reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ВРТЕЛЕШКА НА МЛАДОСТА

  ОКО
  Вртелешка асоцира на детско, на невино. Постарите би рекле дека таму се раѓала љубовта. Оваа направа за забава е глув сведок што потсетува н...
 • НА ТУРСКО КАФЕ И ФИЛМ В КИНО

  ОКО
  Во понеделник, во 16 ч. во киното Мис Стон ќе се густира традиционално турско кафе приготвено од млади девојки облечени во турска женска носи...
 • ВОЗБУДА ВО ЛАГОВО

  ОКО
  Околу 40 возачи на мотокрос мотори од земјава и од странство ги одмеруваа вештините во управувањето на силните машини и низ акробатски скок...
 • „КАЛДРМА“ ЕЧЕШЕ ВО БЛАГОЕВГРАД

  ОКО
  Амбициозните момчиња Стефан Миткоски и „Лидер Бенд“. достојно ја пренесоа староградската музика во Благоевград, Бугарија, на традиционал...
 • „МАЈМУНИТЕ“ ДАРУВАА КРВ

  ОКО
  Навивачката група „Мајмуни“ освен бодрење на своите миленици на спортските терени, умеат и да направат хуман гест. Тие организираа акција...
 • МЕГЛЕНСКИ Е ИДЕН ТРЕНЕР

  СПОРТ
  Фудбал Капитенот на Победа, Тони Мегленски, според тоа колку голем придонес дава во играта, веројатно уште неколку сезони ќе може да го нос...
 • БОРБА ЗА ЧЕТВРТО МЕСТО

  СПОРТ
  Пинг понг - Младост Суперлигашот Младост добро го почна првенството, но лошо продолжи. По трите победи со Телеком, Радовиш и Вардар следеа п...
 • МОЌЕН Е ПРИЛЕП

  СПОРТ
  Ракомет Две гостувања - две победи, тоа е постигнување за почит на машкиот суперлигаш Прилеп. Тешко е да се сетиме кога последенпат храбро и...
 • СЕСТРИНСКО ФИНАЛЕ

  СПОРТ
  Карате Која е подобра во ката од сестрите близначки, Маријана или Мишела е најтешкото прашање, бидејќи поради физичката сличност тешко е д...
 • ВКЛУЧЕНИ ВЕТЕРАНИ

  СПОРТ
  Џудо Во Џудо клубот Сеишин во стручната работа вклучени се двајца нови тренери, ветерани на овој спорт. Тие се Киро Здравески и Маке Спирко...
 • СОВЛАДАНА БЕЛГРАДСКА ЗВЕЗДА

  СПОРТ
  Историја По повод 11 Октомври, во 1991 година во градов гостуваше голем ракометен тим, двократниот југословенски шампион и тогашен финалист н...
 • ОДЛОЖЕН МЕЧОТ СО ВАРДАР

  СПОРТ
  Ракомет жени Првенствениот меч предвиден за в недела меѓу женските тимови на Прилеп и Вардар јуниор е одложен поради подготовките за квал...
 • ОДЛОЖЕН МЕЧОТ СО ВАРДАР

  СПОРТ
  Ракомет жени Првенствениот меч предвиден за в недела меѓу женските тимови на Прилеп и Вардар јуниор е одложен поради подготовките за квал...
 • ДОСТИГНАТ СВЕТСКИОТ ВРВ

  СПОРТ
  Параглајдерство Градов одново со своите одлични резултати го зарадуваа параглајдеристите од ПК Делта. Всушност се работи за сите членови ...
 • НЕМААТ САЛА, А ОДАТ НА ПРВО МЕСТО

  СПОРТ
  Најмладиот тим на Младост 96 бргу напредува - Макотрпно созревање за Супер лигата - смета тренерот Рикалоски Конечно и пинг-понгот го добив...
 • НАГРАДЕНИ НА КОНКУРСОТ ОД БИБЛИОТЕКАТА

  ПЕТКА
  На годинашниот конкурс за најдобра песна организиран од библиотеката по повод месецот на книгата, Стефанија Трајкоска од ОУ "Круме Волнаро...
 • ТАНЧЕРКИ - НАЈДОБРИ БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА

  ПЕТКА
  ОУ „Блаже Конески“ Ангела Јакимоска, Исидора Конеска, Ангела Камческа, Симона Аврамоска, Александра Стојаноска, Лиле Пирганоска, Вероник...
 • МЛАДИТЕ ДЕБАТИРААТ ЗА СОЖИВОТ

  ПЕТКА
  СОУ „Орде Чопела“ Во СОУ „Орде Чопела“ се дебатираше за младински инцијативи - примери за соработка, интегрираност и соживот. Учествуваа...
 • ВО РОМАНИЈА ЗА ОТПАД

  ПЕТКА
  СОУ „Кузман Јосифоски - Питу“ Во проектот „Редуцирај, реупотреби и рециклирај“ во Романија, ученикот Благојче Мојаноски и професорката ...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza