третата лига - Југ е одлучувачкото за првенството, кога на само километар - два растојание гостуваат двете на...
 • ОДЛИЧНИ КРОСИСТИ

  СПОРТ
  Атлетика Меморијалниот крос во Скопје, на кејот од Вардар, ги потврди талентот и квалитетите на прилепските атлетичари. Во најдолгата пате...
 • ВИЗА ЗА БАКУ

  СПОРТ
  Карате Јубилејното 50. Европско првенство во Истанбул, Турција, беше успешно за прилепските каратистки, репрезентативки на Македонија од р...
 • РАКОМЕТАР,ТРЕНЕР И СУДИЈА

  СПОРТ
  Времеплов- ракометната легенда Орде Магдески За сега веќе 73 годишниот Орде Магдески треба да се знае дека е еден од пионерите на ракометни...
 • КРСТЕСКИ ПО ЛИБИЈА ВО ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал Тренерското место во големите спортови како фудбалот, е менлива категорија. Така, по ремито дома 0-0 со конкурентот Вардар, во Победа ...
 • ПЛАНОТ Е ТРИУМФ НАД ПЕЛИСТЕР

  СПОРТ
  Ракомет: Пелагониско дерби по пет години Екипата на Прилеп не успеа да избегне минимални порази во Радовиш и Скопје, вториот со 23-22 од Проле...
 • ПОРТУГАЛСКИ РЕКТАЛЕН ПРЕГЛЕД НА КРАВА

  ПЕТКА
  СОУ Орде Чопела Ветеринарните техничари, Кристијан Кочоски и Спиро Божиноски, од СОУ "Орде Чопела" отидоа во Португалија да ги прошируваат ...
 • ЕДУКАЦИЈА ЗА КРИЗНИ СИТУАЦИИ

  ПЕТКА
  ОУ Климент Охридски Кај учениците од 7-4 одделение од ОУ "Климент Охридски", на часот по Вештини за живеење, навратија претставници од Центар...
 • ХЕМИЧАР ЗА "ЈАХЈА КЕМАЛ"

  ПЕТКА
  ОУ Гоце Делчев Јован Петрески од 9-б одделение од ОУ "Гоце Делчев" со "борба до последен здив" меѓу 180 учесници направи растур по хемија, грабн...
 • БУКВА ПО БУКВА НА АНГЛИСКИ ДО РЕГИОНАЛЕН

  ПЕТКА
  Вешти во спелување на англиски од 184 ученици се покажаа 49 основци и 3 средношколци на општинскиот натпревар во спелување на англиски во СОУ "...
 • НАДЕЖЕН СКИЈАЧ Е БОРЈАН СТРЕЗОСКИ

  ПЕТКА
  Десетгодишниот скијач Борјан Стрезоски не запира со успеси во белиот спорт. Овојпат го зазеде третото место на првиот меѓународен шарплан...
 • НА ПАТРОНАТ, ДУРИ ВО СРБИЈА

  ПЕТКА
  ОУ Блаже Конески Коневци не запираат со дружбите со Седларе. Километрите не претставуваа пречка. Како специјални гости отидоа дури во Срби...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza