reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ГРАДОТ ЗРЕЕ СО СТАРА АРХИТЕКТУРА

  ОКО
  Четврта деценија од минатиот век. Прилеп мириса на стари објекти, несекојдневно изградени, ниски, заоблени, нацртани внатре со разни слики...
 • БЕРБЕРИТЕ И ФРИЗЕРИТЕ ГО СЛАВЕА ХРАМОТ

  ОКО
  Берберите и фризери ги оставија машинките, чешлите и ножиците, ставија клуч на дуќаните за да го празнуваат патронот на вториот ден од Дух...
 • ЦЕЛО ЛЕТО БАБЛ ФУДБАЛ НА ВИТАМИНКА

  ОКО
  Годинешната летна серија Бабл фудбал манија на Витаминка стартуваше од Скопје со учество на 22 екипи. За сите учесници прилепската компани...
 • КРИГЛИ И ЅВЕЗДИ ЗА ЕУФОРИЈА

  ОКО
  На Пивофестот од 14 до 17 јули Прилепската група Кроз роуд блуз бенд ќе го отвори 14-тото издание на годинашниот Пивофест на 14 јули, а загреБс...
 • ПРИЛЕП МОЖЕ ДА ОДИ СКАЛИЛО ПОГОРЕ

  СПОРТ
  Ракомет: Александар Бозароски, бек и капитен - После повеќе од 12 години доаѓа добра шанса за градот да гледа европски ракомет Ракометниот ...
 • ПЕТТИОТ РОДЕНДЕН ПОД РЕФЛЕКТОРИ

  СПОРТ
  Прилеп сити Екипата на Прилеп сити го прослави петтиот роденден во свечена атмосфера под рефлектори на игралиштето Могила. Прилеп сити, ка...
 • УЧЕСТВО НА БАЛКАНСКО

  СПОРТ
  Џудо Прилепските џудисти работно влегуваат во летниот период. Од денеска до недела е Балканијадата во Скопје. Од ЏК Сеишин информираат де...
 • ТЕМЕЛКОВСКИ И ПЕНКОВ ПРЕД ТРАНСФЕР

  СПОРТ
  Борење Нови понуди за борачите од БК 7 Мај Леов. За Теодор Темелковски и Христијан Пенков постои конкретен интерес од Сомбор, Србија. Двајц...
 • ИСПУШТЕНА ПРВОЛИГАШКА ШАНСА ВО 1966 Г.

  СПОРТ
  Историја Поминаа точно 50 години од најдобрата второлигашка сезона на Победа во рамките на Југославија. Во првенството 1965/66 г., екипата пре...
 • ГОЛЕМА КОНКУРЕНЦИЈА ЗА СЕКОЕ МЕСТО ВО ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал: Оптимистички старт на подготовките - Многумина сакаат да пристапат, никој не заминува Ако по утрото денот се познава, според поче...
 • „СТАПКИ НИЗ ТВОЕТО СРЦЕ“ НА СИДОРОСКА

  ПЕТКА
  „Сакам вечно да црпам инспирација, чекорејќи по твоето срце, а доцна во ноќта да ти читам поезија“. Ова е дел од приказната за безвременска...
 • ПИШУВА ЦЕЛО УЧИЛИШТЕ

  ПЕТКА
  СОУ „Ѓорче Петров“ Со две книги кулминираше шесмесечната макотрпна работа на учениците од здравствената струка од СОУ „Ѓорче Петров“ ...
 • КОНЦЕРТ НА ХОРОТ „МАЛИ АНГЕЛИ“

  ПЕТКА
  Детскиот хор „Мали Ангели“ вечерва од 20 часот во ЦК „Марко Цепенков“ ќе го има традиционалниот летен концерт под покровителство на градо...
 • ЕМ ПЕХАРИ, ЕМ КАМПУВАЊЕ

  ПЕТКА
  Извидничкиот одред Феникс и „Креативити“ во Охрид Околу 60 прилепски деца, дел од извидничкиот одред Феникс, и од Центарот за аудиовизуел...
 • ТРЕНЕРИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

  ПЕТКА
  СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ се закити со плакета за исклучителен придонес во обезбедување на инклузивна и п...
 • ДРАГИ ЗЕНИТПЕТКОВЦИ

  ПЕТКА
  Заврши учебната година, но не е крајот на дружбата со Зенит. Рубриката "Петка" не запира. Ќе ги следи вашите чекори и подвизи,  успесите и д...
 • ДРЖАВНА БРОНЗА ЗА БАЛЕТОТ НА NEW GENERATION

  ПЕТКА
  ОУ „Блаже Конески“ Балетската група „New Generation“ од ОУ „Блаже Конески“ под менторство на Оливер Богојевски, освои трето место на држав...
 • ,,ХАМЛЕТ ОД ГОРНО ДУПЕНИ,, НА "ГОЛА МЕСЕЧИНА"

  КУЛТУРА
  Дел од ансамблот на театарот со претставата ,,Хамлет од Горно Дупени,, во режија на Кирил Петрески вечерва гостува на меѓународниот фестива...
 • СВЕТЛИНА ЗА „БОИТЕ НА ЗАЛЕЗОТ“

  КУЛТУРА
  „Боите на залезот“ е новата поетска збирка од поетесата Блага Тутеска што ќе биде промовирана вечерва од 19 часот во библиотеката. Новиот п...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza