reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • КРОШНИ НА ПАЗАРОТ ЗА ТЕКСТИЛ

  ОКО
  Крикнала со молба до Бога. Се нарекува „Свето Преображение“, храмот, кој на истоимениот ден, на 18 август го благословува плодот -грозјето. П...
 • СПРЕГА ЗА ПОМОШ НА ЛИЦАТА СО ХЕНДИКЕП

  ОКО
  Подобар пристап на лицата со посебни потреби до вработување и образовни можности е целта на проектот "Градење на капацитети на организации...
 • ТАНЦ СПЕКТАКЛ СО СТОТИНА УЧЕСНИЦИ

  ОКО
  Со концерт, танц студиото Зодијак го одбележуваат интернационалниот ден на танцот 29 април. Стотина танчери од најразлични возрасти се прет...
 • БАНАНАТА СОЗДАДЕ УШТЕ ЕДНЕ ХИТ

  ОКО
  Гоце Петрески - Бананата, прилепчанецот кој неколку години живее и твори во Сиднеј, Австралија, се врати во родниот град да создаде уште еде...
 • НАМЕСТО ПРВЕНСТВЕНИ - ПРИЈАТЕЛСКИ

  СПОРТ
  Ракомет жени Плеј-офот во борба за титулата и местата во Европа одамна започна, но уште нема старт на плеј-аутот во првенството од Женската ...
 • ПЛЕЈ-ОФ И ПЛЕЈ-АУТ

  СПОРТ
  Општинска Во општинските се играат натпреварите за конечниот пласман. Осумте најдобри тима се во плеј-офот, каде се одиграа шест кола. На т...
 • СЕДУМ ИПОЛ ПОЕНИ ОД КЛАДОВО

  СПОРТ
  Историја Во февруари 1991 во Кладово (Србија) се одржа последниот поединечен шампионат на Југославија во шах. Таму учествуваше фиде-мајсторо...
 • ШАНСИ ЗА ТРЕТО МЕСТО

  СПОРТ
  Пинг - понг Во пингпонгарската Супер лига за мажи се знае шампионот, штипскиот Гоце Делчев, а за прилепскиот состав на Младост претстои бор...
 • НОВО ДЕРБИ СО ОХРИД

  СПОРТ
  Ракомет мажи В сабота, поради Велигден, порано од вообичаениот термин (14.30 часот) во салата на СОУ "Ристе Ристески - Ричко" е нов суперлигашки...
 • ТОФИЛОСКИ НЕЗАМЕНЛИВ

  СПОРТ
  Словачка Некогашниот голман на Победа, Дарко Тофилоски, редовно е меѓу диреците од голот на словачкиот прволигаш Ружомберок. Статусот го з...
 • Ин мемориам - БЛАГОЈА СМОКВОСКИ

  СПОРТ
  Животот го заврши во 55 година, како тренер на голманите во Победа. Смртта настапила веднаш по одработениот тренинг во вторникот. Цел живот б...
 • ТРИТЕ БОДА СЕ БЛАГОДАРНОСТ ДО НАВИВАЧИТЕ

  СПОРТ
  Фудбал: Николче Шаркоски за дербито Победа - Љубанци - Нема поубаво отколку да се игра дома, пред 5.000 публика - вели напаѓачот Безмалку седум...
 • ПОПОСКИ - КАПАЦИТЕТ ЗА КОМПЈУТЕРИ

  ПЕТКА
  ОУ „Рампо Левката“ Деветтоодделенецот Бранислав Попоски од ОУ „Рампо Левката“, изработувајќи веб сајт за училиштето, освои второ место ...
 • ЅВОНИ ЅВОН, ЗА БОН - ТОН

  ПЕТКА
  За септемвриските првачиња во селото Канатларци Ѕвони ѕвон за Бон-тон е насловот на едукативниот прирачник - сликовница, овојпат на турски...
 • ФИНКА, ПРВА ПО МАКЕДОНСКИ

  ПЕТКА
  ОУ „Кочо Рацин“ ОУ „Кочо Рацин“, ем третпат домаќин, ем третпат победник на државниот натпревар по македонски јазик. Финката Фросина Ник...
 • СЕДУМ МЕДАЛИ НАЕДНАШ

  ПЕТКА
  Гимназија „Мирче Ацев“ Гимназијалците не само што се редовни учесници, туку и се постојани освојувачи на мноштво награди на државниот на...
 • РУСКИ ФИЛМОВИ ЗА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА

  КУЛТУРА
  На 9 и 10 мај по повод Денот на победата ќе се одржи ревија на руски филмови во киното Мис Стон. На големото платно прва ќе биде проекцијата на ...
 • ПРЕМИЕРА НА „ОБЅРНИ СЕ ВО ГНЕВОТ“

  КУЛТУРА
  На осми мај „Обѕрни се во гневот“ од Џон Озборн, во режија на Кристина Димитрова е новата премиера која ќе ја прикаже дел од ансамблот на т...
 • РАЗЛИЧНО ДОЖИВУВАЊЕ

  КУЛТУРА
  Стојан Дурланов, уметник „Откривање на нови светови“ или „Андромеда галаксија“  е тематската изложба од  23 дела - објекти, скулптур...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza