reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • РАСКОШЕН АМБИЕНТ КАЈ ГРАДСКА КАФЕАНА

  ОКО
  Сончев ден во седумдесеттите. Зелено "светло" за раззеленетиот град. Крошнестите дрвја ги раскроиле гранките со трепет на млади ливчиња. М...
 • ОД ПОДМОЛ ДО ФЛОРИДА

  ОКО
  Документарен филм за Ѓорѓија Џорџ Атанасоски „Сведоштва за еден голем Македонец“ е насловот на документарниот филм за животот и делото ...
 • ДРУЖБА НА 40 ПОЕТИ

  ОКО
  Клубот на литературни творци собра четириесетина колеги од земјава на  поетско - литературна средба. Авторите на пишаниот збор размени...
 • СЛАВА НА КРАЛЕ МАРКО ПОД СПОМЕНИК

  ОКО
  Легендарниот лик на Кралот Марко, кој историски нераскинливо е поврзан со Прилеп, десетпати е инспирација за културната манифестација "Де...
 • ШТЕРБИК И ДИБИРОВ ВО „РИЧКО“

  СПОРТ
  Ракомет: Спектакл вторник Наместо на 4 јуни, спектаклот Прилеп - Вардар е презакажан за вторник, 31 мај, во 18 часот. Доаѓа шампионот и учесник...
 • БАРААТ ЗЛАТО ВО ВИЕНА

  СПОРТ
  Кик - бокс В недела во Виена ќе се одржи Интернационален куп во кик - бокс под наслов „Австрија опен“, каде свое деби ќе имаат натпреварува...
 • РК ТУТУНСКИ ВО ПОЛСКА

  СПОРТ
  Историја Летото 1979 година машката ракометна екипа на Тутунски комбинат, член на Втората југословенска лига, десетина дена престојуваше во...
 • „СРЕБРЕНИ“ ВО ПРИШТИНА

  СПОРТ
  Борење Продолжува серијата одлични настапи на борачите од БК 7 Мај Леов. За нив како да не е финиш на сезоната. Имаат  уште сили за успех. ...
 • БАРАЖ В НЕДЕЛА И В СРЕДА

  СПОРТ
  Вардар Неготино - Вардар Форино Прилепскиот стадион е одреден за мегдан на бараж - дуелите се в недела и в среда во 16 часот за пласман во вто...
 • МИЛЕ Е ДОКТОР ЗА ПАРАГЛАЈДЕРСТВО

  СПОРТ
  Нов успех на семејството Јованоски Во Беране, Црна Гора и во Валона, Албанија, се одржаа светски купови во прецизно слетување во цел, а што...
 • ПОБЕДА СЕ САКА ВО АВСТРАЛИЈА

  СПОРТ
  Фудбал: Александар Кимоски, навивач од Мелбурн - Кога ја гледам публикава ми се враќа сликата од детството Победа влезе во Првата лига, а н...
 • ГЕРМАНСКИОТ - ЈАЗИК НА ИДЕИТЕ

  ПЕТКА
  Деветоодделенците од ОУ „Добре Јованоски“ и шестоодделенците од ОУ „Гоце Делчев“, иако едните, четири години го изучуваат германскиот ...
 • ТАНЕВСКИ - ВТОРПАТ ИНФОРМАТИЧКИ ПРВАК

  ПЕТКА
  ОУ „Гоце Делчев“   Марко Таневски, ученик во 7 одделение во ОУ „Гоце Делчев“ го повтори ланскиот успех и пак стана државен првак по ин...
 • ПОБРЗАЈТЕ, ЗА НАЈПЕТКА ДО 8 ЈУНИ

  ПЕТКА
  Пред финишот на трката од бројни успеси, со нетрпение се чека уште еден избор за НАЈ. Уште една учебна година кога се сумираат не само петкит...
 • ТКАЕЊЕ НА РАЗБОЈ ВО ПРОКУПЉЕ

  ПЕТКА
  СОУ „Орде Чопела“ Оптичарите Ивана Гелеска, Антонио Наумоски, Тијана Касоска, Сара Трајкоска, Илија Магероски, Христијан Ристески, Симон...
 • ОД СЕМЧЕ ДО ЕЛЧЕ

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ Вредните раце на четвртоодделенците со наставникот Цветан Волчески и учениците од повисоките одделенија од ОУ „...
 • ТРЕТООДДЕЛЕНЦИТЕ „СИ ИГРАА“ ВЕТЕРИНАРНИ ДОКТОРИ

  ПЕТКА
  ОУ „Блаже Конески“ Учениците од 3-4 одделение со наставничката Гордана Џокоска од ОУ „Блаже Конески“ имаа настава во ветеринарната амбу...
 • Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“

  КУЛТУРА
  ПЕТОК  27.5.2016 - 20.00 часот „ХАМЛЕТ ОД ГОРНО ДУПЕНИ“ режија Кирил Петрески Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 428 644 или 076 4...
 • „ЗАПИСИ“ ОД ГОРАН ЈОВАНОВ

  КУЛТУРА
  Изложба во галеријата од ЦК „Марко Цепенков“ „Записи 2“ е тематската изложба на графики и слики од уметникот Горан Јованов што ќе биде от...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza