reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ПРЕЧЕК НА ПРВАТА ЖЕЛЕЗНИЦА

  ОКО
  Пред речиси еден век, толпа од луѓе насобрани со трепет во срцата, со нетрпение ја чекале првата локомотива. Силната врева одекнала, чадот ...
 • СОГРАЃАНИН „ОЛЕСНЕТ“ ЗА 5500 ЕВРА

  ОКО
  Пет илјади и петстотини  евра се украдени од куќа, сопственост на К.С. Според МВР, непознат сторител со употреба на физичка сила влегол п...
 • „ПОЧУВСТВУВАЈ ЈА ЛЕГЕНДАТА, ИСТРЧАЈ ГО МИТОТ“

  ОКО
  За викендов трка низ планини - Крали Марко Треилс За викендов со старт и финиш во населбата Варош ќе се одржи шестото и досега најмасовно и...
 • КОШ НАГРАДИ СО СТОБИ ФЛИПС

  ОКО
  Три автомобили, скутери, ховерборди, ЛЕД телевизори, таблети и уште над 500 други вредни награди се дел од големата наградна игра на Витамин...
 • ПАШОСКА НА ЦЕЛО НА ДНУ

  ОКО
  Првпат во 45 годишната историја, за претседател на Друштвото за наука и уметност, избрана е жена. Во наредните четири години на чело на ново...
 • ПРИЛЕП ОПЕН 2016

  СПОРТ
  Џудо В недела (10 ч.) во салата на СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ во Прилеп ќе се одржи меѓународниот турнир во џудо "Прилеп опен 2016", во организ...
 • НАДЕЖ ВО ПАРТИЗАН

  СПОРТ
  Трета Блед е почетокот во Третата лига - Југ на екипите од ОФС Прилеп. Само тимот на Партизан Обршани е без пораз по двете кола. Прво дома оди...
 • ДЕРБИ СО ПЕЛИСТЕР

  СПОРТ
  Ракомет Првото коло беше само загревање за второто. В сабота екипата на Прилеп игра големо соседско дерби со Пелистер во Битола. Минатата с...
 • СРЕБРЕН СПРИНТ НА КРЖЕСКА

  СПОРТ
  Ориентација Во Радовиш и Струмица се одржа Југоисточноевропски шампионат во ориентација. Во спринт - трката за девојки до 16 години одличен...
 • КАЛЧО - ТРЕНЕР ВО ПОБЕДА

  СПОРТ
  Историја Според многумина, најзвучното тренерско име во екипата на Победа е Благоја Марјановиќ - Моша. Дошол директно од Италија, каде бил ...
 • ВО АЛБУМ НА ПАНИНИ

  СПОРТ
  Илија Несторовски Италијанската издавачка куќа Панини продолжува со традицијата да издава албуми со сликички на фудбалери, а во најновио...
 • БРОНЗА ЗА ДЕЈКОСКА

  СПОРТ
  Борење Во Скопје се одржа големо натпреварување - Светското армиско првенство во борење, на кое боите на Македонија ги бранеше Маја Дејк...
 • ИМА ШАНСИ ВО ПРВЕНСТВОТО И КУПОТ

  СПОРТ
  Фудбал: Резултатите не се одраз од играта на Победа - Реми со Брегалница, триумф над Новаци Таков е фудбалот. И далеку послабиот ривал успе...
 • ПАТРОН ПРАЗНИК НА ОУ „РАМПО ЛЕВКАТА“

  ПЕТКА
  Со пригодна свеченост и низа активности беше одбележан патрониот празник ОУ "Рампо Левката'". Во програма беа вклучени учениците кои извед...
 • НА ГОСТИ ВО ГЕТЕ - ИНСТИТУТ

  ПЕТКА
  Учениците од ОУ „Блаже Конески“ Учениците од ОУ „Блаже Конески“ го посетија Гете - институтот во Скопје, предводени од наставничките по...
 • ОБУЧЕНИ ДА СПАСУВААТ ЖИВОТИ

  ПЕТКА
  Екипата по прва помош од Гимназијата „Мирче Ацев“ Гимназиската екипа во состав Теодора Стеваноска (капитен), Елеонора Михаиловска, Пета...
 • ФИСКУЛТУРА ВО НОВА САЛА

  ПЕТКА
  ОУ „Добре Јованоски“ Првпат од постоењето, ОУ „Добре Јованоски“ доби спортска сала која свечено беше пуштена во употреба на патрониот ...
 • ШАМПИОНИТЕ ОД 5-2 ОДДЕЛЕНИЕ

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ Отскокнува со успеси паралелката 5-2 од ОУ "Климент Охридски". Триесетина деца последниве пет години се мајстори за ...
 • КОНЦЕРТ НА МАНДОЛИНСКИОТ ОРКЕСТАР СКОПЈЕ

  КУЛТУРА
  Концерт на Мандолинскиот оркестар Скопје ќе се одржи утревечер  од 18 часот во ЦК ,,Марко Цепенков,,. Оркестарот располага со раскошна задн...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza