reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • СТАРАТА БОЛНИЦА ПРЕД 50 ГОДИНИ

  ОКО
  Сликната е капијата и дрвената ограда од старата болница. Гинеколошкото одделение било во просториите на сегашната брза помош. До него хир...
 • ИЗЛОЖБА НА РАСНИ КУЧИЊА

  ОКО
  В недела на Могила В недела, од 9 до 17ч. на Могила, ќе се одржи Меѓународна изложба за кучиња од сите раси со ранг CACIB. Ќе се изложат миленицит...
 • ПРИЗНАНИЈА ЗА КРВОДАРИТЕЛИТЕ

  ОКО
  Црвениот крст во соработка со локалната самоуправа доделија благодарници на крводарителите кои дарувале 50, 25 и 10 пати. Лани биле собрани на...
 • ХАРИ ВАРЕШАНОВИЌ СЕ ОБЛЕЧЕ ВО ПРИЛЕП

  ОКО
  По незаборавниот настап во The Gallery House Pub - Ирскиот Паб, легендарниот музички пеач Хари Мата Хари се облече во Бутикот Данди. Сопственикот се п...
 • ЛОТАРИЈА ЗА СРЕЌНИ РАБОТНИЦИ

  ОКО
  Веќе два месеци компанијата Комфи Ангел организира наградна лотарија за вработените. Наградата е парична, во која партиципираат сите враб...
 • ЏИПЏИИТЕ ЈА ОСВОИЈА БИСТРА

  ОКО
  Педесетина авантуристи со џипови ги тестираа своите машини низ снежните предели на Бистра кај Кичево. Возачите со теренските возила од При...
 • РЕМЕК ДЕЛА НА ВЕШТИТЕ РАЦЕ

  ОКО
  Во атмосфера на восхит, над 400 жени останаа без здив од креациите на шесте учеснички на мафестацијата Вешта жена. И гостите од Македонски Бр...
 • ВАРДАР Е КЛАСА НАД СИТЕ

  СПОРТ
  Трета Борбата за врвот полека спласнува, оти е јасно дека нема тим кој може да го стигне најдобриот, Вардар од Неготино. Валандовска Победа ...
 • УТЕШНА НАГРАДА

  СПОРТ
  Шах Блиц опен турнирот на Алкалоид во Скопје ги оправда очекувањата со присуство на 149 учесници. Прилеп беше најброен и организаторот доде...
 • КАЗНАТА ЗАВРШУВА НА 30 АПРИЛ

  СПОРТ
  Победа Според распоредот за третиот круг од првенството во Втората лига, Победа ќе има право да игра пред своите навивачи на стадионот "Гоц...
 • СУДИИТЕ НЕ ДОПАТУВАА

  СПОРТ
  Историја Во завршницата на полусезоната во Општинската фудбалска лига есента 1987 година се случиле чудни изостаноци. Не се работи за непој...
 • ГОСТИ ВО БУГАРИЈА

  СПОРТ
  Борење Членови на Борачкиот клуб 7 Мај Леов заминаа во Стара Загора, Бугарија на подготовки со домашниот Берое. Со тоа се зацврстуваат конт...
 • ЗАЧЕСТЕНИ НАСТАПИ

  СПОРТ
  Бокс Членовите на КБК Шампион и БК Ас цела зима не застанаа со тренинзите, а викендов ги очекува настап на Меѓународен турнир во Скопје. В р...
 • „ПРОКОЦКАНИ“ СЕДУМ РАЗЛИКА

  СПОРТ
  Ракомет мажи Одамна што не се случило го видовме во салата на СОУ „Ристе Ристески - Ричко“. Екипата на Прилеп водеше со 18-11 против Охрид и д...
 • ПЕЛАГОНИСКО ДЕРБИ

  СПОРТ
  Жени По паузата од три ипол месеци, викендов продолжува првенството од Женската ракометна лига. Од основниот дел претстојат уште три кола, ...
 • СПОМЕНИ СО СЛИКИ ЗА 15 ИЛЈАДИ ГЛЕДАЧИ

  СПОРТ
  Фудбал: Звонко Петрески, некогашен секретар на Победа - Кога врвам крај стадионот, ако најдам отворена врата, влегувам, погледнувам и се пот...
 • МЕТЕЖ ЗА СПЕЛУВАЊЕ НА АНГЛИСКИ

  ПЕТКА
  Десет зададени зборови буква по буква спелуваа вкупно 170 учесници од петто одделение до четврта година, од кои 38 продолжуваат на Регионални...
 • ЕКИПАТА НА СОУ „Р.Р. РИЧКО“ НАЈ ЗА ГОЛЕМ ФУДБАЛ

  ПЕТКА
  Меѓу 18 екипи на Оштинското првенство во голем фудбал за средни училишта, екипата на СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ со менторот Илија Ангелес...
 • ИНТЕРЕС НА ТЕКСТИЛЦИТЕ ЗА ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ

  ПЕТКА
  СОУ „Ѓорче Петров“ Матурантите од текстилно - кожарската струка од СОУ „Ѓорче Петров“ се информираа за дисперзираните студии во нашиов ...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza