reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • СПОМЕНИТЕ ЗА ГРАДСКАТА БАЊА

  ОКО
  Додека исчезнува градската бања, се памети дека уникатно било одржувањето на хигиената на граѓаните до 1981 година, кога поради дотраеност ...
 • УБАВИЦИ НА ПИСТА

  ОКО
  Утревечер во ресторанот Лаки ќе се одржат полуфиналната  вечер за претстојното финале на изборот на Мис на Македонија 2016 за Мис Глоуб. Не...
 • ИТАР ПЕЈО И СТАРИОТ АРАМИЈА

  ОКО
  Некој си прочуен арамија слушнал за итроштините на Пеја Итроманецот и решил да го испроба својот арамиски занает. Го нашол еден ден в чарши...
 • НАД МИЛИОН ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

  ОКО
  Третпат осумдесеттина пензионери добија еднократна помош по 3,4 и 5 илјади денари или вкупно 300 илјади денари. Комисијата при здружението на ...
 • КИЛИМИ ПОДСААТ

  ОКО
  Изложба на килими и на традиционални везови и ракотворби, позната под името Килимијада организираше невладината Мајка - традиција под Саа...
 • ДЕРБИ НАПРЕДОК - КОЖУФ

  СПОРТ
  Трета Претстои најзначајниот меч за новиот член на Третата лига - Југ, Напредок од Крушеани. Овој тим после серијата одлични резултати, со п...
 • ПРОМАШУВАЊА И НЕДОСУДЕН ПЕНАЛ

  СПОРТ
  Фудбал Екипата на Победа одигра само 1-1 во Охрид со Силекс, не успевајќи да го задржи водството со голот на Цветаноски во 47 минута. Пред и по ...
 • КРАЈ НА ПРЕБОГАТАТА СЕЗОНА

  СПОРТ
  Моделарство На Спортскиот аеродром во неделата беше последниот овогодишен собир на најдобрите македонски моделари. Пред селекторот Здра...
 • СВЕТСКО ВО ЛИНЦ

  СПОРТ
  Карате Прилепските карате репрезентативци до недела се во Линц, Австрија, на најмасовното досега Светско сениорско првенство. Привлечнос...
 • ИН МЕМОРИАМ

  СПОРТ
  На 64 години почина Гоце Манески, легендарно десно крило на Победа. "Седумката" на дресот ја носеше од 1970 до 1987 година. Беше дел од генерацијат...
 • ПРИЛЕПСКИОТ ОФС СЛАВИ 50 ГОДИНИ

  СПОРТ
  В среда (16.30 часот) во салата на Општинското собрание ќе се одржи прославата на 50-годишнината од основањето на ОФС Прилеп. Предвидена е богат...
 • ЧУДНИ ГОЛОВИ НОСАТ БОДОВИ

  СПОРТ
  Ракомет: Женскиот тим на Прилеп ја крева формата - Совладано Овче Поле, следи дербито со Куманово Седмото коло од Женската ракометна лига ...
 • МЕДАЛИ ЗА ТАНЦ

  ПЕТКА
  Не престанува со жетвата на медали на членовите на танцовиот клуб Темпо. Од Меѓународниот натпревар Скопје Опен 2016, во силна конкуренција ...
 • ЛИТЕРАТУРНО ЧИТАЊЕ ЗА РЕВОЛУЦИОНЕРИТЕ

  ПЕТКА
  ОУ Рампо Левката И годинава, традиционално третпат ОУ Рампо Левката беше домаќин на литературно читање за Денот на револуционерната борб...
 • ИСТОРИСКИ ЧАС ЗА ХЕРОИТЕ

  ПЕТКА
  Три историски обележја, посетија гимназијалците за празникот 23 Октомври. Учениците од втора година, под водство на професорот по историја...
 • ТРИУМФ СО ДЕТСКО СПИСАНИЕ

  ПЕТКА
  На Фестивалот на иновативни практики за меѓуетничка интеграција Идејата за детско списание на наставничката Јулијана Талеска од ОУ Клим...
 • ХУМАНОСТ ПРОТИВ ГЛАД

  ПЕТКА
  ОУ ,,Добре Јованоски“ Под мотото „Помислете и на нас“ се одржа хуманитарната акција во ОУ „Добре Јованоски“ со која се одбележа светски...
 • КИНО МИС СТОН

  КУЛТУРА
  ...
 • „ЦИКЛИЧНИ ПУЛСИРАЊА"

  КУЛТУРА
  Изложба „Циклични пулсирања“ од уметникот Слободан Милошески ќе биде отворена вечерва од 19 часот во изложбениот салон на ЦК „Марко Цепе...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza