reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • КОЦКИ И ЛИПИ

  ОКО
  Мирисот на стариот град ги возбудува не само прилепчани, туку и родените, но исселени сограѓани. Чувства на радост и носталгија предизвикув...
 • СНОШТИ НАЈДЕНИ ДВА ЛЕША

  ОКО
  Последна вест Полицијата сношти откри два леша во градот. Едниот е на жена на возраст од 63 години, која била најдена дома на улицата "Алекса...
 • ГРМЕА ЦРНОБЕЛИТЕ ФАНОВИ

  ОКО
  Страсно бодрење, стискање палци, разочарување, надеж, воздишки на олеснување, крикови на радост, прегратки, беше дел од амбиентот кога црноб...
 • ПОРАКА СО ЗУМБУЛИ И СРЦИЊА

  ОКО
  Зумбули и срциња "исперчени" на тезги го привлекоја вниманието на минувачите. Децата од клубот на лица со интелектуална попреченост, Порака...
 • ТУРНИР ЗА ПУБЛИКА

  СПОРТ
  Мал фудбал Публиката одвај чека привлечен настан за проследување, а токму таков е в недела (16 ч.) во салата на СОУ "Р. Р. Ричко". Таму ќе се одрж...
 • ДВЕ КОНТРОЛИ НЕДЕЛНО

  СПОРТ
  Ракомет Ракометниот суперлигаш Прилеп зачести со пријателските мечеви. Прво дома одигра и загуби од соседниот Пелистер со 24-27. Завчера гос...
 • ФИНАЛЕ ЗА РИКАЛОСКИ

  СПОРТ
  Пинг-понг На првиот турнир Здравје Радово во младинска конкуренција, за влез во репрезентацијата, младите пингпонгари на Младост 96 постиг...
 • КАНАДСКА ПОБЕДА

  СПОРТ
  Историја Колку беше ценето името на ФК Победа покажува писмото од Канада, објавено во печатот во април 1988 година. Во него Македонците на пе...
 • МИРЧЕСКА ВТОРА

  СПОРТ
  Борење На Младинскиот изборен турнир во Радовиш солидни резултати на борачите од БК 7 Мај Леов. Во категоријата до 57 кг. Теодор Темелковски ...
 • ГОЛМАН САМО РЕКРЕАТИВНО

  СПОРТ
  Христијан Сркески се повлекува Голманите, во споредба со играчите, имаат подолг век на кариерата, дури и до четвртата деценија од животот, ...
 • ПОКРИВ НАД ГОЛЕМАТА ТРИБИНА

  СПОРТ
  Стадион „Гоце Делчев“ Во саботата, за време на пријателскиот меч Победа - Велазерими, присутните гледачи пријатно беа изненадени со прису...
 • НАЈМАЛИ СИТНИЦИ ПРАВАТ ГОЛЕМИ РЕЗУЛТАТИ

  СПОРТ
  Фудбал: В сабота Победа го стартува пролетниот дел од првенството - Многу важни се првите четири кола - потенцира тренерот Крстески Можеби ...
 • ГЛАС ШТО НАМОВНУВА

  ПЕТКА
  Осмоодделенката Сара Сурлаџиоска од ОУ „Рампо Левката“, од потпевнување дома стаса до членство во црковниот хор „Света Петка“. Музичкат...
 • ЗА ПАТРОНАТОТ, ПЕСНАТА НА ТОМЕ МАРУЛЕЦОТ

  ПЕТКА
  СОУ „Кузман Јосифоски - Питу“ СОУ „Кузман Јосифоски - Питу“, во чест на херојот, чие дело гордо го следат 59 години, го одбележа патрониот п...
 • ИСКУСТВО ОД МЛЕКАРА

  ПЕТКА
  СОУ „Орде Чопела“ Учениците од хемиско-технолошката струка од СОУ „Орде Чопела“, дел од стручните часови со професорите Славица Петров...
 • ЗЕЛЕНА ПРАКСА „НА ТРКАЛА“

  ПЕТКА
  Еколошка лабораторија на тркала „шета“ по дворовите на седумте основни училишта во градов, но ќе биде гостин и во селата. Проектот на УСАИ...
 • ЕМПАТИЈА КОН РАЗЛИЧНИТЕ

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ Учениците од 3-3 одделение од ОУ „Климент Охридски“ пишуваа за чувствата при средбата со другарче со пречки во гово...
 • УМЕТНИЧКИ ОТИСОК ОД ЧКРТАНИЦИ

  ПЕТКА
  ОУ „Добре Јованоски“ Учениците од 4-2 одделение од ОУ „Добре Јованоски“ демонстрираа стручност за графичката техника - монотипија. На час...
 • ИКОНИ ОД ПРИЛЕПСКИТЕ УМЕТНИЦИ ВО КРАТОВО

  КУЛТУРА
  Икони на уметниците Билјана Бинчев, Александар Џинго, Методи Исков, Наде Тоскоска и Верче Николоска се дел од изложбата „Уметниците во чес...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza