reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ПРЕВРТЕН АВТОБУС НА ДАБНИЧКА РЕКА

  ОКО
  Мост на реката Дабничка кај рекламите. Педесеттите години од минатиот век. Народ еден куп. Се збрал да помогне, да го исправи на тркала превр...
 • САМА СИ ГИ КРЕВАВ НОЗЕТЕ

  ОКО
  Анегдота Една жена тужела маж дека ја силувал. Сведоци на суд немало и со доказите на жената, мажот го загубил спорот. Жалбата му била одбие...
 • МАКЕДОНСКА ПЕСНА НА ГРАНД КОКТЕЛ

  ОКО
  Од грлото на Стефан Миткоски се разлеаа најубавите македонски староградски песни при гостувањето во емисијата Гранд коктел. Негувајќи при...
 • ПОГЛАВАРОТ НА МПЦ МЕЃУ БАКАЛИТЕ

  ОКО
  Градоначалникот Ристески е кум на  празникот Св. Три Светители На еснафската дружба која традиционално се одржува на 12 февруари, на Све...
 • СТОЈАНОСКИ ПЕТТИ

  СПОРТ
  Шах Мошне интересно Државно поединечно шаховско првенство за лица со оштетен слух се одржа во Струмица. Здружението од Прилеп одлично го п...
 • ЛАШКОСКИ ВТОР, ЈОЧКОСКИ ПЕТТИ

  СПОРТ
  Пинг-понг По завршувањето на есенската полусезона објавена е ранг-листата од Пингпонгарската федерација за најдобрите поединци во дуелит...
 • КАЗНИ ПО МЕРАК

  СПОРТ
  Реакции После нашиот коментар за казните од осум години на претседателот на УФЕА, Мишел Платини и на ФИФА Сеп Блатер, како и за поранешната ...
 • ТЕСТ - ГОЛОВИ НА ИДНИОТ КАЛЧО - СТРЕЛЕЦ

  СПОРТ
  Хрватска Илија Несторовски зеде уште посилеп залет откако потпиша договор за премин в лето во италијанскиот прволигаш Палермо. На првите ...
 • ВЕТУВАЊА НЕМА, РЕЗУЛТАТИ НЕКА ИМА

  СПОРТ
  Ракомет: Тргнаа подготовките на суперлигашот Прилеп - Колку ќе работиме, толку ќе успееме - порачува тренерот Петрески После 35 дневен одмо...
 • ВО КОЈА ЛИГА ДА ИГРА, ПОБЕДА МОРА ДА ИТА КОН ВРВОТ

  СПОРТ
  Фудбал: Нема дилеми околу пролетните амбиции - Ќе имаме една од најквалитетните екипи - смета тренерот Крстески Веќе 20 дена траат подготов...
 • ПОСЛЕДНОТО ПИСМО

  ПЕТКА
  Ѕвездена вечер го покри темното небо. Појас од ситни светкави ѕвезди трепери над мене. Седам на тревата уште од зајдисонце, чекајќи да се по...
 • МУЗЕИТЕ ВО УЧИЛИШТАТА И ОБРАТНО

  ПЕТКА
  Културно-историските споменици и локалитетите беа преокупација на основците на годинашниот проект Музеите во училиштата или училиштата в...
 • НАСТАВНИК ДРЖИ ЧАС ЗА КОЛЕГИТЕ

  ПЕТКА
  ОУ „Блаже Конески“ На наставниците од одделенска и предметна настава од ОУ „Блаже Конески“, колегата по математика Игор Богданоски им о...
 • УЧЕЊЕ И ДРУЖЕЊЕ СО АКТЕРОТ ВОЛЧЕСКИ

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ На часот по македонски јазик деветтоодделенците во ОУ „Климент Охридски“ уживаа во друштвото на актерот Илија Во...
 • ИЗЛОЖБА НА ДЕЛА ОД ДЛУБ

  КУЛТУРА
  Изложба на 17 дела во масло на платно, цртежи, колажи од уметниците од битолското друштво на ликовни уметници ќе биде отворена вечерва од 19 ч...
 • ЗИМСКИ ТЕАТАРСКИ РЕПЕРТОАР

  КУЛТУРА
  Ансамблот на театараот ја стартува годишнава сезона в недела од 11 часот со претставата за деца „Волшебникот од Оз“. Во понеделник е изведб...
 • НОВИ КНИГИ, МЕЃУНАРОДНА СОРАБОТКА...

  КУЛТУРА
  Библиотеката  годинава Библиотеката најавува остварување на стремежите за навремено и ефикасно задоволување на потребите на корисниц...
 • ЗАМЕНИК - МИНИСТРИТЕ СЕ “ИЗМИШЉОТИНА”

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Жестоки разговори во една телевизиска емисија. Тема - бројот на министрите во Владата. Дали се многу, дали се малку? Преовладува мислењето д...
 • ЕМ ЗАНАЕТ, ЕМ ПАРИ, ЕМ РАБОТА

  ПУЛС
  Обуките шанса за невработените - Мерки по мерка на невработените и бизнисмените Над 150 граѓани се пријавиле на повикот на Агенцијата за вр...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza