reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ОМИЛЕНИ МАЈМУНИ

  ОКО
  Зоолошката градина буди спомени. Зашто, првите сознанија со животинскиот свет "во живо" се стекнувале во зоолошката градина, покрај магарињ...
 • ТАНЦ ЗА ПРАЗНИК ЗА ОЧИ

  ОКО
  Во ЦК „Марко Цепенков“ Танцовиот спортски клуб ТЕМПО ќе одржи танцов натпревар в недела на пладне во ЦК „Марко Цепенков“. Вештините на т...
 • СО ЉУБОВ ДА ПОДАДЕМЕ РАКА

  ОКО
  Конфекцијата Комфи Ангел утре од 9 до 15 часот на плоштадот „Методија Андонов - Ченто“ ќе организира хуманитарна акција за помош на лицата с...
 • ПОШТЕНСКИ МАРАТОН НИЗ ГРАД

  ОКО
  В недела, Прилеп ќе биде домаќин на првиот поштенски маратон, организиран од Македонската пошта. Нема да разнесуваат писма, ни пензии, туку, ...
 • ПАЛМИТЕ ВО ЗИМСКА РУБА

  ОКО
  Комуналците ги заштитуваат палмите за претстојните ниски температури. Растенијата од југот, кои одолеаја на променливата клима, се обезбе...
 • ГО НАМАЧИЈА МЕТАЛУРГ, СЕ ОСТРАТ СО ПЕЛИСТЕР

  СПОРТ
  Ракомет жени Женскиот тим на Прилеп е на пат на консолидација. Девојките на Жане Дисоска веќе ја постигнаа првата победа над Ѓорче и бараат...
 • ТРОЈЦА ДЕБИТАНТИ

  СПОРТ
  Џиуџица Ќе има силен меѓународен турнир во бразилска џиуџица во Скопје. Клубот Максам учествува да ги обучи членовите. Првпат на меѓународ...
 • ДУПЈАЧАНЕЦ ПО СЕДУМ ГОДИНИ ПРЕД СВОЈАТА ПУБЛИКА

  СПОРТ
  Ракомет: Прилеп на мегдан со фаворитот Металург - Прилепчанецот го предводи гостинскиот тим на Червар Како минатата пролет, и в сабота (19 ч....
 • АЛОМЕРОВИЌ ТРЕНИРА

  СПОРТ
  Победа Од понеделникот во тимот на Победа е Кемал Аломеровиќ, повратник од Швајцарија. Тој настапуваше во минатата третолигашка сезона и о...
 • СИНОТ ТРЕТ, ТАТКОТО ВТОР

  СПОРТ
  Параглајдерство На младите светот останува, но и повозрасните не се предаваат лесно. Потврда се настапите на семејството Јованоски. На меѓ...
 • ПРИЛЕПСКИ СПОРТСКИ ГОЛЕМИНИ НА 700 СТРАНИЦИ

  СПОРТ
  Нова книга После тригодишен труд, по повод 70 години од библиотеката, се случи промоцијата на "Прилепски спортски големини", книга на Драги Д...
 • КАЗНЕТА ПУБЛИКА НЕ МОЖЕ БЕЗ ФУДБАЛ

  СПОРТ
  Фудбал Дербито на Третата лига - Југ помеѓу 11 Октомври и лидерот Вардар Неготино беше забрането за публика. Прилепчаните, најзагреани за фу...
 • ПЕТТО МЕСТО ЗА МИРЧЕСКА

  СПОРТ
  Борење Балканијадата во борење за кадетки во Бурса, Турција беше големо искуство за единствената девојка од државава, Катерина Мирческа, ч...
 • ОРАТОРСКА ВЕЧЕР ЗА ЖИВОТНИТЕ ВРЕДНОСТИ

  ПЕТКА
  Гимназија „Мирче Ацев“ Гимназијалците Сара Нешкоска, Илчо Лешникоски, Надица Чолакоска, Ангела Митреска, Деспина Силјаноска, Теодора Би...
 • НА „СВАДБА“ КАЈ КРАТОВО

  ПЕТКА
  ОУ „Кире Гаврилоски - Јане“ Деветоодделенците од ОУ "Кире Гаврилоски - Јане" при тридневната екскурзија беа и на "Весела свадба" близу Крат...
 • БОРБАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД - НЕПРЕСУШЕН ИЗВОР НА ИНСПИРАЦИЈА

  ПЕТКА
  ОУ „Рампо Левката“ За празникот на Македонската револуционерна борба, литературната секција при ОУ "Рампо Левката", водена од наставнико...
 • ЏУДИСТИ, ШАХИСТИ, И ТОА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ

  ПЕТКА
  ОУ „Блаже Конески“ Коневци се редовни на разни спортски натпревари и не се враќаат без медал. Петтоодделенецот Мартин Петрески и шестоод...
 • НА ГОЛЕМ ОДМОР ВО СКОПЈЕ

  ПЕТКА
  ОУ „Гоце Делчев“ Вкупно 40 ученици од ОУ "Гоце Делчев" се претставија во најдобра светлина на популарната емисија на МТВ, "Голем одмор". Учил...
 • КОНЦЕРТ НА КУД „МИРЧЕ АЦЕВ“

  КУЛТУРА
  КУД „Мирче Ацев“ утревечер од 19 часот во ЦК „Марко Цепенков“ ќе го одржи традиционалниот годишен концерт. Ќе се претстават стотината чле...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza