reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ТРЕСКАВЕЦ - ЗАКРИЛНИК ЗА ПРИЛЕПЧАНИ

  ОКО
  Недостапен за ненамерни прошетки, вгнезден на карпестиот предел на над 1.300 метри надморска височина, манастирот Трескавец, отсекогаш бил з...
 • ТОПКИ ЗА СИТЕ КЛУБОВИ

  ОКО
  Општинскиот фудбалски сојуз, преку ФФМ, заедно со Локалната, донираше реквизити за фудбалските клубови. Нови, убави, квалитетни топки произ...
 • ЕМ ПЕНЗИОНЕРИ, ЕМ СПОРТИСТИ, ЕМ АКТЕРИ

  ОКО
  Прилепските и кумановските пензионери се сретнаа во Прилеп да ги одмерат силите во трчање, фрлање ѓуле и скок во далечина. Беа одиграни и не...
 • БИС ЗА МИС

  ОКО
  Прилеп беше првата трамбулина за избор на македонски претставник на Мис Глобе во Канада. Во атмосфера на убавина, девет девојки од разни гр...
 • РОЗЕВА ТОРТА ЗА РОЗГА

  ОКО
  Шлаг на големата забава беше роденденската торта во розева боја, украсена со микрофон, што сопственикот на клубот Калипсо, Влатко Јованоск...
 • УШТЕ ДВАЈЦА ВО 11 ОКТОМВРИ

  СПОРТ
  Трета лига Дека тимот на 11 Октомври сериозно размислува за висок пласман во Третата лига - Југ потврдува најновото ангажирање на уште двај...
 • ТЕМЕЛКОВСКИ НАЈДОБАР

  СПОРТ
  Борење Борачкиот клуб 7 Мај Леов беше одличен домаќин на Меѓународниот турнир во салата на СОУ Р. Р. Ричко. Беспрекорно минаа сите борби во т...
 • ТРГНУВААТ ТРЕНИНЗИТЕ

  СПОРТ
  Во Жито Прилеп Женскиот ракометен клуб Жито Прилеп тренира под водство на Жане Дисоска за официјалниот старт на подготовките наредната н...
 • ВЕТИ И ОСВОИ ТРОФЕЈ

  СПОРТ
  ВРЕМЕПЛОВ - МИРСАД ЈОНУЗ Малкумина се тие, кои, кога нешто ќе ветат, остануваат на зборот. Мирсад Јонуз, поранешниот шеф на стручниот штаб на...
 • ТРИ ДЕНА ТУРНИР "МИЛЕ НЕШКОСКИ"

  СПОРТ
  Ракомет Ракометниот клуб Прилеп оддава почит на легендарниот долгогодишен незаменлив бек, потоа и тренер Миле Нешкоски. Во негов спомен е ...
 • ДЕРБИ СО ИМИЏ ОД 15.000 ГЛЕДАЧИ

  СПОРТ
  Фудбал: В недела е пелагониската пресметка, Победа - Пелистер - Победникот станува кандидат за највисок ранг Нема во државава поголемо сос...
 • НАЈМОДЕРНО ОДМОРАЛИШТЕ ЗА МАЛКУ ПАРИ

  РЕПОРТАЖА
  Сончев брег - Животот не запира ни минута - дискотеките на плажа не го затвораат шанкот ни дење, ни ноќе, а посебна забава се пена партите со ...
 • ИЗЛОЖБА ОД НАУМОСКИ И КОНЦЕРТ НА ОКТЕТОТ ПРИЛЕП

  КУЛТУРА
  Прилепско културно лето "Фотографијата миг на вечноста или вечност на мигот" е насловот на тематската изложба од Јован Наумоски отворена в...
 • ЏЕЗ ВИКЕНД СО ВРВНИ МУЗИЧАРИ

  КУЛТУРА
  Интернационалниот џез викенд е тридневна забава на летната сцена на ЦК "Марко Цепенков", организирана од Општината. Се презентира музичкот...
 • ЛОКАЛИТЕТИТЕ ОКОЛУ ДУЊЕ НАЈСТАРИ ВО МАРИОВО

  КУЛТУРА
  Селото Дуње - од праисторијата до денес е содржината на шестото предавање на публицистот Тренчо Димитриоски во проектот "Древна цивилизаци...
 • СВЕТСКА ПРЕМИЕРА НА ,,КИРИЛ И МЕТОДИЈ, WHO ARE YOU,,

  КУЛТУРА
  На втори септември во Букурешт По премиерната праизведба на ,,Охридско лето“ претставата „Кирил и Методиј, who are you“ по текст на Јордан Пле...
 • КОНЕЧЕН КРАЈ(!)

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Адвокат во својство на бранител. Имало убиство. Нормално, адвокатот бара олеснителни околности. Вели дека еден МЕТАК испукал сам. Не се меша...
 • БОЖЈИ РАЈ ВО ТРЕСКАВЕЦ

  ПРАЗНИК
  Иако бдеат исчадените ѕидовите од изгорените конаци на манастирот посветен на Успението на Пресвета Богородица - Трескавец, комплексот ве...
 • БОГОРОДИЦА ГИ ШТИТИТ РУДАРИТЕ

  ПРАЗНИК
  Рударите од Мермерниот комбинат ја лсавата Богородица, оти од памтивек им е е заштитничка. И годинава ќе се соберат на манастирот Свети Дим...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza